Skocz do zawartości
Gość Włodar

Audio do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Włodar

Witam,

W niedalekiej przyszłości planuje wywalić radio wraz z głośnikami z mojego paska i zastapić je czymś "lepszym"-seryjny sprzet to porażka totalna. Nie jestem audiofilem i zbytnio się na tym nie znam, ale lubię czyste dźwięki i jak wszystko ze sobą współgra.Dlatego proszę o pomoc w skomponowaniu czegoś sensownego tzn. głośniki przód+tył. W chwili obecnej posiadam radyjko Alpine CDE-9848 RB i myślę, że powinno wystarczyć. Kwota jaką chce przeznaczyć na sam sprzęt to około 1 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jedno wyjście przedwzmacniacza, zatem jeden wzm. podłączasz do drugiego.

Pasek B6 - świetne akustyczne autko.

Jeden posłuży Ci do napędzenia skrzynki basowej, drugi do głośników.

Nie znam preferencji muzycznych, więc uniwersalnie.

Budzet niewielki, więc dolna półka, ale uczciwa.

 

Policzmy taką woltę:

 

4 x Signat H16 = 400 zł

Zostało 1300

4 x Signat T3 = 360 zł

Zostało 940

CarPower 604 = 450 zł

CarPower 602 = 250 zł

Zostało 290 zł

JBL GTO 1202 = 270 zł

Zostało 20 zł na przesyłkę.

Okablowanie masz gratis.

Skrzynię basową robisz sam, lub dokładasz na nią kaski, lub kupujesz ze skrzynią

Zwrotnice robisz samemu. To malutki koszt, groszowy + trochę wiedzy. Moge pomóc zaprojektować.

 

Inna opcja.

Nie kupujesz tweeterów, zostawiasz fabryczne. ( zupełnie niezłe rozwiązanie )

Wówczas:

 

4 x Signat H16 = 400 zł

Zostało 1300

CarPower 604 = 450 zł

CarPower 602 = 250 zł

Zostało 600 zł

JBL GTO 1202D = 400 zł

Zostało 200

Zwrotnice SMC C2 = 250 zł

Brakujące 50 zł jesteś w spokojnie w stanie utargować na zakupach.

 

Nie wliczałem dystansów ( 60 zł 4 szt ), nie wliczałem wygłuszania drzwi. Bez wygłuszania się nie obejdziesz, może możesz dorzucić kaski.

Uwzględniłem tylko nowy sprzęt, domyslam się, że uzywek nie chcesz jak większość.

 

Legenda ;)

 

1. Jedne z najtanszych wzmacniaczy, które mogę polecić nie brudząc sobie sumienia ( zupełnie dolna półka, ale ok )

2. Subwoofer (skrzynia) z w/w głośnikiem JBL - ma w miarę dobre przebiegi impulsowe, oraz opóźnienia i jest dostateczny do tego wzmacniacza. Nie powinny powstawać też pasożytnicze prądy indukcyjne w cewce głośnika co ma miejsce przy "za ciężkim" głośniku. CarPower 602 potrzebuje lekkiej membrany stąd taki mój wybór.

3. Zwrotnice, jedne z niewielu tanich ( nie uwzględniam badziewia z Allegro typu JanBo ), które mogę polecić bez konieczności przerabiania.

4. Signat H16 najlepszy mid-woofer jaki słyszałem w okolicach 200 zł, a sporo się nasłuchałem już.

Ładny energiczny kick i świetny srodek pasma i można ciąć je na 6Khz bez problemu.

5. Przewody gratisowe, oczywiście marnej jakości z racji budżetu, ale działające.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Nigdy w życiu nie zamieniłbym nawet fabrycznego zestawu na zestaw w/w. Coś pędzone carpowerem na pewno nie da ładniejszego dźwięku...głośniej pewnie będzie ale jakości zero. subwoofer JBL tez nie ma nic wspólnego z jakością i do tego ma tendencje do zamulania. Signatów nie znam więc się nie wypowiadam, nawet jeśli są dobre nic nie pokażą jak będą zasilane CP. Przyczepię się oczywiście do wygłuszenia, wg mnie bez tego się jednak nie obędziesz. Sprzęt nawet za 5000zł będzie grał fatalnie bez tego-ogólne pierdy i przy większej głośności piękny rezonans blach co nie jest miłe dla ucha. moja propozycja...jak chcesz żeby było w miarę ładnie to w pierwszej kolejności przygotowanie miejsca pod montaż (wytłumienie) potem klocki. Za 1700zł raczej szaleństwa nie będzie i o nowym, przyzwoitym sprzęcie można zapomnieć co innego używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś pędzone carpowerem na pewno nie da ładniejszego dźwięku...głośniej pewnie będzie ale jakości zero. subwoofer JBL tez nie ma nic wspólnego z jakością i do tego ma tendencje do zamulania.

Przy takim budżecie nic ciekawego nie wymyślisz chcąc nie kupować używanych sprzętów, a nawet szukający używanych też nic ciekawego nie zrobisz. Nie zgodze się, że fabryczny zestaw w B6 grać będzie lepiej od w/w.

Zgodzę się natomiast co do wygłuszania, zwłaszcza stosując wzmacniacze.

Jedyna rzucająca się wada carpowerów to małe kondensatory w torze zasilania. Nie wiem czy rozbierałeś te wzmacniacze, jeśli nie, to polecam, przyjrzyj się im.

Moim zdaniem carpower to jedyna chinszczyzna która warta jest zakupu za swoją cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Specjalistą nie jestem i nie znam sie na flakach wzmacniaczy ale ucha mam już dość wyćwiczone i słyszałem CP więc mogę coś o nim powiedzieć. Co do używanych to uwierz że można za taką kwotę coś znaleźć, mówię o wzmacniaczu bo głośniki raczej nowe. Spokojnie można zakupić używkę Audisona Lrx albo Stega QM chyba raczej CP nie będziesz stawiał na równi z tymi klockam? Co do nowego sprzętu to opcja z CP nie jest zła aczkolwiek pokusiłbym się raczej o gotowe zestawy z essy PB + Glow i też wszystko w nówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do używanych to uwierz że można za taką kwotę coś znaleźć
Za 240 zł ? Nie widziałem szczerze mówiąc.
Spokojnie można zakupić używkę Audisona Lrx albo Stega QM chyba raczej CP nie będziesz stawiał na równi z tymi klockam?
Nie no, jasne, że nie na równi, ale w tym budżecie moim zdaniem można zapomnieć. Byle jaki Audison malutkiej mocy 1x170W w mostku kosztuje ok 4 stówek. Steg jeden ze słabszych modeli k202, który fajnie napędził by dobrą skrzynkę swoimi 600 watami rms, to znowu koszt całego budżetu kolegi.

 

Powiem Ci, że ostatni taki montaż CP robiłem w BMW3 i naprawdę grało to całkiem przyzwoicie. Oczywiście nie był to dźwięk idealnie wyważony zwłaszcza w niskich partiach przy muzyce disco, techno, dobitej, szybkiej, pojawiał się znany zamulający rezonans i efekt pseudo fal stojących znanych z akustyki pomieszczen domowych, ale zdecydowanie brzmienie było lepsze niż ORI zestawu Passata B6.

To co mnie miło zaskoczyło w CP to brak przydzwięków, brumów i jakichkolwiek efektów słabej masy wcmacniacza, co pojawia sie czasami w tandecie typu Magnat jakieś tam crafty, srafty. Tweetery to znakomicie demonstrują, tu tego nie było.

 

Niechaj określi się zainteresowany czy chce szukać używek i czy budżet 1700 zł jest sztywny. A może wcale nie chce wzmacniaczy ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego budzet 1700 zl to rzeczywiscie nieco malo aby znaczaco poprawic jakosc.

kolega siwekj ma racje, wpierw przygotuj auto potem montuj klocki. dobre wytlumienie to prawie 60% poprawy jakosci.

Co do wzmacniaczy car power, to rzeczywiscie wzmacki tanie i z tej dolnej polki jeszcze warte co kolwiek, natomiast moim zdaniem nadaja sie jedynie pod suba, pod glosniki bym tego nie zalozyl.

Kolego zastanow sie na spokojnie czy nie warto dozbierac kaski i zakupic raz a pozadnie bo wiem z doswiadczenia ze bedziesz do tego wiecznie wracal. Na sprzecie car audio jak juz pare razy wspominalem nie da sie zaoszczedzic, pozniej sumujaj wydajesz 2x wiecej, bo za jakis czas bedziesz chcial czegos lepszego, bo okaze sie ze marnie to gra.

podziel sobie to nawet na transze, wyprowadz przod (glosniki dobrej jakosci z przeznaczeniem na wzmacniacz, pozniej dorzuc dobrej jakosci wzmacek, na koniec zrob suba, wowaczas na pewno bedziesz zadowolony.

 

ze swojej strony polece abys zakupil glosniki dego z seri power po-650 (koszt okolo 800 zl)

pozniej dozbieraj i zakup sobie wzmacniacze steq 2x45 pod glosniki a na koniec monobloka steq (lub tanszy od Ciebie zalezy) pod suba.

nie spiesz sie z tym abys nie zalowal.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodar

Co do budżetu to chciałbym oscylować w granicach 2 000 złotych. Mógłbym pokusić się o używany wzmacniacz natomiast, głośniki tylko i wyłącznie nowe.

 

Odnalazłem w domowej piwnicy pozostałość po poprzednim autku tzn. subwoofer+wzmacniacz+kondensator(nie jest to jakiś wypas, ale może zostawić to narazie i zainwestować w głośniki na przód+tył+wzmacnacz)

 

subwoofer mam taki:

http://allegro.pl/item334199300_pioneer_1200w_30cm_audiofilskiewykonanie_400w_rms.html

wzmacniacz:

Boschmann PCH-8000Z 2CH

kondensator(dostałem za free od kolegi):

jakiś Macfun

http://allegro.pl/item333272186_kondensator_1_farad_nowka_zobacz_warto_.html

 

Pozdrawiam i dziękuje za wypowiedzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Dokładnie jak mówi Tomczak...po kawałku ale konkretnie do celu. Dego to bardzo trafny wybór z tym że ja jednak dałbym mu troszkę więcej watów żeby wydusić z niego wszstko co dała fabryka. Jak wiadomo na przedni zestaw nie liczą się setki watów tylko raczej z czego one płyną i jakiej są jakości a jak już połączy się to w jedną całość to już jest gicior ;). Odnośnie uzywek za 240zł to jest taka jedna a mianowicie stary poczciwy sony XM, ta seria ja dla mnie bije nie jeden wzmacniacz na łeb, na przedni zestaw nadaje się idealnie. Jedyną ich wadą jest brak filtrów ale radiem można co nieco skorygować. Jakbyś kolego zakupił sobie tego sony xm 10020 i podpiął pod to Dego zamontowane na dystansach na porządnie wygłuszonych drzwiach to by było na prawdę miodzio i na jakiś czas by cię na pewno zaspokoiło.

2000zł = konkretne wygłuszenie + bobry, nowy zestaw przedni + dobry używany wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ten "wzmacniacz" podaruj komus w prezencie, nie trac czasu na montowanie tego, masz na forum kilka opinii na temat buszmena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczesniej latalem z:

Pioneer DEH 80MP

 

2x Hertz 16,5cm

2x tweeter Hertz

SUB:

 

200L zabudowa

i co najlepsze : FOCAL 38cm Multimagnesowy (6 magnesow) o mocy 1000W RMS

+ wzmacniacz Hertz 1000W RMS

 

to za.... gralo w moim poprzednim autku

 

teraz w Passku skladam audio..

Narazie mam:

4x 16,5 DLS reformance

4x Tweeter DLS reformance

 

polecam z tym ze zabawa nie jest za 1700zl niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

no i teraz nie rozumiem co maja hertze do 1000watowego (o ile tyle mial) suba.

przeciez to nie gralo wogole, ale Tobie kolego sie podobalo i super.

brne do tego ze te wszystkie polecenia to o kant dupy strzelil.

pomagajacy nie pytaja jakiej muzyki ktos slucha tylko pisza tak o.

polecam forum audiocar, tam siedza ludzie zakochani w dzwieku, zeby zjedli na sprzetach roznych masci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem , mam pytanie. Czy seryjne nagłośnienie (VW RCD300) w B6 jest tak złe żeby je wymieniać?

Mam seryjne radyjko to właśnie z nim mam problemy. Gdy jadę sam i chcę sobie dać głośniej muzę samoczynnie ścisza się na 1-2 sek, coś jakby sie dławiło.... muszę ująć watów potencjometrem i wtedy działa ok. Przedtem miałem Seata Toledo II , również z seryjnym radiem , zmieniarką i nagłośnieniem (nazywało sie to chyba AURA) i nie było takich cyrków. A moc jaką jaką generował ten zestaw była zdecydowanie więksa od tej z Paska....

Czy radio padło w moim pasku?

Chyba wymienię tylko radio a głośniki zostawię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde sam musisz odpowiedziec sobie na to pytanie...czy sprzet grajacy w pasku Tobie odpowiada. Ja pierwsze co by zrobil to wyrwalbym glosniki i radio i wrzocil cos pozadnego, ale niektorym sie podoba.

 

jesli chodzi o radyjko to jak slusznie zauwazyles pewnikiem potencjometr padaczke zalicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i teraz nie rozumiem co maja hertze do 1000watowego (o ile tyle mial) suba.

przeciez to nie gralo wogole, ale Tobie kolego sie podobalo i super.

brne do tego ze te wszystkie polecenia to o kant dupy strzelil.

pomagajacy nie pytaja jakiej muzyki ktos slucha tylko pisza tak o.

polecam forum audiocar, tam siedza ludzie zakochani w dzwieku, zeby zjedli na sprzetach roznych masci.

 

 

kolego...szkda ze nie slyszales jak to gralo..ale mysl sobie co chcesz....nie bede sie klucil...bo to bez sensu...

 

slyszales jak gra ten pionek?z dobrym wzmakiem i reszta smieci?

 

polecam Pioneer DEH P80MP jesli macie siano....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

no nie bede sie klocil bo caly temat ca to jest gadanie o niczym. kazdy ma inne ucho i uslyszy zawsze inaczej.

z opisu tylko wynika ze pewnie napierdzielalo. jak skompletuje swoj zestaw to chetnie zaprosze Cie na odsluch.a radia jakbym slyszal jak gra to i tak pewnie nie na takim zestawie idealnie do Twojego podobnym, tylko na innym wiec co to za porownywanie.

agra tak u Ciebie a u mnie na moim pewnie inaczej, bo co innego gra.

no myle sie czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności