Skocz do zawartości
Gość uish

Piasta tylnego koła i czujnik ABS w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość uish

Witam wszystkich.

Przymierzam się do wymiany tylnych piast w moim pasku z 97 roku, ponieważ zaczynają wyć łożyska.

Raz już wymieniałem te piasty, kupowałem używane na giełdzie niestety wytrzymały tylko 40tyś, chciałbym teraz kupić nowe zwłaszcza że się pokazały na allegro. Teraz mam problem, bo te kupowane na allegro nie mają czujnika ABS. Jak kupowałem używane, były z czujnikami ABS podpinałem tylko kabelek przykręcałem piastę i po sprawie.

Nie wiem czy ten czujnik można przełożyć, jak to zrobić i czy nie jest to aby za trudne.

Miałem kiedyś podobną sytuacje z wymianą czujnika w B4 i tam skończyło się tym że połamałem czujnik bo nijak nie chciał wyjść, zapiekł się. Czy w B5 są podobne problemy.

Sprzedawcy na Allegro twierdzą że ten czujnik można przełożyć, jednak nie mam z oczywistych względów do nich zaufania.

Dodam że piasta NK na allegro kosztuje koło 160zł, a w serwisie 370zł to duża różnica i wzbudza podejrzenia co do jakości tej "oryginalnej" NK

przykładowa aukcja:

http://www.allegro.pl/item339639079_lozysko_z_piasta_tyl_audi_a6_passat_b5_sklep.html

Co sadzicie o sprawie co wiecie o przełożeniu czujnika ABS?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie kupowałbym tego NK. Skoro masz pewność, że cały element kupisz w ASO na 370zł to leć i kupuj. Ze swojej strony wiem, że ta piasta koła tylnego 8E0 501 611 kosztuje w ASO dobre 800zł. W IC ceny hurtowe tego elementu są w cenach od 290zł do 440zł odpowiednio za EVR i SKF.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uish

No w sumie masz rację, co oryginał to oryginał. Jednak łożysko to taka część która nie wymaga ekstra filozofii w produkcji, i nie jest tu tak trudno osiągnąć wysoka jakość jak w przypadku chociażby blach czy różnego typu czujników.

Mnie przede wszystkim zastanawia czy nie dało by radę przełożyć tych czujników ABS.

A co do ASO to mam do nich bardzo słabe zaufanie. Ostatnio robiłem w serwisie VW swoje autko, ktoś mi się włamał i zniszczył stacyjkę, nie wiem czy ze złośliwości czy z frustracji kiedy nie udało mu się ukraść autka wgniótł mi butem maskę. Tak mi to zrobili w serwisie, że sam bym chyba lepiej zrobił, pomijam to że maska waży z dobre 2KG więcej, aż się boję kiedy szpachla zacznie pękać. Dodatkowo garbów mi na tej masce porobili, i trwało to ponad miesiąc. Nie oddam im teraz auta ani nie wezmę od nich części wierz mi. nie mają lepszych niż inni producenci. Pracuję w przemyśle automotive. Sam spotkałem się z sytuacją kiedy części zareklamowane dostawcy przez fabrykę trafiły miesiąc później do serwisów!!!

 

Proszę powiedcie mi czy Ten ABS da się przełożyć. Nie chce mi sie rozkręcać autka i kupować części tylko p to aby się przekonać że się nie da, szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uish

Zrobiłem to w sumie prosta sprawa, ale trzeba być ostrożnym z czujnikiem.

Za 2 tygodnie wymieniam drugi to porobię zdjęcia i zrobę małą instrukcję.

Oczywiście nie obyło się bez problemów, ale o tym za 2 tygodnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uish

Już zmieniłem niestety zapomniałem aparatu, jednak myślę że czynność jest na tyle prosta że nie powinna nikomu przysparzać problemów. Mogę ją opisać jak by ktoś potrzebował. Proszę pisać na [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności