Skocz do zawartości
Gość mariuszek

czujnik położenia przepustnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariuszek

witam. mam taki problem z moim paskiem. mam błąd którego sie nie da wykasować 00516-CZUJNIK POZYCJI PRZEPUSTNICY-ZAMKNIĘTY PRZEŁĄCZNIK F60. czujnik jest założony nowy orginalny i nadal jest ten błąd. a najpierw to był znieniony czujnik ciśnienia paliwa bo go zalewało i nie dało się uruchonić auta. powymianie tak. po wymianie tych czujników auto mi pali cięzko i też jakby go przylewało na wolnych obrotach i czuć jest spaliny. a jak się odepnie czujnik ciśnienia paliwa jest ok. ale nadal ciężko pali. ale dlaczego po założeniu nowego czujnika przepustnicy nadal jest jego błąd i jaki ten przełącznik jest zamknięty F60? a i obroty są różne raz 2000 a raz 600-1200 i są wachające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten czujnik ślizgowy to sam zakładałeś? Bo po wymianie nalezy dokonać regulacji, poprzez minimalne przesuniecia czujnika w przód lub w tył. Oczywiscie należy podłaczyć komputer - dla zobrazowania parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariuszek

tak sam zakładałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak sam zakładałem

No to masz już odpowiedź. Przy podłaczeniu wykonuje sie delikatne ruchy obudową i obserwuje przebiegi - tak mi w B4-ce mechanik robił :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariuszek, nie wiem jak jest w silniku 9A ale na forum były tematy o regulacji TPSu ale w silniku 1.8 ABS, być może zasada jest podobna jeżeli tylko opiszesz jak wygląda u ciebie płytka TPSu i ilu jest pinowa, to Ci napiszę co i jak jest w ABSach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może szybciej i prościej będzie zrobić adaptację VAGiem...................... ;)

O ile VAG do tego rocznika podchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy vagiem się da bo to raczej jest mechaniczna część, mimo że odbiera sygnały to jednak grubości ścieżek (większego oporu) nie da rady vagiem zasymulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych silnikach jest roche inaczej niz w ABSie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tych silnikach jest roche inaczej niz w ABSie

Ano tego to nie wiedziałem :wstyd: . Ja miałem AAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie czujnika ciśnienia paliwa gdzie można go znaleść i jak sprawdzić że jest uszkodzony.

Pozdrawiam i z góry dziękuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariuszek

u mnie znajduje się na filtrze powietrza cały rozpylacz paliwa na wtryski i jest on do niego przykręcony. a sprawdził mi go mechanik to nie wiem jak się go sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności