Skocz do zawartości
Gość rondy

Kontrolka zapiecia pasów - nie działa !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rondy

Przede wszystkim chciałbym sie przywitac poniewaz jestem pierwszy raz na tym forum.

VW mam od ponad roku . Jest to model VW Passat Variant 1.9 TDI 130KM z 2003r . Jak go kupowałem (w niemczech) miał przejechane 120 000 km.

 

Jedynie co zauwazyłem to dziwne dzwieki pochodzace od zawieszenia z przodu - przy niskich temperaturach - skrzypienie co to moze byc ?

 

Druga sprawa której nie zauwazyłem - a moze działało i przestało to kontrolka zapiecia pasów - nie działa

Czy moze da sie ja wyłączyc i poprzedni własciciel to zrobił ?

 

Zaraz po zakupie wymianiłem olej,filtr oleju,paliwa,powietrza,przeciwpyłkowy i niedawno zapaliła sie kontrolka service (Longlife) którą wyłączył znajomy mechanik (zapłon+przyciski na desce ) moze wtedy przez przypadek została wyłączona kontrolka pasów?

 

Pozdrawiam

Andrew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Skrzypienie z przedniego zawieszenia przy mrozach to guma w łącznikach stabilizatora. Są to łaczniki w kształcie litry C. Dostaje sie tak wilgoć czy woda i guma twardnieje. Jedynym wyjściem jest ich wymiana na nowe jednak pomaga to tylko na jedną zimę maksimum 2 zimy.

 

Kontrolki pasów bezpieczeństwa to raczej nie ma w Passacie. Przynajmniej ja się z takowym modelem nie spotkałem a na większość innych Passatów pod tym względniem nie zwracam uwagi. Wg. mnie kontrolki nie ma a już napewno nie mogła został wyłączona podczas likwidacji wyświetlania się informacji o Servisie bądź Inspekcji.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rondy

Czesc !

Kontrolka zapięcia pasów jest umieszczona na liczniku , zaraz pod kontrolka ladowania akku , sprawdzałem jest - ale nie swieci , jej działanie jest opisane w instrukcji " w przypadku niezapiecia pasów akustyczny sygnał przez 6 sekund " nastepnie na wyswietlaczu wielofunkcyjnym komunikat "Gurt anlegen"

 

Czy u was w Passatach 1,9 kombi TDI 130 KM / 2003 to działa ?

Pozdrawiam

Andrew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

nie działa - nie ma instalacji w fotelach u mnie. Srawdź pod fotelem jedna kostka żółta to poduszki, druga kostka zielona to grzanie fotela. Jeśli masz więcej to być może że to kontrolka zapięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znalazłem na forum Diagtronika ciekawą poradę na ten temat http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopic.php?t=3600

Szczerze mówiąc taka kontrolka by się przydała bo osobiście zapominam o pasach...

Czy ktoś z forumowiczów testował to w praktyce? Nie chce czegoś robic pochopnie bo można namieszac :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba przekodwoać licznik vagiem i bedzie sie świecić. jak nie ma czujnika to sie zapali i zgasnie niezaleznie od tego czy masz zapiete pasy czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wiesz jak dokładnie to zrobić pod vagcom'em ??

Nie zabardzo kumam z tego opisu na digtroniku.

Mam rozumieć że szafa to liczniki ((Instruments) - czy coś innego ??), kanał 07 i zmienić wartość ??

Może ktoś podpowie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
codierung szafy (funkcja 07 ) musisz do pierwszych dwoch zyferek dodac 02 np. jesli codierung jest np. 16xxx to z pasami bedzie 18xxx

ale jesli nie masz org. czujnikow pasow to kontrolka bedzie sie zapalac tyko na ok. 3s po wlaczeniu zaplonu i potem gasnac niezaleznie od pasow.

na moje oko to nasz passki po prostu nie mają takich gadżetów w serii... co innego W8 albo wersja USA... Z ciekawości sprawdzę u siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rasial

Witam.Nie znam tematu w B5 ,ponieważ nie spotkałem się z nimi w tych modelach.Natomiast w focusie II ,widziałem i powiem jest nawet miłym dodatkiem,Choć nie wiem jak odczytuje obciążenie fotela ,że wysyła sygnał o nie zapiętych pasach .Musi tam być albo czujnik obciążenia fotela albo zmyślne sprzęgnięcie napinacza pasów z obciążeniem fotela .Wnioskuje to po stwierdzeniu w serwisie że występują dwa rodzaje napinaczy pasów z sygnałem lub bez.Sygnał akustyczny jest dość mocny , tak czy inaczej służy dość dobrze bezpieczeństwu pod warunkiem że praw fizyki nie złamiemy.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Ja mam wer.USA i jest to w wyposażeniu.

Jeżeli po przekręceniu kluczyka nie będą zapięte pasy (kierowcy) to mryga kontrolka plus sygnał dźwiękowy przez parę sekund.

Myślałem, że jest to standard w paskach. w moim poprzednim aucie (Espero) był.

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko którą wartośc liczbową trzeba zmienic? bo są dwie, 'Software code' i 'Workshop code'.

Marecek, daj znac czy Ci się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinkappa

Posiadam w swoim Pasku takową kontrolkę na lewym zegarze, jest koloru pomarańczowego. Ale chyba nie działa prawidłowo bo niezależnie od tego czy mam zapięte pasy czy nie to zawsze zapala się tylko przy włączaniu zapłonu na kilka sekund i gaśnie razem z innymi.......

Ale zaraz, to chyba nie całkiem tak jak napisałem.....zapala się bo zawsze włączam zapłon najpierw, a potem dopiero zapinam pasy przy włączonym już silniku, może gdybym najpierw zapinał pasy a potem włączał zapłon to kontrolka sie nie zaświeci........muszę to dzisiaj sprawdzić, echh te nawyki :hyhy:

Ale na pewno nie ma sygnału dźwiękowego u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rasial - z tego co się orientuję, to czujnik zapięcia pasów jest w sprzączce, co sie w nią pas wpina. No i nawiazując do tematu to u mnie tez jest takowa kontrolka od zapięcia pasów, ale nigdy nie widziałem, zeby mi chociaz mrugnęła. Co prawda jakbym miał taka sygnalizację to i tak bym ją wyłączył, bo by mnie wkurzało swiecenie, bądź brzeczenie, bo w mieście często bez pasów jeżdżę. Na trasie to nie - tam już mam zapięte - spoko :cwaniak::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pre_pl

wybierasz "17 - Instruments", potem "Coding - 07" i wpisujesz dokładnie tak jest to opsane

jesli codierung jest np. 16xxx to z pasami bedzie 18xxx

Po prostu należy dodać x2xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie kontrolki pasów zmienia sie poprzez Software Coding. Podłaczasz Vaga i wchodzisz w "17 Instruments" i tam zmieniasz na wyposażenie (pierwsze dwie cyfry). Np. 05125. Pierwsze dwie to suma kodów cyfrowych wyposażenia dodatkowego:

01-zużycie klocków hamulcowych

02-kontrolka pasów bezpiecz.

03-kontrolka płynu spryskiwacza

16-nawigacja

Należy dodać poszczególne cyfy i taki kod wpisać.

Następnę trzy cyfry to oznaczenia wersji językowej komputera(licznik wyswietla w np. milach) oraz typ silnika(benzyna lub disel) oraz liczbę cylindrów.

I tak n 05125 oznacza ze uaktywniono wskaźnik zuźycia klocków oraz wskaźnik płynu spryskiwacza (01+04=05).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę to potwierdzic :] spróbowałem i działa, kontrolka gaśnie po kilku sekundach. Troche pojeżdże potem może wyłącze :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też u siebie to włączyłem, także ludzie z passkami w moich rocznikach też mogą sobie ten zbędny bajer włączyć. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
01-zużycie klocków hamulcowych

02-kontrolka pasów bezpiecz.

03-kontrolka płynu spryskiwacza

16-nawigacja

Ale chyba z matmy to nie wynika bo napisałeś, że

I tak n 05125 oznacza ze uaktywniono wskaźnik zuźycia klocków oraz wskaźnik płynu spryskiwacza (01+04=05)

 

No to klocki (01) + spryskiwacz (03) to razem daje 04 (chyba że ja coś pomieszałem) :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyliłem się ;-) Ale wiadomo o co chodzi...Jesteś matematycznym Pogromcą :-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiarka, to edytuj swojego wyższego posta a ja usunę swojego i będzie :ok:

 

:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności