Skocz do zawartości
Gość Kosik1234

Problem z tylna klapa passat 3bg kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kosik1234

Witam.

Posiadam Passata 2002r kombi. Chodzi o to że od zakupu nie działa otwieranie tylnej klapy z kokpitu i z pilota, przydała by mi się ta funkcja ale nie mogę sobie z tym poradzić. Nie zauważyłem żadnego bezpiecznika ani przekaźnika do tylnej klapy. Mogę prosić o pomoc ?? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Zeby otworzyc klape bagaznika pilotem ,powiniens przytrzymac odpowiedni przycisk w pilocie przez 3 sekundy (aby odblokowac zamek).

A przyciskiem z drzwi tez tylko odblokowujesz zamek (z pierwszego zaczepu)... Jesli chcesz otworzyc klape przyciksiem w drzwiach kierowcy to w tym samym czasie druga osoba powinna pociagnac za klape...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

miałem podobny problem . pomogło wyczyszczenie tylnego wyłącznika. Składa sie on z ruchomej blaszki i mikro wyłącznika .

W razie problemów proszę pytać na gg 3667644

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tylnej klapie to można książkę napisać,więc rusz głową i poszukaj w tematach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeka cię rozbiórka tylnej klapy i czyszczenie styku. Zapewne masz zablokowaną "klamke". Za pierwszym razem zajmuje to jakąś godzinke. A przy okazji jak już będziesz to czyścił to sprawdz sobie tylną wycieraczke. Raz do roku i jąpowinno sie wyczyścićaby dobrze pracowała i nie zrobiła nam psikusa gdzieś na trasie i trakcje burzy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

bardzo proszę o pomoc.. w moim pasku kombi też mam problem z tylna klapą..a mianowicie: Klape mogę otworzyc tylko "rączką" w tylnej klapie lub kluczem.. a przyciskając przycisk w środku nic sie nie dzieje( podobnie przycisk na pilocie gdy wcisne to tylko migaja kierunkowskazy).szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.. czy w module komfortu trzeba cos zaprogramowac?? nadmienie że jakkolwiek ustawie zamek w klapie to nie pomaga...Ponadto nie świeci mi lampka oświetlenia bagażnika....nie wiem czy to jest jakoś powiązane...

Edytowane przez KOmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

bardzo proszę o pomoc.. w moim pasku kombi też mam problem z tylna klapą..a mianowicie: Klape mogę otworzyc tylko "rączką" w tylnej klapie lub kluczem.. a przyciskając przycisk w środku nic sie nie dzieje( podobnie przycisk na pilocie gdy wcisne to tylko migaja kierunkowskazy).szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.. czy w module komfortu trzeba cos zaprogramowac?? nadmienie że jakkolwiek ustawie zamek w klapie to nie pomaga...Ponadto nie świeci mi lampka oświetlenia bagażnika....nie wiem czy to jest jakoś powiązane...

 

Tym przyciskiem nie otworzysz klapy tak aby sama "odskoczyła". W zależności od położenia wkładki w bagażniku otwiera się on razem z centralnym lub też nie. Jeżeli jest tak ustawione że sie nie otwiera, to wtedy odblokowujesz bagażnik tym przyciskiem lub tym na pilocie aby móc go wogóle otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy mówicie ja u siebie mam tak że czy przyciskiem w środku czy na pilocie to klapa odskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie po nacisnięciu przycisku w środku auta nic sie nie dzieje.. a jak wcisnę przycisk na pilocie otwierania klapy to tylko mrugną kierunkowskazy i też nic się nie dzieje- w jakimkolwiek ustawie ułożeniu zamek tylnej klapy... moge ja otworzyć jedynie klamką w klapie ... dodam że centralny zamek blokuje klapę czyli dochodzi do niego prąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOmi należy rozebrać tapicerkę tylnej klapy i przesmarować cały system otwierania klapy smarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co to da skoro normalnie( klamką) siłownik otwiera klapę... kluczem także otworze.. to raczej problem z elektryka,kodowaniem? skoro wcisnięcie przycisku na pilocie powoduje tylko zapalenie się kierunkowskazów a nie powoduje otwarcia klapy... a cos takiego programuje się w vagu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czyli zamek ci się otwiera, ale nie podnosi się klapa?

wcisnięcie przycisku na pilocie powoduje tylko zapalenie się kierunkowskazów a nie powoduje otwarcia klapy
Czy chodzi ci że po wciśnięciu otwierania z panelu i kluczyka nie rusza siłownikiem zamka klapy? Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy chodzi ci że po wciśnięciu otwierania z panelu i kluczyka nie rusza siłownikiem zamka klapy?
tak jak nacisne przycisk ze środka i z pilota to zamek nie rusza nic a nic... dodatkowo jak przycisne z pilota to migają awaryjne tak jak przy zamykaniu auta... a nic się nie dzieje ... a klamką normalnie drzwi otwieram.. i jak wcisne z pilota zamykanie drzwi to klapę tez blokuje centralny zamek... i dlatego juz głupieje co z tym fantem zrobić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przycisne z pilota to migają awaryjne tak jak przy zamykaniu auta... a nic się nie dzieje ... a klamką normalnie drzwi otwieram..
Bo zamek po wciśnięciu środkowego przycisku w kluczyku odblokowuje siłownik i masz otwartą klapę wówczas możesz ją otworzyć klamką.
jak wcisne z pilota zamykanie drzwi to klapę tez blokuje centralny zamek...
Bo tak powinno być. Środkowy przycisk jest do otwierania samej klapy i działa tylko klapa. Pozostałe przyciski są od otwierania i zamykania całego auta. Środkowy przycisk ma ci ułatwić tylko dostęp do klapy gdy chcesz w bagażniku np. tylko schować zakupy. Przycisk ma zwolnić tylko siłownik. Samą klapę otwiera się klamką. Zamek ze środka otwiera się jak np. masz uaktywnione zamykanie auta w czasie jazdy i po zatrzymaniu na parkingu chcesz wypuścić psa bądź wyjąć coś z bagażnika. Jeśli przycisk z panela nie rusza siłownikiem to rozebranie panelu i przeczyszczenie styków załatwi sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

 

1) jeżeli samochód jest zamknięty (bez względu na położenie wkładki w bagażniku) to:

- po naciśnięciu pilota migną kierunki i bagażnik się odblokuje (nie odskoczy ale jest możliwe otworzenie klapy), drzwi pozostają zamknięte.

- przycisku w drzwiach przy zamkniętym aucie nie testowałem :)

 

2) wkładka w pozycji "poziomej" - klapa reaguje na zamek centralny jak każde inne drzwi, przy otwartym aucie jest odblokowana i można ją otworzyć.

- przycisk w kabinie (przy otwartym aucie) jest bezużyteczy, bo klapa i tak jest odblokowana

- przycisk na pilocie odblokowuje samą klapę przy zamkniętym aucie, przy otwartym jest bezużyteczny bo jest juz odblokowana

 

3) wkładka w pozycji "pionowej" - klapa nie reaguje na centralny zamek, jest zawsze zablokowana bez względu na to czy auto jest zamknięte czy otwarte.

- przycisk w kabinie odblokowuje klapę

- przycisk na pilocie odblokowuje klapę

 

Jeżeli komuś w kombi odskakuje klapa to niech napisze, mi się to nigdy nie zdarzyło ale może u mnie nie funkcjonuje to tak jak trzeba, w co wątpie :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał KOmi

jak przycisne z pilota to migają awaryjne tak jak przy zamykaniu auta... a nic się nie dzieje ... a klamką normalnie drzwi otwieram..

 

Bo zamek po wciśnięciu środkowego przycisku w kluczyku odblokowuje siłownik i masz otwartą klapę wówczas możesz ją otworzyć klamką.

Cytat:

Napisał KOmi

jak wcisne z pilota zamykanie drzwi to klapę tez blokuje centralny zamek...

 

Bo tak powinno być. Środkowy przycisk jest do otwierania samej klapy i działa tylko klapa. Pozostałe przyciski są od otwierania i zamykania całego auta. Środkowy przycisk ma ci ułatwić tylko dostęp do klapy gdy chcesz w bagażniku np. tylko schować zakupy. Przycisk ma zwolnić tylko siłownik. Samą klapę otwiera się klamką. Zamek ze środka otwiera się jak np. masz uaktywnione zamykanie auta w czasie jazdy i po zatrzymaniu na parkingu chcesz wypuścić psa bądź wyjąć coś z bagażnika.

czyli mam rozumieć żę u mnie jest wszystko ok?? :) kurna trochę techniki i człowiek sie gubi :) z tym pilotem to jutro musze wypróbować!dzieki za informacje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli komuś w kombi odskakuje klapa to niech napisze, mi się to nigdy nie zdarzyło ale może u mnie nie funkcjonuje to tak jak trzeba, w co wątpie
Tak powinno funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wielkie za informację! jutro to bede testował!! A juz myslałem ze cos sie spier***ło w zamku .... Wsześniej jeżdziłem e46 i tam jak wciskałem przycisk otwierania klapy to klapa odskakiwała dlatego pewnie jestem przewrażliwiony!

pozdrawiam

Edytowane przez KOmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli mam rozumieć żę u mnie jest wszystko ok?? kurna trochę techniki i człowiek sie gubi z tym pilotem to jutro musze wypróbować!dzieki za informacje!!
Człowiek się uczy niektórych rzeczy przez całe życie. Daniel, Darek to ładnie w punktach napisał. Jeszcze jak jest aktywowana funkcja zamykania auta w czasie jazdy z kabiny można zwolnić blokadę tylnej klapy nie gasząc auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ten temat zafascynował że jutro z rana biegnę do garażu sprawdzić jak to na prawdę działa bo szczerze mówiąc też myślałem że mam popsute te przyciski od bagażnika;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności