Skocz do zawartości
smok

Demontaż filtra powietrza 1.8 T prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.przeszukałem forum i nic, więc postanowiłem założyć nowy temat:

Problem polega na tym że dziś chciałem wyjąć filtr powietrza zobaczyć w jakim jest stanie i wyczyścić przepływomierz powietrza bo coś muł jest a nie 150 KM.

Otworzyłem maskę zdjąłem plastikową osłonę z góry pomęczyłem się 20 min i lipa jak to cholerstwo wyjąć(pełno u góry przewodów i dostęp do śrub żaden) w całości czy rozkłada się to na połowę jak w normalnych samochodach. Proszę o pomoc.

 

 

Ps. po zdjęciu plastikowej osłony z góry odkręciłem 2 śrubki bardzo małe chyba 4,5 to chyba od przepływomierza tylko od góry ale pomiędzy dwoma płatami metalu nie ma nic tylko troszeczkę pasty podobnej do tej między procesorem a wentylatorem w kompie .czy tak powinno być i po co ta pasta.

 

 

Może to głupie ale po raz pierwszy mam paska i w ogóle VW. Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się dostać do filtra to:

- musiasz zdjąć górną osłoną - masz już to za sobą,

- rozłączyć dolot do puszki filtra- ta owalna rura z pasa przednigo do puszki w połowie ma łączenie,

- poszukaj klipsów metalowych powinny być 4 u mnie jeden poszedł się paść i mam 3 :)

- po rozpięciu klipsów dzwigasz góre puszki do góry, oczywiście górne przewody będą Ci przeszkadzać ale śmiało możesz wyjąć filtr i wyodkurzać puszkę z piachu,

- proponuję od razu wymienić filtr cena ok 25zł za Mann Filter i po problemie ja wymieniam co max 10 tys. z filtrem kabinowym i olejem ,

No to powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie jutro z rana biore sie do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności