Skocz do zawartości
JACU6X6

PASSAT - reaktywacja :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że mam zamiar pojezdzić paskiem ze dwa - trzy lata przechodzi gruntowny przegląd podwozia - wymiana wszelkich gumek sworzni, podłogi konserwacja. Silnik został rozebrany wymyty pomierzony i poskładany, dostał nowe pierścienie, głowicę (kupiona druga i wymienione zawory i uszczelniacze + planowanie) simeringi i uszczelk, honowane cylindry.i. Skrzynia wymyta w środku benzyną i zalana syntetycznym olejem. Silnik zalany olejem syntetycznym 5w40, wczoraj wsadziłem jednostke poskładałem osprzęt i o pierwszej w nocy odpaliłem. Wrażenia niezapomialne zarówno dzwięk silnika jak i jego praca są całkiem inne niż przed, pojawił sie metaliczny dzwięk i nie czuć z tyłu oleju. Autko przejechało ok 270tkm i wszedzie trzyma nomilanle wymiary ale pierścieni nie było. Wklejam kilka fotek z roboty środek jeszcze nie skończony bo amerykaniec juz z niego nie będzie został ucywilizowny.

 

4497262e1de76d3am.jpg

 

edd92d9ba612ad90m.jpg

 

3e4bf91d7b2a6bd4m.jpg

 

a37d194b0d92c215m.jpg

 

b23c73d8ce5882edm.jpg

 

 

Poznałem budowe paska od podstaw więc teraz moge sie wypowiadać wiedząc co i jak wymienić :629:

 

A to moje 2,0 DOHC i oczko w głowie :629:

 

6bcff7bcd67c9dbf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JACU6X6, jestem PEŁEN UZNANIA!

opisz szczegółowo swoje prace, napewno nikt dłuuuugo nie zrobi takiej dobrej roboty jak Ty!

opisz co ile kosztowało, co udało Ci się usprawnić, co Cię zaskoczyło..... to naprawdę cenne informacje dla każdego właściciela passata !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zainponowałeś mi tym .........Fiacikeim :614:

RESPEKT za Paska i Dużego Fiacika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JACU6X6, Jakie ma osiagi Fiacik,to ten sam silnik co byl montowany w Polonezie? Jakie masz kola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: Czakajcie niech ja tylko znajdę fotkę mojego 2,0 DOHC z silnikiem od fiata Argenty

- spojlerami oraz atrapą od BMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, właśnie to samo mi się przypomniało :D pamiętam jak na zlocie opowiadałeś - czekam na fotkę :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiacik ma silnik z argenty 115 km, koła 14" z argenty, hamulce z łady a środek z hondy prelude. Najwięcej ile im jechałem to 170 ale to nie ten pojazd do jazdy co 1,5 szczególnie przy ruszaniu ze świateł nie jeden pasek został z tyłu :619: .

 

Tak na marginesie to najgorszą rzecza to wymiany w pasku są gumki stabilizatora aby je wymienic trzeba całą zawieche drzeć do dołu ale skończy sie stukanie. Największym kosztem całej imprezy były orginalne pieścienie VW 167 zł sprzęgło LUK kompletne za ..... reszta to śmieszne kwoty nio i olej pełny syntetyk za 142 zł :610: . Uszczelki i uszczelniacze z ajusy tak że nie drogie a sprawdziłem i sa dobre. Kupiłem przewody zapłonowe beru i świece też beru, przewody chyba zje... bo jak sie zagrzał nie chciał zapalić fakt że zapłon nie ustawiony ale jak odpiołem wtyczke od czujnika iskry z pierwszej świecy to pali. Ogólnie moge powiedzieć że budowa wszystkiego jest bardzo prosta i nie ma tam nic skomplikowanego zarówno w silniku jak i zawieszeniu. Denerwują mnie tylko te luzno walające sie przewody od czujników itp więc kupiłem peszel samochodowy taki czarny i zaczołem je upychać o wiele lepiej to wygląda. Na fotkach nie ma jeszcze ale w środku są już fotele kubełkowe orginał VW i tylnie kanapy przesówane tak że siedzi sie pionowo lub półleżąco, podsufitka jest czarna ale szyber zostawiłem jasny dla kontrastu :619:

 

Cały środek jest tu do kupienia

 

http://www.allegro.pl/item105074334_komplet_foteli_passat_b3_welur.html

 

po niedzieli zapodam nowe fotki i moze we wtorek auto wyjedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JACU6X6, jaki jest koszt tego przedsięwzięcia razem z kupnem samochodu???

Ile czasu to pochłonęło tak na oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cały środek jest tu do kupienia

 

http://www.allegro.pl/item105074334_komplet_foteli_passat_b3_welur.html

 

po niedzieli zapodam nowe fotki i moze we wtorek auto wyjedzie

 

kurcze bialy srodeczek taki jak sie marzy :D

JACU6x6 sa 2 czy 4 zaglowki???

jaka cena by cie interesowala ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

JACU6X6, kawał dobrej roboty.A co do gumek stabilizatora to faktycznie cieżko jest.Trzeba odkręcać tylne śruby wahaczy,śruby do nadwozia za gumkami a potem breszka i "siła razy gwałt" :) Nie pomyślały niemce.No ale po wymianie 0 stuków.Ciężkawo jest też wymienić poduszke olejową pod skrzynią biegów.Poza tym wszystko jest w pasku proste i łatwe do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda go :626:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wkleje jeszcze fotki mazdy, mialem ja rok przez który pomalowałem dopieściłem i po 3 tygodniach od malowania rozbił ja pewien dziadek w kadecie bo sie zagapił.

 

przed

 

mz2.jpg

 

mz4.jpg

 

po malowaniu

 

mz5.jpg

 

mz7.jpg

 

mz8.jpg

 

To drugie autko które w całości sam pomalowałem teraz może i cos przy pasku pomaluje ale to narazie w planach, co wyjdzie zobaczymy. :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly2rafcio
JACU6X6, kawał dobrej roboty.A co do gumek stabilizatora to faktycznie cieżko jest.Trzeba odkręcać tylne śruby wahaczy,śruby do nadwozia za gumkami a potem breszka i "siła razy gwałt" Nie pomyślały niemce.No ale po wymianie 0 stuków.

 

Panowie gdzie te gumki się znajdują i jakimi stukami to się przejawia. Ja mam wymienione wszystkie amortyzatory ale i tak przy wiechaniu w jakąś nierówność to mocno "wali". Jakie to stuki eliminuje i czy te gumki stabilizatora to to samo co tuleja gumowa stabilizatora bo coś takiego znalazłem w sklepie internetowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Tam gdzie stabilizator jest przymocowany do nadwozia.Zaraz za "wózkiem".?U mnie stukało dość głośno.To właśnie jest tuleja gumowa stabilizatora.Ja dałem 8 zł/szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia się powtarza :)

 

wsadzony climatronic od ogipio

 

e2cd16e1f5917fc1med.jpg

 

skóra z alektryka z saaba

 

28e83523874577f9med.jpg

 

a tu kąpia się zamki

 

ed1560bcf8fef736med.jpg

 

Nowe fotki wkrótce powiem tylko że w aucie czyszczone i smarowane konserwowane i jak to nazwać jest wszystko. Wymieniane sa wszystkie zużyte elementy :) pod maska zagości zastępczy silnik bo 16V będzie rozebrane celem podniesienie mocy i wróci za rok lub dwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem chyba tego tematu wcześniej. Szacunek za ogrom pracy włożony w auto!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na zachętę dałem "pomógł" wybebeszyć B3 to nie problem, ale poskładać..... W co wierze, bo Jacka znam :) Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rispekta :) Jacu i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcesz go po złożeniu sprzedać :D:?:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności