Skocz do zawartości
martines

Gumowe uchywty układu wydechowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnim czasem spod mojego Passata zaczą wydobywać się na wolnych obrotach dziwny dźwięk - REZONANS. Dziś pomaszerowałem do kanału i okazało się, że jak delikatnie podnoszę rurę przed środkowym tłumikiem to REZONANS niknie. Tłumiki są oryginalne i nie posiadają oznak rdzy. Jednak sądzę, że te gumowe wieszaki mogły się rozciągnąc ze starości. Czy moje przypuszczenia są słuszne i już ktoś może miał ten sam problem. Jeśli tak proszę powiedzieć ile uchytów mam kupić i czy sam je wymienię czy też umawiać się na wizytę w warsztacie. Wiem, że układ wydechowy źle zamocowany może nieźle dokuczyć stąd nie chciałbym sam czegoś zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

3 sztuki. Około 20zł/sztuka. Producent orginału to Bosal.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienisz sam.

U mnie było podobnie ale po wymianie tylko tego pierwszego od przodu wieszaka wszystko umilkło.

Koszt tak jak pisał hha dałem koło 50zł za 3 szt.

Do wymiany potrzebny klucz 13 o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przypadkiem nie poduszka pod silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 sztuki. Około 20zł/sztuka. Producent orginału to Bosal.

 

HHA

 

HHA.....gościu handlujący na Allegro elementami układów wydechowych twierdzi że dla Bosala wszystkie elementy metalowo gumowe i uszczelnienia robi RETEC, bosal to tylko przepakowuje.

To prawda ?

 

Retec jest odrobinę tąńszy...i bardziej dostępny.

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja wiem, że dziś większość elementów robi się i tak w Azji ale jeszcze są elementy robione w Europie. Jeszcze wszystkiego nie wywieźli z Europy.

Nie słyszałem aby firma Chopra Retec Rubber Products Ltd. robiła coś dla Bosala czy Tesh-a. Kolesie z Alle-drogo powiedzą wszystko by tylko towar zszedł ze stanu. Chcesz to kupuj.

 

Ile taki Retec kosztuje? Sprzedam Bosala po 18zl i od ręki. Ma na warsztacie ze 20sztuk takich wieszaków.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przypadkiem nie poduszka pod silnikiem?

 

Tak więc nie wiem skąd te drgania całego układu wydechowego! Zaczynam od wyeliminowania części najtańszych. Jak wymiana wieszaków nie pomoże, to wówczas zajmę się poduszkami które być może wprawiają w wibracje cały układ poprzez silnik.

 

Co do kosztów dzisiaj zamówiłem oryginały w ASO!

2 szt. za 27 zł

1 szt. za 51,50 zł

 

Jutro odbieram i zakładam więc się przekonam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zamiast zmieniać poduszki to wspawaj sobie siatkę w odcinek rury.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast zmieniać poduszki to wspawaj sobie siatkę w odcinek rury.

 

HHA

 

Co mi to da? Jak dotykałem w kanale rury wydechowej delikatnie ja podnosząc to rezonans ustaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież w oryginale jest element elastyczny.zaraz za kolektorem wydechowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem, że dziś większość elementów robi się i tak w Azji ale jeszcze są elementy robione w Europie. Jeszcze wszystkiego nie wywieźli z Europy.

Nie słyszałem aby firma Chopra Retec Rubber Products Ltd. robiła coś dla Bosala czy Tesh-a. Kolesie z Alle-drogo powiedzą wszystko by tylko towar zszedł ze stanu. Chcesz to kupuj.

 

Ile taki Retec kosztuje? Sprzedam Bosala po 18zl i od ręki. Ma na warsztacie ze 20sztuk takich wieszaków.

 

HHA

 

HHA nie denerwuj się....chce tylko ustalić jedną wersję...i zapewniam Cię wierzę Tobie specjaliście z forum a nie osobnikowi z Alledrogo :)

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ani przez chwilę nie byłem zdenerwowany :)

 

I jeszcze druga informacja dla drugiego kolegi to taka, że fachowcy tłumikarze niejednokrotnie przyznają, że elementy elastyczny jest za krótki a pozatym dośc szybko traci własności elastyczne w wyniku podrdzewiania.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u kolegi Martines ale w moim przypadku to nie łącznik elastyczny jest winny, oglądałem go dokładnie jest w idealnym stanie, bez śladu rdzy. Za to wystarczy przytrzymać końcówkę wydechu ręka (póki zimna :) ) i drganie na wolnych obrotach ustaje.

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież w oryginale jest element elastyczny.zaraz za kolektorem wydechowym.

 

Jakie zadanie pełni ten element elastyczny za kolektorem? Jak on wygląda? Może jakiś rzut z ETOSa. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wszystki kolegom ze Śląska polecam serwis tłumików Gawrońscy gdzie dobrze znają ten temat rezonansu w Passatach TDI i usuwają rezonans na dobre. Usługa od ręki na poczekaniu do 150zł

 

http://www.gawronscy.slask.pl

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ja czekam na wieszaki koszt w ASO kompletu to 105zł. Jak to nie pomoże to zacznę szukać dobrego warsztatu w moim regionie gdzie wymienią mi ten śmieszny element elastyczny czy też zwany tłumikiem drgań.

 

Zgodnie z obietnicą wyjaśniam, że zmieniłem 3 wieszaki (uchwyty) tłumików. Pomogło w 80% - bo rezonans znikł jak auto pracuje na wolnych obrotach. Ale nadal wydobywa się jak schodzi z wysokich na niskie - słychać tylko na postoju.

Tak więc odradzono mi odrazu wymianę elastycznego łącza - które podobno jak nie jest popękane to wszystko z nim gra. U mnie to łącze jak narazie jest całe jak nowe. Zajmę się jeszcze na dniach opaskami - zsunę lub rozsunę tłumiki. To narazie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę kolegów o nr wieszaka wydechu w kształcie litery "Z" umiejscowionego tak na wysokości drzwi przednich. Mój drugi problem to plecionka (łącznik elastyczny) znajdujący sie niekaleko tego wieszaka bliżej przodu auta. Jest on cały skorodowany. Czy istnieje możliwość wymiany samego łącznika - jest to element wspawany - czy trzeba wymienić fragment układu wydechowego z tą częścią?. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wczoraj poradziłem sobie z rezonansem w swoim aucie gdzie pół roku temu wymieniłem łącznik elastyczny wydechu bo stary się rozsypał ale do końca nie dawał takich wibracji rury wydechowej jak ten nowo założony.Przy okazji wymiany maglownicy gdy auto stało już na kanale dorobiłem sobie sztywny wieszak rury i przykręciłem go do skrzyni biegów (było tam kilka gwintów wolnych) rezonans się uspokoił, jest teraz super tylko czy można spodziewać się efektów ubocznych takiej samoróbki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Proszę kolegów o nr wieszaka wydechu w kształcie litery "Z" umiejscowionego tak na wysokości drzwi przednich. Mój drugi problem to plecionka (łącznik elastyczny) znajdujący sie niekaleko tego wieszaka bliżej przodu auta ( na wysokości kierowcy). Jest on cały skorodowany i dziurawy. Pozdrawiam

 

 

Odświeżam. Proszę o podanie wymiarów takiej plecionki oraz ewentualnie nr tego łącznika oraz tego uchwytu gumowego w kształcie litery Z-et.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności