Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

No dziwne bardzo, u mnie tak było jak był słaby akumulator, przy odpaleniu silnika migały ESP i ABS po wymianie Akumulatora problem zniknął :)

Ale mam problem z ESP po kilkunastu kilometrach zapala się ESP i sobie świeci :( Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu znika lecz znów kilkanaście kilometrów przejadę i znów to samo! :/ Co może być nie tak? Taka mała ciekawostka, brak błędów :/ To czemu się on zapala.....

Za jakąkolwiek pomoc dzięki :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem esp sie oświecało gasło podczas oswieconego esp ciężko było wychamować przed światłami

Hamulec robił sie miękki .Pomogła wymiana czujnika esp ( używka za 80 zł) warunkiem

Żeby dalej sie nie świeciło auto musi stać na równej powierzchni przy wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niedziałające esp może mieć coś wspólnego z miękkim hamulcem?

 

Ogólnie pisze tutaj bo niedawno rozwiązałem swój problem z ESP o którym pisałem tutaj jakiś czas temu. Problem dotyczył włącznika stopu, którego błąd wyskakiwał i wyłączał ESP po kilki-kilkunastu kilometrach. Problemem była elektryka a mianowicie kabel (chyba ten łączący włącznik z ecu ale w 100% pewien nie jestem) i kodowanie sterownika ESP. Gdyby kiedyś ktoś miał taki problem a wymiana włącznika stopu nie pomogła to proponuję dać samochód do dobrego fachowca i niech zacznie od sprawdzania wszystkich kabli i kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też wyskoczył błąd z czujnika stopu muszę go wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na 90% czujnik pedału stop -u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się i ja, również mam problem z kontrolkami ESP i ABS, świecą po przekręceniu kluczyka i nie gasną wgl, błędy jakie wyskoczyły po podpięciu VAG'a, błedy to:

 

(w ENGINE) :

17569 - Manifold Temp Sensor (G72): Open or Short to Plus

P1161 - 35-00 - - <------ ten był już wcześniej, ake teraz juz jest ciagle i tez sie nie da usunać

 

18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster

P1654 - 35-00 - - <------ ten udało się usunąć

 

a w ABS:

18265 - Load Signal: Error Message from ECU

P1857 - 35-00 - - <----- tego nie idzie usunąć

 

coś poradzicie? co szukać i gdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda i podpowie.

Jak tu wszyscy mam problem z kontrolkami ABS i ESP. Zaświecają się dopiero w czasie jazdy. Gasną po ponownym odpaleniu auta . Podłączyłem pod VAG'a i w ABS wyskoczył błąd 1542 Czujnik obrotu samochodu - G202 - nie autoryzowane - błąd sporadyczny. Co oznacza ten błąd i co ma wspólnego z tymi kontrolkami? Czy chodzi o ten czujnik pod tylną kanapą ? Jeśli tak to czy po przeczyszczeniu lub jego wymianie problem się rozwiąże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy w dalszym ciągu problem z palącymi się kontrolkami ABS i ESP. Objawy: tylko od u wysokiej temperaturze na dworze i po przekroczeniu 2 tys obrotów zapalają się kontrolka ABS i ESP - w zimie problem nie występuje!!! Im cieplej tym szybciej w/w kontrolki się pojawiają. Diagnoza : błąd czujnika ciśnienia hamowania. Do tej pory wymienione:1. czujnik ciśnienia hamowania - W moim modelu AWX na pompie wspomagającej hamulce pod pompa Abs. 2. Czy unik pod pedałem hamulca - mimo że stopy paliły się zawsze prawidłowo. 3. Pompa ABS - w moim modelu nierozlaczalna ze sterownikiem. Problem dalej występuje. Zauważyłem że po ochłodzeniu całej pompy ABS kontrolki się nie zapalają lecz sama jej wymiana nic nie dała. Może ma to związek z temperatura płynu hamulcowego? Raz miałem zalane przez chwilę serwo - zatkany odpływ - czy moz!lies aby delikatnie blokowało hamulce i tym samym płyn się gotował? Był też problem z bodźcem wychodzącym z Vacum pompy - porządnie uszczelnione. Na tą chwilę dalsze podejzenia: serwo, pompa hamulcowa?, podobno jakieś czujniki od ABS czy ESP mogą być pod tylna kanapa lub nogami pasażera? Najważniejsza wskazówka to wpływ temperatury na zewnątrz. na w/w zjawisko. Podpowiedźcię coś proszę bo juz kasy i chęci brak. Może jakiś namiar na znawcę tematu albo zakład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż mnie przez parę dni zapalała się kontrolka od ESP i potem od świec żarowych. VAG pokazał tylko błąd włącznika stopu. A tak naprawdę to przyczyną była .... przepalona żarówka od świateł stopu :). No i być może jakieś braki styków w lampach tylnych, bo przy okazji całe ustrojstwo sprawdziłem, wyczyściłem itp. Najpierw proponuję sprawdzić wszystkie łączenia w kostkach, stan przewodów, czy nie ma gdzieś wilgoci itp.

Edytowane przez Artur_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Wczoraj wyskoczyły mi błędy ABS i ESP po kilkukrotnym używaniu pedału hamulca. Dodam, że problem występował już wcześniej dwa razy zimą, teraz gdy temperatura spada znowu powrócił, a od marca nie było z tym problemu, nie man znaczenia ile km przejadę (czasem wyskoczy błąd czasem nie). Potrafi ktoś podrzucić jakiś pomysł ? Wymiana czujnika stopu nic nie dała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączałeś  pod komp?  jakie  błędy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b5 FL 1,9 TDI 130KM AVF 2001r kombi, błąd 1542, nie można skasować, wymieniony czujnik G202, ten sam numer tylko że od AUDI A8, wymieniony włącznik pod pedałem hamulca i dalej zapala się kontrolka ABS i ESP podczas jazdy.Mój trzeci czujnik, tym razem od takiego samego passata i dalej 1542 palą się obie kontrolki po przejechaniu kilku kilometrów, tak było w lipcu 2017r.  ROZWIĄZAŁEM swój problem i to przypadkowo. Od jakiegoś czasu wku.........iał mnie klimatronik, dziwnie mrugał, przygasał, potem zdechło wskazanie temperatury na nim, oraz w liczniku. Kupiłem nowy czujnik, dalej nie było wskazania temperatury. Zwaliłem to na mrugający klimatronik, kupiłem używkę klimatronika za 19 PLN, dalej brak wskazań temperatury, okazało się, że kabelek pod chłodnicą się złamał, po naprawie i z nowym (używanym) klimatronikiem, temperatura działa i o DZIWO nie zapala się ani ABS ani ESP. Po podłączeniu do VAG-a i skasowaniu błędu 1542, wszystko działa jak należy. Jest ABS i działa ESP. Jak powiedziałem to elektrykowi, to teraz się mądrzy i twierdzi że, w połączeniach po CAN-ie takie cuda są możliwe. Teraz niech mnie cmoknie w d...ę, czemu wcześniej nie był taki mądry. Także u mnie winny był klimatronik, działa wszystko od ponad miesiąca. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności