Skocz do zawartości
lewmir

Dawka rozruchowa (startowa) paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

To sprawdź czujnik temperatury paliwa. Jak się domyślam sprawdziles ten od płynu chłodzącego, bo nie sprecyzowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sprawdź czujnik temperatury paliwa. Jak się domyślam sprawdziles ten od płynu chłodzącego, bo nie sprecyzowales?

 

W 7 grupie pokrywają się wszystkie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czytam ten temat i czy ktoś powie czy zwiększając faktycznie wartości w grupie 04 co dotyczy dawki rozruchowej faktycznie się zwiększa i czy dotyczy też silnika AJM na pompkach 115 KM??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czytam ten temat i czy ktoś powie czy zwiększając faktycznie wartości w grupie 04 co dotyczy dawki rozruchowej faktycznie się zwiększa i czy dotyczy też silnika AJM na pompkach 115 KM??

 

Grupa 5, nie 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w grupie 5 pomyliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, kombinujesz przy dawkach, pompie a nie sprawdziłeś podstawowej rzeczy, tzn. rozrusznika, TAK! ROZRUSZNIKA! Często jego regeneracja poprawia odpalanie na ciepłym, zresztą ten temat był dość szeroko wałkowany na elektrodzie. Chodziło o Golfa 90 KM i 110 KM.

Poza tym dawkę rozruchową poprawia się zmieniając soft w sterowniku, takie coś u tunerów się robi, ale w sytuacji, kiedy pompa wtryskowa faktycznie zaczyna powolutku kończyć swój żywot.

 

U mnie regeneracja rozrusznika dała poprawę na 1m-c. Po tym czasie problem wrócił. Pomogło zwiększenie dawki startowej o 200. Mam teraz 32950 i jest git. Auto znowu pali na dotyk przy ciepłym silniku.

 

 

01-Engine->Login-11 (wartość 12233)-> -Adaptation -11 (kanał05) i tam wpisujemy wartość, np. 32900 ->Test -> Save i sprawdzamy czy pomogło. Oczywiście na rozgrzanym silniku.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez spider.owp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze zmiana wartości dawki startownej, wpisując kod dostępu 12233, wydaje się ze wszytko jest dobrze program go akceptuje, lecz gdy w adaptacjach wchodze w kanal 01 wykasuje error i tak przez większość kanałów. Silnik to 1.9 TDI BLS. Jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że odkopuje bardzo bardzo bardzo bardzo stary temat, ale postanowiłem sprawdzić u siebie dawkę paliwa rozruchową login 12233 adaptacja 05 i co mojemu zdziwieniu była ustawiona na 78 a nie żadne 32.....  znalazłem na forum golfa że w 1z powinno niby być 128 parę lat temu zaczął gorzej palić myślałem ze pompa co się okazało u mechanika jakaś śruba się odkręciła i nie było trzeba wymieniać pompy niby ustawił ją tak jak powinna być, ale od tamtej pory już nie palił na strzała jak kiedyś, dzisiaj zwiększyłem na 128 zobaczę rano co się będzie dziać mam nadzieje że nic nie rozwali xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności