Skocz do zawartości
lewmir

Dawka rozruchowa (startowa) paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 1.9 TDI AHU:

1. W jaki sposób można sprawdzić rzeczywistą rozruchową dawkę paliwa ?

2. W jaki sposób można ją zmienić (zwiększyć) ?

Znalazłem taką instrukcję:

"vag-com

engine

login : 12233

adaptacja kanał 05

wpisać wartość max"

- Czu jest ona prawidłowa ?

- Jaki login należy podać dla silnika AHU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
5. dawka startowa ma wplyw na uruchamianie silnika i w tym przypadku czym mniejsza tym dostaje wiecej paliwa

 

Ale dlaczego chcesz ja zmieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie w tym celu, aby wpłynąć na uruchamianie silnika (poprawić). W moim przypadku mam problem z uruchamianiem na letnim silniku, winna jest prawdopodobnie pompa wtryskowa:

 

" pompa wtryskowa po rozgrzaniu się na aucie traciswoją szczelność i ciśnienie paliwa poprzez zjawisko rozszerzalności cieplnej przez co nie ma odpowiedniego ciśnienia paliwa aby silnik miał odpowiednią dawkę na wtryskiwaczach i ładnie zapalił".

 

Modyfikacja dawki startowej może w sposób pośredni naprawić ten błąd. Lecz chcę to dokonać w sposób świadomy, wiedząc co czynię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keruj-64

LEWMIR doszedłeś jak sprawdzić i ustalić tą dawkę paliwa też chciałbym to zrobić jakie wartości wpisać jak marewel pisze że czym mniejsza tym dostaje wiecej paliwa to chyba lepiej będzie palił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LEWMIR doszedłeś jak sprawdzić i ustalić tą dawkę paliwa też chciałbym to zrobić jakie wartości wpisać jak marewel pisze że czym mniejsza tym dostaje wiecej paliwa to chyba lepiej będzie palił?

 

Trochę faktów i wniosków.

Na podstawie doświadczeń innych użytkowników (DUCKMAN,LAFA0) zastosowałem się do poniższej instrukcji:

"odpalasz vag-coma

engine

login : 12233

adaptacja kanał 05

wpisać wartość max

u mnie wyszło max 33268

było 32768"

 

Co prawda dotyczyło to silnika AFN ale u mnie, czyli w AHU było tak samo.

Rozwinę może trochę tę intrukcję w ten sposób jak ja to rozumiem i jak zrobiłem.

1.Po odpaleniu Vaga wybierasz sterownik engine.

2.Następnie logowanie i wpisujesz wartość 12233 ( prawdopodobnie logowanie to nakierowuje vaga w jaką strefę zmian w programowaniu sterownika silnika wchodzisz - nie znam innych logów - jeżeli ktoś zna się na tym chętnie bym poszerzył swoją wiedzę - myślę, że wchodzimy tutaj w mały "chip tuning" ).

3.Dalej adaptacja , zmieniasz kanał na 05.

4.Pojawia ci się takie okienko zmiany (patrz załącznik)

Masz tam podaną aktualną wartość i tam wpisujesz właśnie nową wartość.

U mnie także wartością max było 33268, sprawdzić to można wpisując większą wartość (max 65535-patrz załącznik) i wciskając testuj,

w rubryce test value wyświetli się max wartość.

5.Zapisujemy następnie nową wartość, odłączamy kompa i sprawdzamy w praktyce czy pomogło.

 

U mnie odpalanie poprawiło się zdecydowanie. Na letnim silniku, gdzie w zasadzie miałem problem z odpaleniem zdecydowanie szybciej zaskakuje, nie jest to ideał lecz zdecydowana poprawa. Na zimnym i gorącym silniku odpala teraz wzorcowo.

 

Nie zgadzają mi się totalnie informacje podane przez marewel Cytat:5. dawka startowa ma wplyw na uruchamianie silnika i w tym przypadku czym mniejsza tym dostaje wiecej paliwa

 

Według mnie właśnie odwrotnie - zwiększenie wartości zwiększa dawkę startową paliwa, co pozwala szybciej pompie wtryskowej wytworzyć ciśnienie potrzebne do odpalenia silnika.

 

 

 

moz-screenshot-1.jpg

bez tytu?u1.JPG

bez tytu?u.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
marewel Cytat:5. dawka startowa ma wplyw na uruchamianie silnika i w tym przypadku czym mniejsza tym dostaje wiecej paliwa

 

To przepisalem z innego forum nie mialem okazji przetestowac,gdyby to bylo prawda to moze miales za duza dawke dlatego nie chcial odpalac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś sedna sprawy, problem jest w pompie wtryskowej, która rozgrzana na skutek zużycia przy rozruchu nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniego ciśnienia. Więc logicznie myśląc zmniejszanie dawki tylko by pogarszało tą sytuację = należy zwiększyć dawkę podawaną przy rozruchu, zwiększając wartość w kanale 05. Są to wnioski potwierdzone organoleptycznie :) nie tylko przez mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DAMiANO_Ibi

Hey! Co to za temperatura w kanale 05 jest wyświetlana podczas zmiany dawki rozruchowej? Miałem tam ok 40*C. Autko zimne i na dworze też zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dokładnie w tym celu, aby wpłynąć na uruchamianie silnika (poprawić). W moim przypadku mam problem z uruchamianiem na letnim silniku, winna jest prawdopodobnie pompa wtryskowa:

Widzisz, kombinujesz przy dawkach, pompie a nie sprawdziłeś podstawowej rzeczy, tzn. rozrusznika, TAK! ROZRUSZNIKA! Często jego regeneracja poprawia odpalanie na ciepłym, zresztą ten temat był dość szeroko wałkowany na elektrodzie. Chodziło o Golfa 90 KM i 110 KM.

Poza tym dawkę rozruchową poprawia się zmieniając soft w sterowniku, takie coś u tunerów się robi, ale w sytuacji, kiedy pompa wtryskowa faktycznie zaczyna powolutku kończyć swój żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, kombinujesz przy dawkach, pompie a nie sprawdziłeś podstawowej rzeczy, tzn. rozrusznika, TAK! ROZRUSZNIKA! Często jego regeneracja poprawia odpalanie na ciepłym, zresztą ten temat był dość szeroko wałkowany na elektrodzie. Chodziło o Golfa 90 KM i 110 KM.

Poza tym dawkę rozruchową poprawia się zmieniając soft w sterowniku, takie coś u tunerów się robi, ale w sytuacji, kiedy pompa wtryskowa faktycznie zaczyna powolutku kończyć swój żywot.

 

Po pierwsze nie pisałem o podstawowych rzeczach, gdyż to jest oczywiste że na początku je sprawdziłem. Akumulator i rozrusznik poszły do sprawdzenia jako pierwsze - skończyło się wymianą akumulatora na nowy, po czym rozrusznik kręcił jak szalony - jednak problemu to nie rozwiązywało - tak więc trzeba było dalej "kombinować". Poza tym gdyby rozrusznik słabo kręcił na 99% byłby problem przy odpalaniu na zimnym silniku, a takich nigdy nie było u mnie.

Po drugie jeżeli nie zauważyłeś to podany przeze mnie sposób na zmianę dawki startowej paliwa to właśnie ingerencja w soft silnika, a dokładniej w jego część odpowiadającą za tą czynność.

 

DAMiANO_Ibi - nie jestem do końca pewien, ale prawdopodobnie jest to temperatura, przy której właśnie komputer zaaplikuje właśnie tą dawkę paliwa. Pewnie można podawać różne dawki przy różnych temperaturach, a to logowanie które podałem wchodzi w zakres około 40 stopni. Ale to tylko moje przypuszczenia jeżeli ktoś się zna bardziej na tym temacie to bardzo chętnie sam się podszkolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hey! Co to za temperatura w kanale 05 jest wyświetlana podczas zmiany dawki rozruchowej? Miałem tam ok 40*C. Autko zimne i na dworze też zimno.

Sprawdz czujnik temperatury, oszukuje cie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zauważyłeś sedna sprawy, problem jest w pompie wtryskowej, która rozgrzana na skutek zużycia przy rozruchu nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniego ciśnienia. Więc logicznie myśląc zmniejszanie dawki tylko by pogarszało tą sytuację = należy zwiększyć dawkę podawaną przy rozruchu, zwiększając wartość w kanale 05. Są to wnioski potwierdzone organoleptycznie :) nie tylko przez mnie.

Długo już jeździsz z tą zmianą?Zastanawiam się czy na dłuższy okres nie jest to szkodliwe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo już jeździsz z tą zmianą?Zastanawiam się czy na dłuższy okres nie jest to szkodliwe??

 

Już prawie rok, według mnie nie jest to szkodliwe. Dawkę zwiększasz według pewnego zakresu.

Jest max. którego komputer nie pozwoli ci przekroczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwijamy ponowne wątek.

 

Na forum krążą dwie tezy:

 

1. Czym mniejsza wartość tym dostaje więcej paliwa

2. Zwiększenie wartości zwiększa dawkę paliwa.

 

Pierwsza jest potwierdzana przez procedury cytowane na forum, jednak nikt do końca nie wie skąd one pochodzą.

Drugą potwierdzają użytkownicy, którzy zmieniali tak dawkę paliwa w swoich samochodach (mi też się tak wydawało,

lecz zaczynam mieć wątpliwości).

 

Czy ktoś potrafi udowodnić, która z tych tez jest prawdziwa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu zmieniłes tylko dawke rozruchowa, skoro pompa traci swoja szczelnosc po nagrzaniu sie .... jak to tam wyzej zacytowałes, to procz dawki rozr powineiens zmienci tez całe inne parametry dawkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu zmieniłes tylko dawke rozruchowa, skoro pompa traci swoja szczelnosc po nagrzaniu sie .... jak to tam wyzej zacytowałes, to procz dawki rozr powineiens zmienci tez całe inne parametry dawkowania.

 

" pompa wtryskowa po rozgrzaniu się na aucie traci swoją szczelność i ciśnienie paliwa poprzez zjawisko rozszerzalności cieplnej przez co nie ma odpowiedniego ciśnienia paliwa aby silnik miał odpowiednią dawkę na wtryskiwaczach i ładnie zapalił.

Jeśli sterownik przez pompę będzie podawał podczas rozruchu większą ilość paliwa to wytworzone większe ciśnienie w układzie zasilania spowoduje, że silnik będzie zapalał. Po uruchomieniu się silnika ilość paliwa zostaje zmniejszona i przechodzi na z wartości rozruchowych na wartości robocze."

 

Zwiększenie dawki rozruchowej paliwa przyśpiesza osiągnięcie odpowiedniego ciśnienia (krótsza praca rozrusznika) ,

nadrabiamy te ubytki ciśnienia podając więcej paliwa, więc nie trzeba zmieniać innych parametrów.

Jest to oczywiście rozwiązanie połowiczne tego problemu, powinno się wymienić bądź zregenerować pompę wtryskową,

jednak koszty tego są spore, więc dlatego stosuje się to rozwiązanie.

Edytowane przez lewmir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem jak dziala pompa i co sie z nia dzieje. ale jesli jest nie szczelna to w calym swoim zakresie a nie tylko przy dawce rozruchowej.

i wcale nie nadrabiasz tych ubytków wiekszym cisnieniem tylko wieksza iloscią paliwa, znawet zajechana pompa po 1mil kilometrów da ci 1000bar jak podłaczysz do niej manometr, ale w jakim czasie i jaka bedzie szcelnosc krawędzi sterujacych to juz inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wiem jak dziala pompa i co sie z nia dzieje. ale jesli jest nie szczelna to w calym swoim zakresie a nie tylko przy dawce rozruchowej.

i wcale nie nadrabiasz tych ubytków wiekszym cisnieniem tylko wieksza iloscią paliwa, znawet zajechana pompa po 1mil kilometrów da ci 1000bar jak podłaczysz do niej manometr, ale w jakim czasie i jaka bedzie szcelnosc krawędzi sterujacych to juz inna sprawa

 

Logicznie myśląc jeżeli podasz większą ilość paliwa, w tym samym czasie, do tego samego obiegu to oczywiście że uzyskasz szybciej wyższe ciśnienie potrzebne do rozruchu.

Jednak jest różnica i to dość znaczna pomiędzy dawką rozruchową paliwa, a dawką paliwa przy parametrach roboczych.Po uruchomieniu się silnika ilość paliwa zostaje zmniejszona.Najwyraźniej jest to zużycie pompy w takim stopniu, że zaczyna być odczuwalne przy tylko wyższych ciśnieniach (dawka startowa), gdy parametry po rozruch przechodzą na wartości robocze (mniejsze ciśnienie), nie ma to wpływu na normalną pracę silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andreo

czy ktos juz tak zrobił i jakie byly skutki, poprawa czy to samo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem kumplowi dawkę paliwa i czas grzania świec kilka dni temu, miał problemy z zapalaniem samochodu z rana ( golf IV 90) i pomogło, szybciej pali i ma mniejsze drgania silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności