Skocz do zawartości
Gość szekla

przednie zawieszenie passat 2000 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szekla

Mam passata 1,9 tdi 90 Km z1998r. Chcę go zamienić na paska z 2000r. 1,9 tdi 130 Km.(B5) Słyszałem, że w 2000 r. jeszcze przed liftingiem, montowano nowe przednie zawieszenia. Bardzo proszę "znawców" informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem to montują inne dopiero w passacie po lifcie.Sam mam passata z 2000 roku i ma takie jak paski od 97 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę namieszać, ale z tego co było pisane na forum to po lifcie:

- zmienił się dostawca części (firma)

- jeden wahacz dolny minimalnie różnił się konstrukcją, ale o dziwo zamiennie pasuje z wcześniejszym

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Generalnie konstrukcyjnie wahacz pasuje ten sam do 3B i 3BG jeśli zwrotnica jest stalowa i to jest tak mniejwiecej do poczatku produkcji roku 2003. Jesli zwrotnica jest aluminiowa jak w niektórych Audi to już wahacz jest inny i nawet zwrotnica jest inna i nie podchodża nawet śruby montażowe końcówe wahaczy. Robiłem niedawno takiego Passata co miał mieć ETKA'owo zwrotnice stalowe i wczesniejsze wahacze a tu zonk i zwrotnica aluminiowa i inny wahacz. Pierwszy właściciel i nic nie modyfikowane w autku. Naprawdę nawet ETKA mija się z prawdą. Im póxniejsze modele 3BG to chyba zamiatali fabrykę z części. Końcówka 2004 i poczatek 2005 to muszą być najbardziej zadziwiające modele 3BG :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co czytałem zawieszenie po modyfikacji montowano po 02 1999 ( wiadomośc z książki ''Sam naprawiam Passat b5).Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Kolejna nieścisłość w tej książce. Chyba, że jako modyfkiację uznają zmianę wykonawcy i metal alloy.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodajże po lipcu była zmiana w zawieszeniu. Kupowałem ostatnio dolne wahacze i był dylemat w sklepie z którego miesiąca jest samochód bo wahacze były różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Panowie, o czym Wy wogóle mówicie???

 

Czy dla Was zmianą jest producent i inny skład mieszanki, z której odlano wahacz? Owszem są różne kształty wahacza górnego przedniego po lewej i po prawej (prosty i ukośny) ale wszystkie punkty mocowań są identyczne i nie ma się nad czym wogóle zastanawiać. Oba wahacze są ze soba zamienne a reszta jest taka sama przez lata. Jest jedna różnica przy wahaczu dolnym przednim z obu stron ale to nastapiło w samochodach z 2003 roku. Pozatym nie sprawdza się wahaczy po miesiącu produkcji tylko po numerze vin.

 

Dajcie sobie w końcu to powiedzeć a nie zgadujcie i strzelajcie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

Tak jak mówi hani i nie inaczej. Wiem bo robiłem swój zawias własnoręcznie. Co do książek typu "Sam naprawiam..." to należy je traktować jako literaturę pomocniczą nigdy zaś jak źródło wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności