Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witamicon7.gif Mam małe pytanie. Jak wymontować końcówkę drążka kierowniczego w B5 ? Odkręcam śrubę od góry końcówki i nakrętkę z boku, końcówka zaczyna wychodzić i coś ją trzymaicon8.gif. Czy trzeba wybić tą śrubę co ściska trzpień? Dzięki serdeczne za wszelką pomoc. Pozdrowienia dla maniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górną śrubę wykręcasz, boczną wyjmujesz i wybijasz końcówkę drążka ze zwrotnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki ale tą śrubę z boku to trzeba wybijać? Mi tam wygląda jak by była na stałe ale spróbuje. Dzięki za poradę.

No to problem rozwiązany. Szanownych kierowników proszę o zamknięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wybic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można dokupic ta boczną śrube zabezpieczającą którą się wybija drążek kupiłem końcówkę ruville i nie było śrub w zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny być nowe śruby w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w każdym zestawie są śruby z tego co pamiętam to lamfolder daje "je" do zestawu potrzebuje dokupić osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy producent dodaje śruby. Ruville, Delphi, Moog i inni nie dodają śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem właśnie Lemfordera stąd moje stwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tą śrube dokupić osobno, jednak można tam zastosować zwykłą śrube wystarczy tylko zmierzyć średnice org i dobrać zwykłą odpowiednio twardą ja tak mam u siebie zrobione i nic złego sie nie dzieje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaluz zwkla jak kolega psze i mozesz na wszelki wypadek lizna po gwincie loctite lub jak nie masz zwykla farba by sie nie odkrecila tylko daj z dobrym gwintem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można dokupic ta boczną śrube zabezpieczającą którą się wybija drążek kupiłem końcówkę ruville i nie było śrub w zestawie

Odezwij się na PW. Chyba ją mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwie śruby M10x100 gdy wymieniałem wahacz i dwie M10x50 do końcówki drążków obowiązkowo o twardości 10.8. Taki mi zaproponowali w serwisie za 30 zł a w metalowcu kupiłem dwie z nakrętkami za około 10 zł. Jest to śruba twarda i wytrzymała na zrywanie i zginanie wiec problemów na pewno nie będzie. Zastosowałem też klej anaerobowy do śrub zabezpieczający przed odkręceniem ale zwykła nakrętka samokontrująca też zda egzamin.

Edytowane przez grinderxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRW daje śruby. Febi nie kupuje bo za niska półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b4 afn 1996 110 km inne drążki z 90 konnego nie pasują mają być proste tylko dobra marka

Edytowane przez krokodyl13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności