Skocz do zawartości
marek85

Delikatny stuk w gdzies w ukladzie kierowniczym

Rekomendowane odpowiedzi

W zawieszeniu wszytsko jest ok, bylem dzisiej na trzepakach. Jak wylacze samochód i energicznie krece kierownica w lewo i prawo to slychac lekki stuk (tak jakby na podszybiu, ale od strony silnika), bylem u znajomego mechanika to powiedzial ze to moze byc "krzyzak", luzu w kierownicy nie ma, gałki na 99% tez sa ok... podczas jazy od czasu do czasu to slychac, samochód kupilem niedawno i nie wiem od kiedy cos takiego sie dzieje, jak najlepiej sprawdzic co to dokladnie jest? passat 3BG TDI 2002 AVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to luzy na maglownicy przekładni lub tak jak piszesz krzyżaki.Dobrze byłoby zdjąć gumową osłonę z przekładni od góry i ''organoleptycznie ''sprawdzić ewentualne luzy powodujące stuki j.w.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co dokladnie? rozebrac od strony silnika czy od wewnatrz? bo jak sie maske otworzy to troche tam ciasno hehe, moze jest jakis prosty sposób na rozróżnienie czy to krzyzaki czy kolumna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym napisałem musisz ''wykonać'' z kanału , ''organoleptycznie''- znaczy przytrzymasz ręką końcówkę kolumny nad przekładnią a druga osoba wykona szybkie ruchy kierownicą.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej uszkodzona maglownica. Zdarza się nawet że jest pęknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem samochód na podnosniku i dalej dokladnie nie wiem co to jest, stuki sa gdzies bardziej od lewego kola ( w sumie tam tez wchodzi przegub do maglownicy), tak jakby lewa wewnetrzna gałka, gdy podniosłem samochód to zauważylem ze stukało gdy szarpałem rękami lewe koło w prawą strone (tak jakbysmy skrecali w prawo), w odwrotną strone bylo ok.

Krzyżaki wydają sie być dobre, mocno skręcone i nie ma tam luzów. Dodam jeszcze ze ogólnie kierownica nie ma zadnych luzów

 

 

Ps. w razie czego ile kosztuje wymiana maglownicy

 

i co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luz listwy zebatej w obudowie przekladni (nie mylic z luzem na zebniku) stuki slychac a luzu nie ma :) wiekszosc poruszajacych sie po polskich drogach aut tak ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie za duzo mi to mówi, mozna cos z tym zrobic?? czy pozostaje wymiana maglownicy? w wtorek jade na warsztat, moze akurat sie okaze ze to wewnetrzna gałka... mam taka nadzieje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz na maglownicy można spróbować zmniejszyć śrubą w obudowie przekładni; do pewnego stopnia oczywiście:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechalem z tym do 2 mechanikow, jeden powiedzal ze to krzyzaki, okazalo sie ze sa ok, do drugiego umowilem sie na termin, w koncu przyszla moja kolej, posprawdzal zawieszenie, powiedzal ze ok, jechalismy sie przejechac i jak na zlosc nie stuklo ani razu przez 10KM!! dzisiaj przypadkowo rozwiazalem ten problem, wlozylem reke miedzy przednia szybe i kokpit (tak sie to chyba nazywa) i okazlo sie ze tam sa delikatne przemieszczenia i to jest te cale STUKANIE, czuc to wyraznie... moze mi ktos doradzic jak sie do tego zabrac? gdzie cos dociagnac? podregulowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności