Skocz do zawartości
Gość djhorse

Filtr stozkowy 1.8T AWT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djhorse

witam!

Od jakiegos czasu szukam filtra stozkowego firmy K&N do paska 1.8T 2002 r i nie moge znalesc nie wiem czy uniwersalny bedzie pasowal da sie gdzies jakis wpasowac jesli kos ma taki filtr u siebie to fajnmie by bylo gdyby podal wymiary stozka albo gdzie kupil najlepiej pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Wazna jest srednica rury zeby pasowala. Jesli nie kupisz jakiegos malutkiego to spokojnie wydoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca jest sporo jak wyjmiesz starą obudowę, więc nie przejmuj się tak wymiarami jak tym co właściwie chcesz osiągnąć. Będziesz potrzebował kilku złączek, kolanek itd...

 

t_0000771.jpg t_0000773.jpg

 

takie coś zaproponowali w USA. Bardzo malutki stożunio...

 

U mnie pipercross, tylko że u mnie jest 3".

 

t_0001130.jpg t_0001131.jpg t_0001133.jpg t_0001136.jpg

 

w ogóle nie słychać właściwego hondom i innym calibropodobnym "ryku" zasysanego powietrza. Tylko przyjemne dla ucha sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djhorse - przecież masz turbo. Nie musisz kombinować żadnych dynamicznych doładowań jak do silnika N/A. Na zdjęciu nie zobaczysz żadnych "rur" dolotowych.... to VW a nie Honda ;) Filtr --> Przepływka --> Turbo. Tylko na focie widzisz custom dolot 3".

 

generalnie to nie wiem czy będziesz miał jakikolwiek benefit z zakładania takiego filtra... Kup sportowy wkład i zostań przy tym. Musisz przebudować cały dolot - przynajmniej na odcinku od turbiny do filtra - wyjąć przepływkę z obudowy, zapakować ją gdzieś w ten nowy dolot za filtrem stożkowym... i puścić powietrze dalej do turbiny. Nie wiecz czy jest sens rzeźbić, a gotowe zestawy mogą być ... $$. Jedno jest pewne, że "kuni" z tego nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Na ebayu jest zestaw dedykowany do 1,8t. Wejdz na strone k&n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djhorse
Na ebayu jest zestaw dedykowany do 1,8t. Wejdz na strone k&n.

nie moge znalesc bo passata 2002 r podaj linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Sorry ale aukcji juz nie widze. Na 100% pisalo ze to do 1,8t ale problem w tym ze na stronie producenta takich nie ma wiec pewnie ktos sie pomylil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci ten filtr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Odswieze troche temat. A co myslicie na temat zwylych filtrow panelowych KN?? Czy warto wypakowac 8 razy wiecej za taki filterek niz np za zwykl filtr kechta? Nie wspominajac o srodkach do czyszczenia i smarowania tych filtrow. Czy informacja na temat czyszczenia tego filtra co 80.000km nie jest troche naciagana?? Zwykly filtr wymieniam co 10.000. No i najwazniejsze pytanie, to czy turbo lubi takie "ulepszenia"?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jedyne sensowne wyjscie:) tez celuje w wkład KałeNa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki filtr jest "zdrowy" dla silnika i dla turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy serii nie odczuje się różnicy co co wkładek do ori filtra są one moim zdaniem rozsądne a ja lepiej asekuracyjnie czyścił bym go co wymiane oleju...

co do stożka dobrze go mieć przy mocach 300+ chyba ze ktoś szuka dzwieku i zależy mu na syknieciu jak przy bllowie :P wtedy zakłada sztywny dolot i stożek i jest efekt:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a jeszcze zapomniałem najlepiej zaaplikować filtr gąbkowy a nie stożek z bibuły z norauto za 15 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie nie wiem czy dobrze trafiłem ale szukam kogoś kto u siebie wstawiał intercooler .I mógł by mi opisać jakie złączki i rurki potrzebuje? Silnik 1,8 T kod AWM. I co potem z czujnikiem doładowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Panowie nie wiem czy dobrze trafiłem ale szukam kogoś kto u siebie wstawiał intercooler .I mógł by mi opisać jakie złączki i rurki potrzebuje? Silnik 1,8 T kod AWM. I co potem z czujnikiem doładowania ?

 

Hej ja mam u siebie zrobiony cały do lot z kwasówki. Rozmiar rur to fi 55mm. Jest wystarczający taki nie trzeba większego robić ;) musisz się tylko zaopatrzec w kolanka i kawałek prostej rury ok 1.5 m. No i składać docinac spasowac wszystko później po spawac tigiem ;) a co do map sensora to musisz dokupić do niego flaszkę z kwasów ki i wspawac ją w dol ot wtedy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ile tych kolanek potrzebuje ?

Jakie kąty ich?

Ile złączek ?

Najlepiej jak bym nie musiał spawać tego,ale pewnie się tak nie da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a ile tych kolanek potrzebuje ?

Jakie kąty ich?

Ile złączek ?

Najlepiej jak bym nie musiał spawać tego,ale pewnie się tak nie da ?

 

Jak nie chcesz spawac to możesz kupić gotowy zestaw ale wtedy zabulisz nie wiadomo ile ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności