Skocz do zawartości
Gość agniazd

zabezpieczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agniazd

W sprowadzonym z niemiec passacie kombi 1,9 tdi 90 km w konsoli srodkowej pod włącznikiem ogrzewania szyby tył a nad włącznikiem ESP, gdzie jest wolne miejsce na przycisk jest u mnie czerwona dioda. Myslałem ze to od alarmu ale po testach z otwieraniem maski i drzwi okazało się ze nic nie wyje. Dioda ta dziala dziwnie. Jak wkladam kluczyk do stacyjki to zaczyna migac, jak zapalę samochod to się zapala na stałe i swieci. Czasami jednak bywa, ze w czasie jazdy zacznie migac lub całkiem gasnie. Jak wyjme kluczyk ze stacyjki to gasnie. Dioda ta nie reaguje na zamykanie drzwi. jedynie na włączenie i wyłaczenie zapłonu. Byłem u kilku elektryków ale rozkładali ręce mowiąc, ze nie mają pojęcia co to jest. Moze ktos się spotkał z czyms takim? Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem czy kiedys przez ten wynalazek nie stanę na srodku drogi w nocy. Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz wygląda to na jakiś niemiecki wynalazek. Zanim spotka cię taka przygoda to radzę popróbować pod domem to coś. Ja bym rozebrał ewentualnie wyjął to z konsoli i zobaczył z czym to jest połączone. Byc może jest to pozostałość po kiedyś działającym alarmie. Uwagę swoją opieram na tym iż mój szef rozłączył wyjące syreny pod domem i tylko kontrolka pokazuje kiedy alarm wyje w jego nissanie (kto sobie zakłada alarm do primery?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrvw

Wydłubać diodę nożykiem i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zapalają ci sie przypadkiem światła po zapaleniu auta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agniazd byles zatem u kieprawych elektrykow, jak jestes z okolic wroclawia zapraszam, sprawdzimy i powiemy co to dokladnie, bo po objawach mozna tylko gdybac, dioda moze byc od wielu urzadzen ktore dzialaja w aucie, dzialaly, lub tez i nigdy nie dzialaly, kto to wie, dopoki sie nie sprawdzi dokladnie sie nie powie. Prawdopodobnie to resztki po dodatkowym immobilizerze lub temu podobnym urzadzeniu ale o tez tylko gdybanie.

 

jesli chces zrobic sam, to po prostu sciagnij konolke pod kierownica ( to tylko 5 wkretow) wyciagnij zaslepke z dioda i jedz po kablu do urzadzenia ktore ja obsluguje.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebei mam takie dwie diody :

diodacp1.th.jpg

 

Ta poprawej miga gdy alarm jest uzbrojony..

Natomiast ta po lewej jest od antynapadu.. zanim odpale silnik musze nacisnac pewien guzik i ta dioda sie zapala na kilka sekund po czym gasnie... w innym wypadku po odpaleniu, alarm zacznie wyc i samochod zagasnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stasiubd

U mnie dioda od odcięcia zapłonu tak się zachowywała, jak system był w tak zwanym stanie serwisowym, to znaczy, że urządzenie działa, ale jest wyłączone (wyłącza się, na przykład gdy oddajesz samochód do naprawy i nie chcesz mówić mechanikowi o swoich dodatkowych zabezpieczeniach). Raz świeciła ciągle, raz w ogóle nie świeciła ale zawsze gdy kluczyki były wyjęte ze stacyjki dioda mrugała. Moim zdaniem masz coś w stylu odcięcia zapłonu, lub inne zabezpieczenie, lecz jest to wyłączone (stan serwisowy). Pewnie jest jakiś guziczek, który to włącza lub wyłącza. Udaj się do DOBREGO elektryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności