Skocz do zawartości
topek

[Pilne] Bagaznik dachowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam paska kobmi z 2003r (z relingami).

Chcialbym kupic bagaznik (i szyny na rowery).

Jest taka aukcja na niemieckim ebayu:

http://tinylink.pl/mmcr

i mysle, ze wyrwe za nieduze pieniadze.

Ale nie wiem czy bedzei pasowalo do mojego paska.

W aukcji napisane jest, ze to do paskow 97-2000 czyli takiego jak moj tylko przed liftem.

 

Uprasza sie o szybka odpowiedz, ze wzgledu na konczaca sie aukcje :)

 

I jeszcze jedno. Upcha sie na takim bagazniku dachowym 4 rowery? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje,ale 4 rowery to wątpie,może 3 i tu może być problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :) Sprobuje kupic.

A co do 4 rowerow na bagazniku:

http://tinylink.pl/ltwg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo jezdze na rowerze i wozilem je na dachu w ibizie w pasku tylko w bagazniku bo wozilem dopiero 2 szt

polecam zupelnie inne bagazniki niz te rynny!!

jesli rower nie ma tarczowek to mozesz kupic uchwyt ktory ma skrocona rynienke na tylko tylne kolo i jest mocowany do tylnej belki i z przodu druga czesc tego uchwytu w ktorej jest zacisk rowerowy i sie zaciska widelec w miejscu gdzie powinno byc przednie kolo ktore sie demontuje

powiem ze to rewelacja bo: jak masz alu rame i do tego lekka, cieniowana to mega latwo ja pogniesc wozac standardowym bagaznikiem rynnowym, lakier sie w tym miejscu niszczy; sa duzo mniejsze opory na bagazniku o ktorym ci mowilem. do tego kupowalem je na allegro po 50zl a to smiesznie niska cena za ten real najlepszy jaki widzialem bagaznik; jeszcze jedno cisnalem z rowerami mega predkosciami i dajac ostro po gazie i hamujac tez wielokrotnie na "proste kola" i nigdy sie nic nie stalo bo taki bagaznik rewelacyjnie trzyma.

 

co do 4 rowerow na dachu to musisz wiedziec ile waza bo dach ma swoja nosnosc i lepiej jej nie przekraczac choc nie wiem co sie moze stac jak bedziesz wozil cos ciezszego

 

i koniec koncow rowery mozna wozic na przemian jeden do przodu drugi do tylu odwrocony i wtedy 4 sie zmieszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam zupelnie inne bagazniki niz te rynny!!

A moglbys podac link do takich uchwytow jak pisales?

Zebym wiedzial o co Ci chodzi :)

 

Z gory dzieki.

 

Panowie,

a ten bagaznik bedzie pasowal?

http://tinylink.com/?JdTBwYmMNx

Z opisu wynika ze tak :)

Coraz ladniejsza pogoda i w koncu trzeba cos kupic :)

 

Z gory thx za odpowiedz

 

// edytuj posty

// kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

woże rowery na wczasy i wkładam 4 z tym że trzeba trochę pokombinować np dwa do przodu dwa w kierunku do tyłu i rozstawiać szeroko tak aby z pedalami bylo jak najmniej problemu.

doradzil bym belki wzmocnione ja mam zwykłe i są mniej sztywne.

pozatym przed zakladaniem samych belek owijam relingi czarna taśmą izolacyjną żeby w tych miejscach nie ścieral się lakier po dokreceniu.

 

jak mniej rowerów i jest hak to wtedy można załozyć uchwyt na hak (są na allegro) i tam wejda 2-3 rowery z tyłu za klapą . sam tego nie praktykowałem bo woże 4 pozatym mam niski tył jak załaduje bagażnik i jeszcze rowery to bym ciągną po ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item351929332_uchwyt_za_widelec_tour_professional_wroclaw.html

 

najlepszy z mozliwych bagaznikow dachowych-uchwytow

w ta tylnarynienke wchodza opony 2.1" wieksze to juz nei wiem bo nie praktykowalem szerszych

 

myslalem ze juz ich nigdzie nei bedzie.

 

najlepszym rozwiazaniem jest nagaznik na hak ale nie kazdy go ma

najmniejszy opor wiatru, najlawiejszy montaz, rowery zablocone nie syfia auta, rower nie lapie much.

 

uchwyt ktory dalem w linku stosuje od kilku lat do rowerow gorskich i jest sprawdzony i zaj...ie fajny:) polecam . woze 3 rowery na dachu przewaznie ale w dluugi weekend najprawdopodobniej wcisne 4 szt to zdam relacje:)

ten bagaznik jest ok bo tylna rynna jest odwracalna wiec mozna wstawiac roznej dluogsci ramy.

problemy jakie w nim mialem to to iz w poprzednim autcie(ibiza) nie mialem relingow i byla stala odleglosc miedzy belkami i dluzsze rowery mimo obrocenia tej tylnej rynienki wchodzily na styk tylnym kolem-problemu z wozeniem nie bylo ale dziwnie krzywo stalo to tylne kolo:) nawet na krancu jak stalo to latalismy z duzymi predkosciami furka i nie bylo mowy o tym zeby cos sie stalo z rowerem

najwazniejszy plus to to iz nie ma mocowania za rame!!

polecam

p.s. nie sprzedaje tych bagaznikow i nie mam w tym zadnego udzialu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

ale jak ja nie umiem jeźdić na jednym kole?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie dluugo uczyc i jak to sie mowi ....zajebiscie jest wtedy gdy nie zaliczysz gleby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie troche temat, testowal ktoś moze takie coś do przewożenia rowerów ?

http://www.allegro.pl/item627050751_uniwersalny_uchwyt_na_3_rowery_main_menabo.html

 

Jeżeli nie no to co polecacie, zaznaczam ze nie mam haku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytales kolego watek? ja slyszalem ze strasznie niszcza zawiasy klapy i ogolnie silowniki itp

dla mnie nie praktyczne to sie dlugo zaklada i lata to troche...ogolnie na maratony nikt tak rowerow nie przywozi i zaden znajomy tez tak nie mial.. od kumpla ktory sprzedawal bagazniki slyszalem ze to gowno najwieksze

 

---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:33 ----------

 

na szybko poszukalem i moze jest tez taniej http://allegro.pl/item628287953_uchwyt_rowerowy_za_widelec_tour_proffesional.html ja to polecam najbardiej najbardziej oplywowy rower na dachu ja sciagam jeszcze siodlo i latalem ibiza z duzymi predkosciami z tym bagaznikiem na sztywnym zawieszeniu i nic sie nie dzialo....

ostatnio niestety za slabo zapialem jeden rower bo mi sie spieszylo i mam teraz slad na dachu ale to przez lenistwo i pospiech:(

 

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:36 ----------

 

http://allegro.pl/item627561276_uchwyt_rowerowy_aluminiowy_przedni_widelec_krakow.html

taki moze byc tez fajny bo szersza opona wchodzi ale to nie zmienia faktu ze chyba nie wcisniesz tu nic co ma tarcze z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że się tak zapytam... Macie czarne relingi, czy chromowane? Bo jeśli chrommy, to odpuście sobie bagażniki. Niedrogi bagażnik wychodzi wtedy jakoś po 900 zł za reling...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarny, ale te co podałeś montuje się na zasadzie tak jak jest podane tutaj na zdjęciach ? -->http://www.allegro.pl/item620103169_bagaznik_audi_bmw_honda_merc_skoda_toyota_vw_micra.html

I raczej bym wolał jakieś mocowanie które nie wymagałoby odkręcania przednich kół w rowerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipne te uchwyty za rame bo powoduja wgniotki nawet nei wiadomo kiedy i zdzieranie lakieru. duzo stabilniejszy jest rower na dachu jak jest za widelec ale jesli sie upierasz:) to proponuje z tym hakiem pomyslec bo to real najlepsze rozwiazanie.

jak bediesz szukal standardowego uchwytu na dach takiego za rame i z rynienka to zwroc bardoz uwage na ten uchwyt ktory lapie ci za rame zeby byl w miare dobrze dobrany do ramy i jaknajbardziej chronil lakier ramy i byl w miare rownomierny --tzn zeby wlasnie nie bylo np jednego punktu przy mocowaniu bardziej wystajacego bo jak to skrecisz to ci rame pogniecie albo conajmniej porysuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, szukając nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

 

Czy bagażnik na reling, oryginalnie dedykowany do B4, będzie pasował do B5??

Zakładam, że łapy mocujące są ruchome ( na szerokość samochodu albo inaczej odległość relingów od siebie ) i tu nie będzie problemu, ale czy średnica relingów była różna w tych modelach?

 

Generalnie wszystkie albo większość dostępnych na rynku bagażników na reling, jest uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności