Skocz do zawartości
KrajesK

Lampy do 3B Angel Eyes firmy SONAR czy DECTANE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Ze wzgladu na to iż jest to mój pierwszy wątek na tym forum na początku sie przedstawie :) :

Jestem Tomek pochodze z łomzy woj. podlaskie mieszkam w białymstoku

Od pół roku jestem szczęsliwym posiadaczem VW Passat 1,9TDI 90Km 97r

 

A wiec do rzeczy:

Jestem zainteresowany wymianą lamp przednich w moim pasku i niewiem jaki producent lamp jest lepszy Sonar czy Dectane??

z tego co zanlazlem to ze firma DECTANE pochodzi z Niemiec

a sonar klepią "cin-cin" :)

Czy ktos posiada lampy DECTANE, bo o sonarach juz sie naczytalem :D, ktore lepiej swieca, ktore sa lepiej wykonane, itp??

te drugie sa z deka drozsze czy warto??

link do lamp:

http://www.allegro.pl/item329308609_vw_passat_b_5_lampy_z_ringami_chrom_soczewka.html

 

http://www.allegro.pl/item329852846_lampy_ringi_angel_eyes_vw_passat_b5_czarne.html

 

Niewiem czy dobrze umiescilem ten wątek jakby co to prosze o przeniesienie.

z gory dzieki Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin ś

Ja mam sonary rok czasu i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy zauważyłeś, ale o lampach w tym drugim linku sprzedawca pisze że są z firmy decante, a na szkle lampy wyraźnie widać napis sonar - więc to chyba jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do gościa w tej sprawie, Jarkow widzisz nie zauwazylem na fotce tego szczegółu, cześciowo masz racje, poprostu firma sonar zleciła DECTANE zlozenie czy jakoś tak ale napis bedzie sonar, juz sam niewiem... Powiedział że "sa lepiej złożone" ale czy oby napewno ;)

 

Chyba to jeden grzyb tak mie sie zaczyna wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te sonary na pasku, jak dla mnie wolałbym soczewki DEPO z kierunkami klear, po włożeniu H7 dedykowanych do soczewek świecą lepiej, a i wygląd wg wmnie lepszy, wyglądają jak ksenony. Oczywiście to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem firmy FK 2xH7.(nie zespolone z kierunkami)(ale kierunki w komplecie).Jechałem autem z sonarami i powiem ze Fk moim zdaniem świecą lepiej.(plus lampek FK to wymienne żarówki w ringach minus cena 750zł.)W zestawie jaki zakupiłem brakowało tylko żarówek H7(4sztuk)żarówki kierunków były gratis)Do kompletu wszystkie wiązki + przekaźnik itd.+ niespodzianki i katalog.)Kupa pozostała niepotrzebnie(kable + inne pierdoły z zestawu)

Najlepiej sprawdź na allegro moje konto waldemar1979 to będziesz wiedział jakie zakupiłem i jakie żarówki wpakowałem)Na FK światła drogowe(długie) świecą super a na sonarach (gorzej)Dodam ze nie parują po myciu.Twoja kasa wiec wybór należy do ciebie Pozdr.

Ps.Zależało mi na tym aby nie były zespolone z kierunkami bo różnie to bywa z demontażem zderzaka a pod kierunkami sa śrubki mocujace(nie chciałem se życia utrudniać) tymbardziej ze montowałem później halogeny w (kratkach) i żeby je wyregulować-ustawić wymagało demontażu zderzaka).kratki zamocowałem na stałe+ przeróbka uchwytu holowniczego.jakby co to klepnij na gg(1088273) to podesle fotki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, lampy sa firmy Dectane ale wyprodukowane przez Sonar ??

Czy Sonar zlozyl lampy Dectane ?? Tak czy siak na lampach jest napis SONAR.

Dla mnie koles leci w wala i tyle.

Ja jezdze na Sornarach od jakiegos czasu mam wsadzone zenonki i jestem zadowlony.

Lamp Dectane jeszcze nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preziu, a powiedź mi czy też zauważyłeś gorsze światło na sonarach(zwykłe żarówki) niż na ori lampach??

 

Pytam bo sam chce zakupić sonary, tylko ten producent oferuje soczewki...nikt więcej:673:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem po zalozeniu Sonarow ze lamy siegaja dalej niz 2m przed maska

Jakbym mial kupic jeszcze raz lampy kupilbym te same

 

//OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone lampy SONAR na żarówkach H1+30% i jesli chodzi o świecenie to uważam że dają napewno lepszy efekt niż fabryczne lampy Hella, w których też miałem zamontowane żarówki +30%. Jedeny mankament to zaparowywanie jednego reflektora w trakcie mycia samochodu (widocznie trafiłem na taki egzemplarz). Sporo czasu spędziłem na allegro szukając reflektorów i to co znalazłem to jedynie lampy tylnie DECTANE. Chyba sprzedający coś ściemnia z tym montażem lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem, lampy sa firmy Dectane ale wyprodukowane przez Sonar ??

Czy Sonar zlozyl lampy Dectane ?? Tak czy siak na lampach jest napis SONAR.

Dla mnie koles leci w wala i tyle.

Ja jezdze na Sornarach od jakiegos czasu mam wsadzone zenonki i jestem zadowlony.

Lamp Dectane jeszcze nie widzialem.

 

To jest inaczej gadałem z kilkoma z allegro, "firma sonar wyprodukowala dla dectane.de, czyli niemcy sa wlasicielami tego patentu, ich technologii, a ich tasma produkcyjna" w zasadzie wszyscy to potwierdzili, ja juz zamowilem od dectade.de podobno lepiej zlożone, bo puszczone na Niemcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli niemcy sa wlasicielami tego patentu, ich technologii, a ich tasma produkcyjna" w zasadzie wszyscy to potwierdzili, ja juz zamowilem od dectade.de podobno lepiej zlożone, bo puszczone na Niemcy :)

jakaś sciema, Jeżeli faktycznie Sonar robi dla drugiej firmy to wiadomo że z zasady na tej samej taśmie produkcyjnej. Może Niemcy są właścicielami technologii, patentu itd. ale wiadomo że lampy te są robione przez skośnookich.

Najważniejsze aby dobrze Ci świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakaś sciema, Jeżeli faktycznie Sonar robi dla drugiej firmy to wiadomo że z zasady na tej samej taśmie produkcyjnej. Może Niemcy są właścicielami technologii, patentu itd. ale wiadomo że lampy te są robione przez skośnookich.

Najważniejsze aby dobrze Ci świeciły.

 

wiem wiem dlatego jak uslyszalem, że jedna robi dla drugiej to patrzylem na cene, a nie na producenta :D stad tez usmiech przy poprzednij wypowiedzi :P

Jampki już wczoraj zamówione, mam nadzieje ze jutro dojdą :671:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedeny mankament to zaparowywanie jednego reflektora w trakcie mycia samochodu (widocznie trafiłem na taki egzemplarz).

a zdjales odpowietrzniki ?? moze to dlatego, one fabrycznie maja takie dzinksy zalozone od wewnatrz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niby zamówiłem lampy DECTANE a wszędzie są oznakowania SONAR. Tylko karton miał nadruki DECTANE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zdjales odpowietrzniki ?? moze to dlatego, one fabrycznie maja takie dzinksy zalozone od wewnatrz ??

zdjąłem i nic nie pomaga. Widocznie jedna lampa (od strony pasażera) tak ma, może jakieś drobna nieszczelność. Jak będzie cieplej to spróbuję posmarować od góry jakimś poxipolem miejsce łączenia klosza z obudową. Mój syn w swoim Passku ma też Sonary coprawda black i wszystko jest ok. Ale dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihhi preziu a ja nie zdjalem swego czasu bo myslalem ze tak ma byc:) i nawet sporzedawce zdazylem ochrzanic porzadnie za zle lampy zanim sie domyslilem ze tych malych plastikjow nie moze byc.johny a tobie bym radzil poczekac albo wystawic samochod na sloneczko takie jakie mamy dzisiaj.mi po zdjeciu plasticzkow z odpowietrznikow tez nie chcialo zejsc od razu.ale mysle ze powoli ci wyparuje woda tylko daj jej czas.to nie jest zabawa na 1 dzien chyba ze bardzo goracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domel to dala sie kobietka namowic po zlocie ?? Dobrze reklamowalem ?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
johny a tobie bym radzil poczekac albo wystawic samochod na sloneczko takie jakie mamy dzisiaj.mi po zdjeciu plasticzkow z odpowietrznikow tez nie chcialo zejsc od razu.ale mysle ze powoli ci wyparuje woda

Tak też robię i po 2 dniach jest spoko. Ale jest to trochę wkurzające. Ale i tak dzieki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napiszcie jak to jest w końcu z montażem tych lamp.Czytałem w innych postach że jedni lutowali jakieś kabelki a inni nie,że do montażu używali jakiś blaszek.Jedni pisali że po montażu lampy nie mają regulacji inni znowu że regulacje działa.Wiec jak to jest ??

trzeba coś lutować,podkładać itp ???

Czy wszystko pasuje tak jak powinno.

 

I czy w ringach nie da się wymienić żarówek czy diód jak się przepalą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności