Skocz do zawartości
Gość Ari_1

Passat 1.9TDI 150KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ari_1

Witam

Proszę o info, co takiego ma silnik 1.9TDI z oznaczeniem trzech liter TDI w kolorze czerwonym, że osiąga on fabrycznie moc 150KM. Myślę o takim aucie ale nic o nim nie wiem.

Pozdro

Ari_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Musze Ciebie kolego roczarowac. Tej jednostki nie montowano w Passatach. Byla ona w Golfach, Leonach i Toledo, ale nie w Passacie.

Oznaczeniem na klapie bagaznika nie mo co sie sugerowac-znajdziesz na forum odpowiedni temat.

Najlepiej sprawdzic trzyliterowe oznaczenie silnika-wowczas bedziesz wiedzial, z jaka jednostka dokladnie masz do czynienia.

W 3BG byl tylko diesel 101 i 131KM (1.9 TDI) oraz V6TDI o mocy 150, 163 i 180KM.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a taki silnik ma jeszcze większą suszarę niż 130 km i inny soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari_1
Musze Ciebie kolego roczarowac. Tej jednostki nie montowano w Passatach. Byla ona w Golfach, Leonach i Toledo, ale nie w Passacie.

Oznaczeniem na klapie bagaznika nie mo co sie sugerowac-znajdziesz na forum odpowiedni temat.

Najlepiej sprawdzic trzyliterowe oznaczenie silnika-wowczas bedziesz wiedzial, z jaka jednostka dokladnie masz do czynienia.

W 3BG byl tylko diesel 101 i 131KM (1.9 TDI) oraz V6TDI o mocy 150, 163 i 180KM.

Pozdr

Na 100% są takie Passaty 1.9TDI 150KM. Ja osobiście widziałem dwa, ale nie pogadałem z właścicielem.

Pozdro

Ari_1

 

...a taki silnik ma jeszcze większą suszarę niż 130 km i inny soft.

Dzięki

To już jakaś informacja.

Pozdrawiam

Ari_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Na 100% są takie Passaty 1.9TDI 150KM. Ja osobiście widziałem dwa, ale nie pogadałem z właścicielem.

Pozdro

Ari_1

Widziales wtedy oznaczenia na klapie (ktorymi nie sugeruj sie-jak napisalem) czy oznaczenia kodowe silnika :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari_1

Na osłonie silnika pod maską są trzy czerwone litery TDI. Jak spotkam tego paska , to pogadam z jego właścicielem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Ari_1, widze, ze wiesz lepiej ode mnie :rotfl:

Ja nigdy nie spotkalem zadnego Passata 150KM 1.9 TDI (chyba, ze mial chip).

U mnie w domu stoi 1.9 TDI 130KM, na oslonie silnika ma wszystkie literki srebrne, a powinien miec TDI, a jednak nie ma. Sprawdzaj kod silnika :!:

Ale skoro chcesz wierzyc w te kolorowe oznaczenia-prosze bardzo-ale nie zdziw sie, jak kupisz 101KM zamiast 150 :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari_1

Chylę czoła dla Twojej wiedzy. Czy masz do czynienia zawodowo z VW?

Jak już napisałem, mam zbyt małą wiedzę na temat tego modelu, aby się wypowiadać, ale jak tylko dowiem się coś więcej to napiszę do Ciebie. Być może masz rację, ale na 100% są PASSATY z TDI i może one mają 101 lub 130KM , tego nie wiem, dlatego zadałem takie pytanie na forum

Pozdrawiam.

Ari_1

 

Piszesz , że w twoim domu stoi PASSAT 130KM i na osłonie silnika ma TRZY srebrne TDI. Takie auto nie wyszło z fabryki. Albo on ma zmienione litery na osłonie albo to nie jest 130-tka. Oryginalna 130-tka ma pompowtryskiwacze czego oznaczeniem jest TDI. Jeżeli w aucie 130 i 115 na osłonie silnika nie ma TDI to na 100% coś było kombinowane.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor literek o niczym nie świadczy ... w VW ASO można sobie nawet zielone literki kupić i przykleić ... zapewne auto posiada trzy czerwone bo ktoś sobie zarzyczył przy zamówieniu lub kupił i wymienił ... najmocniejsza jednostka występująca w passacie 3BG z silnikiem 1.9 TDI posiada 130KM i posiada oznaczenie silnika AWX lub AVF ... można je łatwo odczytać na wlepie w bagażniku lub na tabliczce pod maską po stronie pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te z konca produkcji 2.0 TDI?? One miały 136KM albo 140KM , nie miały czerwonego TDI(jeżeli ktoś sobie takie życzył)??

 

PS. U mnie po mieście jeździ czarny 3BG w serii 130 KM, ale po chipie ma 160 pare jak dobrze pamiętam. Zmienił sobie naklejke z tyłuu, i ma teraz TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też sobie przykleje na silnik czerwone i bedzie miał 150KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedziec, a juz kase na program odkladalem, to po prostu kupie w ASO czerwone T jeszcze na klape :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T= +20 KM:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dawna wiadomo ze czerwone auta sa szybsze:) widac w Tdi wystarczy tylko kolor literek zmieniac a juz sam rwie do przodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

To ja juz wiem co to jest TUNING :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seryjnie wystepowaly napisy TDI w kolorze czerwonym w wersji V6 180konnej.

Ja w seryjnym golfie 130koni mialem na silniku srebrne TDI i takie mialem naklejac na tylna klape;)

Mi tez z tego co wiadomo nie wystepowaly silniki 1.9tdi mocniejsze fabrycznie niz 130koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari_1
seryjnie wystepowaly napisy TDI w kolorze czerwonym w wersji V6 180konnej.

Ja w seryjnym golfie 130koni mialem na silniku srebrne TDI i takie mialem naklejac na tylna klape;)

Mi tez z tego co wiadomo nie wystepowaly silniki 1.9tdi mocniejsze fabrycznie niz 130koni.

Witam

Dzięki za info.

Czy miałeś tego golfa od nowości prosto z salonu?

Pozdrawiam

Ari_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Piszesz , że w twoim domu stoi PASSAT 130KM i na osłonie silnika ma TRZY srebrne TDI. Takie auto nie wyszło z fabryki. Albo on ma zmienione litery na osłonie albo to nie jest 130-tka. Oryginalna 130-tka ma pompowtryskiwacze czego oznaczeniem jest TDI. Jeżeli w aucie 130 i 115 na osłonie silnika nie ma TDI to na 100% coś było kombinowane.

Pozdro

Wybacz za brzydkie slowa, ale sam chyba jestes kombinowany...

Passat jest u mnie prawie od dwoch lat, wiem o wszystkim, co bylo w aucie robione (nawet pojedyncze srubki, co byly wymieniane)-auto przyjechalo do mnie z Niemiec od pierwszego wlasciciela i mam cala historie serwisowa z ASO. Takze uwazaj troche na slowa kolego.

Tak na marginesie-byl juz temat o literkach na klapie i oslonie silnika-szukajka nie boli, wiec jej uzyj i wyszukaj sobie odpowiedni temat. Popatrz rowniez, co pisza bardziej od Ciebie doswiadczeni koledzy :D

Poza tym piszesz mi tutaj, ze takie auto nie wyszlo z fabryki-wiem dokladnie, co bylo w aucie zamontowane fabrycznie-wszystkiego mozesz sie dowiedziec w ASO :evil:

Takze kolego, uzywaj wyszukiwarki na forum, a nie bzdury mi tutaj wypisujesz :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari_1

Wielkie SORRY jeśli uraziłem Cię słowem kombinowany( nie miałem tutaj nic negatywnego na myśli) Sam kiedyś miałem Passata B3 w wersji CL, który miał wyposażenie, jakiego nie powinno być w takiej wersji(to są wyjątki).

Pozdrawiam

Ari_1

Jeszcze raz sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Ari_1, u mnie w Paskach wszystko jest ori, tak jak wyszly z fabryki (poza wlepkami).

I zauwaz, ze wszyscy Ci tutaj tlmaczymy, ze nie bylo motoru 1.9 TDI 150KM w Passatach. Bo ich naprawde nie bylo... Nie patrz na te literki TDI, tylko na oznaczenia literowe silnika-jak to koledzy oprocz mnie wspominaja. Jedyna sytuacja, z jaka sie spotkalem, ze w TDI wsyztskie literki byly czerwone, to motor 2.0 TDI 136KM... Ale to byla jednostkowa sytuacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności