Skocz do zawartości
Gość Denek

Antena okienna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Denek

Według kartki z kodami z bagażnika mam antenę gdzieś w oknie.

I stąd moje pytanie.Gdzie ta antena od radia jest podprowadzona(gdzie się kończy)?

Nadmieniam że radio nie gra rewelacyjnie(gubi zasięg).Dokupiłem w sklepie jakiś wzmacniacz antenowy ale wydaje mi się że to nie pomogło.

Autko to B3 kombi bez anteny na dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to antena byla w prawym ostatnim oknie, dlugosci ok 10 cm. Skoro nie masz anteny ani sladu po niej to mozliwe ze ktos zmienial szybe. Byl bity w tyl lub w bok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek
Byl bity w tyl lub w bok?

Nie nic z tych rzeczy.

Zaraz idę obejrzeć szybę boczną .

Dodam jeszcze ,że auto ma (już miało) przyciemniane szyby.

PS A tą antenę to w tym oknie to jakoś widać ?

 

 

Kurna nic nie widać na szybach (oknach) :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Masz antene w tylnej szybie.Pierwsze dwa paski takie jak od ogrzewania.W klapie masz też wzmacniacz.Przewód antenowy leci po całym dachu i schodzi prawym słupkiem przy przedniej szybie i dalej do radyja.W moim też tak jest.Nawet nieźle to odbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

Dzięki , faktycznie jest w tylnej szybie a wzmacniacz w klapie.

Mam następne pytanie.Do wzmacniacza dochodzi kabel antenowy( :610: raczej oczywiste) i jeszcze jeden kabelek (czarny).To pewnie ma być + ?? Ale on u mnie jest bez prądu :625: .

Gdzie szukać przyczyny??

Pewnie dlatego radio cieńko gra zdala od cywilizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek nie będzie zasilony, dopóki Ty go nie zasilisz.

Najlepiej jest to zrobić wykorzystując wychodzący z radia przewód sterujący automatycznie chowaną anteną. Łączysz je ze sobą i po kłopocie. Wzmacniacz antenowy zostanie zasilony wtedy, gdy włączysz radio, a więc odpada niepotrzebne zużycie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek
Ten kabelek nie będzie zasilony, dopóki Ty go nie zasilisz.

Dokładnie było tak jak piszesz .Jakiś "niemiecki uczony"obciął kabel za radiem i dlatego nie działało.

Ale już podłączyłem i sprawdziłem .

Działa , nawet daleko od cywilizacji . :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelm

Witam, we wklejce w książce serwisowej pod kodem 8L4 zobaczyłem że mój passat posiada antenę okienną.Czy ktoś wcześniej miał z tym czymś styczność. Gdzie znajduje się taka antena w samochodzie.Ostatnio radio bardzo słabo odbiera FM podczas jazdy, czy można podłączyć jakiś wzmacniacz antenowy czy też trzeba wiercić w błotniku i zakładać oryginalną antenę vw?.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj jeśli jest okienna to nie wiem czy w pasku ale w innych samochodach zazwyczaj jest na tylnej szybie od klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelm

na allegro można kupić antenę okienną, którą trzeba podłączyć pod podgrzewanie tylnej szyby.Musze jutro popatrzeć co i jak jest. Ale 1 raz się spotykam z czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale 1 raz się spotykam z czymś takim.

 

i to jeszcze w pasku?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiada antenę okienną.Czy ktoś wcześniej miał z tym czymś styczność. Gdzie znajduje się taka antena w samochodzie.

 

Antena okienna to dwa najwyżej usytuowane paski na tylnej szybie wyglądające dokładnie jak te od ogrzewania, ale mają nieco większy odstęp.

 

W sedanie jest wzmacniacz (?) antenowy przymocowany pod półką z głośnikami i jest oczywiście zasilany. Gdzie jest zamontowany w Variacie ;) - nie wiem :zalamany:

 

Na pocieszenie dodam, że u mnie też nie najlepiej odbiera na tym wynalazku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pocieszenie dodam, że u mnie też nie najlepiej odbiera na tym wynalazku..

 

no do dziura w dachu i normalna antenka... lepszego rozwiazanie nie znam

te wzmacniacze sa do d... do niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

W variancie też jest wzmacniacz.Schowali go pod plastikiem tylnej klapy.Antena jest na szybie i schodzą z niej dwa paski podobne do ogrzewania.Na szybie jest miejsce gdzie nakłada się wtyczkę od wzmaczniacza.I właśnie ta wtyczka lubi sobie spaść i wtedy radio bardzo słabo odbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelm

Dzięki za rade!!!Rozebrałem plastik, okazało się że zeszła końcówka z szyby.Założyłem radyjko gra bez zakłóceń.P.S antena u mnie to 2 paski na szybie, jednak usytuowane najniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności