Skocz do zawartości
Mr. X

jaki klucz dynamometryczny???

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego zależy do czego chcesz go używać?, jeżeli np do przykręcania kół,to za te pieniądze tej firmy i w tym zakresie będzie ok. Ja używam klucze firmy Proxxon. Jeden mniejszy w zakresie od 6-30Nm, drugi większy od 40-200 Nm. Do rozrządu przydaje sie ten z mniejszym zakresem i jest w miarę dokładny. Do prac wymagających większego momentu zdaje egzamin ten większy,choć dokładność pomiaru jest obarczona większym błędem .Ogólnie firma Proxxon produkuje niezłe klucze i jestem z nich zadowolony. Lepiej dołożyc parę złoty więcej i kupić z wyższej półki.

 

 

klucz to raczej do wszystkiego miał służyć czyli i np. świece dokręcić i wahacze, a o zakresie 10-120 Nm dostane jakiś dokładny jak na moją kieszeń czy nie ? czyli mniej więcej 150 zł ? czy rozłożyć to na raty i kupić teraz jeden 6-30 Nm Proxxon'a i za jakiś rok 2 o większym zakre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie dodam ze mam dwa klucze jeden jonneswaya a drugi taniocha z supermarketu Kaufland i o dziwo po porównaniu od "pracują" tak samo jest różnica może z 3% a to mieści się w granicy bledu

nie wiem jak będzie z trwałością ale używane sa okazjonalnie może ze 2 razy do roku głowice przykręcam albo jakieś delikatniejsze rzeczy i dają rade juz 3 lata

podstawa to dbanie o narzędzia ... przechowywane z nastawa na 0, nieprzeciążanie i nie rzucanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30nm głowicy nie dokrecisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans... głowice o ile dobrze pamietam przykrecasz po kolei momentami 40 - 60Nm- 90st-90st.

Ten Ci sie nada np do wałka, pokrywy zaworów i innych drobnych śrub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę trochę temat.

Nosze się z zamiarem kupna klucza dynamometrzycznego. Budżet to ok 300 zł.

co polecacie w tych pieniądzach? Klucz ma służyć do amatorskiej roboty, ale chciałbym być pewny, że jak dokrece coś 60 Nm to jest powiedzmy te ok 60 Nm. Posiadam już jakiś klucz z marketu za 100 zł ale zwyczajnie mu nie wierze, kiedyś zresztą był sprawdzany i wyszły jakieś herezje.

Rozważam zakup HONITON 20-200nm za ok 290

(http://allegro.pl/klucz-dynamometryc...037627055.html)

lub PROXXON 40-200 za ok 320

(http://allegro.pl/klucz-dynamometryc...134011512.html)

(ceny z allegro) (linki podaje w celach poglądowych). Jakie macie opinie na temat tych kluczy? oba mają świadectwo wzorcowania. Na korzyść HONITONA przemawia zakres (od 20 nie od 40Nm) i cena (choć to mam mniejsze znaczenie) natomiast nie znalazłem opinii na temat dynamometrów HONITONA. Proxxon z kolei ma dobre opinie ale kiedyś pamiętam ze nasadka od nich mi za długo nie posłużyła, no i ma zakres od 40Nm. Czy ma ktoś tego HONITONA?

Może sugerujecie jeszcze coś innego? (od razu mówię żeby nie pisać kup GEDORE czy coś - nie ten budżet).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja z kolei szukam klucza który miałby regulację od jak najmniejszego momentu do jak największego. Potrzebny mi przede wszystkim do drobnych prac takich jak np. dokręcanie napinacza rozrządu gdzie siła jest rzędu 19Nm, ale też do świec żarowych. Głowic raczej nie zamierzam rozbierać ale miło by było jakby taki klucz też sobie z tym radził. Chciałbym żeby też był precyzyjny jeśli chodzi np o dokręcanie w/w świec albo napinacza. Od razu mówię że zawieszenia nie mam zamiaru nim dokręcać. Co polecacie?

 

Co powiecie o firmie Bass Polska? Mam żabę hydrauliczną tej firmy i muszę powiedzieć że spisuje się genialnie. A jak z kluczami? Ktoś testował? Albo Yato? Który bardziej polecacie?

 

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-regulacja-3-8-13-108nm-i6062437231.html

 

http://allegro.pl/57300-klucz-dynamometryczny-3-8-13-6-108-5-nm-i6007592804.html

 

Czy taki klucz będzie sobie radził z rozrządem/świecami a raz od wielkiego dzwonu przykręcić głowicę?

 

 

 

Ok, raz kozie śmierć. Zamówiłem kłucz yato. Dam znać za jakiś czas jak się sprawuje. Powodzonka.

Edytowane przez piotrekchopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yato czy bass to to samo, jedno i drugie chińczyk. Nie ma klucza o zakresie od kilku nm do paru set bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Przy kluczach dynamometrycznych przy zakupie warto zwrócić uwagę czy ma certyfikat. Do dokladnej roboty to takich kluczy trzeba mieć dwa, jeden z małym zakresem a drugi z dużym. Po to się kupuje takie klucze żeby była precyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracek masz rację, tez tak uważam i posiadam 3 klucze Proxxona o różnych zakresach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Myślałem że bass to polska firma a yato japońska.

Wiem że Proxxon to dobra firma i kiedyś chciałbym mieć klucze tej firmy no ale niestety.... budżet.

 

A taki klucz będę używał raz na 80tyś km do wymiany rozrządu i co 50tyś km do wymiany świec więc Proxxon by się u mnie po prostu marnował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to za sens dokręcać jakimś momentem który jest na kluczu a bóg wie jaki jest w praktyce :-). Yato to koło japończyków nawet nie leżało. Obejrzyj sobie klucze do 100zł na allegro i porównaj wygląd do yato, znajdziesz podobieństwo :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze w miarę sensowne klucze robi Proxxon i Jonnesway.

 

Ja akurat mam proxxona i jestem bardzo zadowolony. Czytelny wyświetlacz i prosty system nastawu klucza znacznie ułatwiają pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z elektronicznym kluczem/adapterem dynamometrycznym?

Przykładowo Jonnesway T19200N lub corona c8218 za ok 200zł... zda to egzamin przy amatorskim grzebaniu przy aucie/moto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yato japońska.

 

:lol

 

YATO jest z chinczykiem z Wrocka YATO to przecież TOYA - skumał? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam otóż chciał bym zakupić owy klucz dynamometryczny i teraz nasuwa się pytanie w jakich zakresach się rozglądać żeby przy samochodzie cokolwiek zrobić i jakiej firmy cena hmmm niech będzie do 500 zł może ktoś coś poleci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w swoim warsztacie rowerowym Mighty Tourgue, co prawda ma tylko zakres do 24Nm i wydaje mi się że jest on też fajną opcją do aut. Co prawda ma bardzo niski zakres i wiele rzeczy w aucie się nim nie zrobi, jednak mam wrażenie że te niskie zakresy w śrubach są często pomijane i śruby są dokręcane na czucie, często za mocno, przez co są ukręcane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć duży zakres niestety musisz kupić 2-3 różne klucze. Kupuj te które mają certyfikat kalibracji tak jak np Johnessway . Sam używam takiego akurat on ma zakres od kilku do bodajże 35 nm. Wydaje mi się że dwa klucze winny starczyć tak jak wyżej i coś do większych momentów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://dynamometryczne.pl/klucz-dynamometryczny-3834-20-110-nm-l-p-king-tony-p51.html - używany będzie raz na ruski rok do zmiany oleju i filtra i jak coś tam się jeszcze przytrafi przy podstawowych wymianach. 

Niby jakaś firma już to jest.  Rewelacji nie ma ale od YATO powinno być lepsze.  Ktoś coś może ma do dodania o tym kluczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności