Skocz do zawartości
Gość kowalwalcz

zamiana skrzyni w passacie b5 z 5 na 6 biegową

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kowalwalcz

witam serdecznie

nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie wiec pozwolilem sobie napisac, otoz moja skrzynia w b5 98 AFN ma wyjechane synchronizatory i zastanawiam sie czy bez wiekszych problemow moglbym zamienic ta skrzynie na 6 biegowa ??

co bedzie mi jeszcze potrzebne w razie ewentualnej wymiany i z jakim oznaczeniem powinienem zakupic skrzynie ??

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to skrzynia 6 biegowa jest większa i dłuższa niź 5 biegowa także trzeba by po kombinować ale żeby tak tylko na zamianę bez ingerencji młotka i siekiery to się nie da :D

Aha masz 110 koni i moim zdaniem skrzynia 6 biegowa jest tutaj zbędna po co się w koszty pchać :614: a zamiana nie będzie taka prosta :647:

ccccccccccc2en.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś napisać przełożenia skrzyni 5 i 6biegowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon1976, przełożenia skrzyni to troszkę coś innego niż informacja o tym, kiedy zmieniać biegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kefir

chciałbym sie podłaczyć do tematu.mam pasata 99r 115km ze 5 skrzynia wiem ze skrzynia 6 jest dłuzsza ale czy podejdzie do mojego auta???słyszałem ze trzeba wymienic tzw wózek (element zawieszenia) czy jest to prawda ???no i lewarek chyba??czy ktoś coś wie na ten temat a moze juz ktos przerabiał temat.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pasuje idealnie. ja zmienialem z tiptronica na 6ke. Trzeba zmienic poloski bo w 6ce sa takie jebitne duzo wieksze :D. Pozatym nie wiem jak rozrusznik bo moga sie roznic...od tiptronica przypasowal ten sam. Trzeba kupic komplet. skrzynia biegow, kolo zamachowe ze sprzeglem, poloski, lewarek, ewentualnie rozrusznik. Ale nic nie trzeba ciac siekiera ani mlotkiem :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalwalcz

pozwolilem sobie odswizyc temat poniewaz juz zakonczylem montaz takiej skrzyni

wiec jest tak potrzebujemy:

1. skrzynie 6 biegowa ja mam o oznaczeniu ELN pochodzi ona z 2003 roku

2. wybieraki do tej skrzyni

3. mechanizm zmiany biegow (jest inaczej wsteczny)

4. poduszka pod skrzynie

 

sama skrzynia pasuje idealnie bez jakichkolwiek zmian, jest ciut dluzsza lecz nie stanowi to problemu, takze sprzeglo, polosie, rozrusznik pozostaly seryjne. Wybieraki biegow lacznie z mechanizmem pasuja bez problemu, prawe mocowanie skrzyni do belki jest prawidlowe i pasuje jednak lewa strona nie pasuje w ogole, zaszla potrzeba przerobienia belki pod nowe mocowanie i tu zostala wykorzystana poduszka taka sama jak z prawej strony, ponadto nie pasuje wtyczka do skrzyni od biegu wstecznego co trzeba bylo przerobic ale sa to tylko te problemy, wszystko wchodzi ladnie i o nic nie ociera

zamontowalem to w passacie AFN 110km rok 98

ponizej fotki w roznicy mocowania lewej strony skrzyni do belki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Powiedz mi bo tez chce to zrobic u siebie ale ponoc silnik na pompie kiepsko sie zbiera na 6 skrzyni niz ten na pompowtryskach. Roznia sie momentem i moca - to jasne. odpisz jak mozesz. z gory dzieki

 

P.S - pierwszy post - i tak VW zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol1988

Wlasnie Kolego powiedz jaka wrazenia z jazdy co sie zmienilo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kowalwalcz a jak z kolem zamachowym i ze sprzeglem ?? Przeciez AFN ma sprzeglo 228mm, a wszystkie samochody na skrzyni 6 maja 240mm...

 

Czy skrzynia 6 tez ma 23 zeby na walku sprzeglowym jak skrzynia od AFN (np. DHF) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kotleta odgrzałeś widziałeś datę ich postów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozniej zobaczylem, ale moze wypowie sie ktos madry na ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zmienialem z tiptronica na 6ke

jaki koszt tej zmiany jak rozwiazali sprawe powiazan komputera sterujacego silniem a kompa skrzymi ?

a w swoim profilu piszesz B5(3B) 1.9TDI-PD 131KM (AWX) rp 1997 ? w tym roku nie bylo pompowtryskow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas odgrzać kotleta... :D

od jakiego silnika szukać skrzyni 6cio biegowej pod AFNa (chodzi mi o konkretne oznaczenia silników). z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czas odgrzać kotleta...

od jakiego silnika szukać skrzyni 6cio biegowej pod AFNa (chodzi mi o konkretne oznaczenia silników). z góry dzięki

zamiana za automata?

rozleciał się? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Avf?

to pytanie czy odp? :)

 

zamiana za automata?

a no za automata, jak szaleć to szaleć

 

rozleciał się? :/

nie, ale zaczyna mocy brakować a na 4-ro biegowym automacie raczej nie poszaleje (max program)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem skrzynie biegów z ATJ do ATJ ale trzeba sprawdzić jaki macie trawers bo 6 biegów ma poduszki lewą ( [ ) i prawa ( ] ) taka samą a piecio biegowe maja prawą ( ] jak w 6 biegów) a lewą inną w krztałcie ---- 5 biegowa przeważnie wsteczny do tyłu ale zdażaja się wyjątki że wsteczny jest to przodu (jak w golfie ) to nam spasuje trawers i cięgna od biegów potrzebujemy wtedy tylko skrzyni biegów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje temacik. posiadam silniczek AVB czy ktos moze wie jaka skrzynie 6 biegowa mozna tam wstawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności