Skocz do zawartości
Marios

Automatyczne ryglowanie (zam) drzwi po przekroczeniu 15kkm/h

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takiem :583: mozna aktywowac nastepującą funkcje:

"automatyczne ryglowanie drzwi po przekroczeniu predkosci 30km/h"

 

- czy odryglowanie nastepuje po zatrzymaniu sie i wyjeciu kluczyka?

Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: Oczywiście - Jak najbardziej w B5 lub B5 3BG

 

Auto po przekroczeniu prędkości 15km/h zamyka wszystkie zamki i pozostają zamknięte do czasu zatrzymania pojazdu i wyłączenia silnika wtedy automatycznie (również można ustawić) otwierają się wszystkie drzwi.

 

Można również ustawić inne opcje:

- alarmu (dźwięku przy włączaniu i wyłączaniu),

- okresów przeglądów serwisowych i olejowych

- ustawień siedzeń (tylko w przypadku sterowania elektronicznego)

- czujników ruchu (jeśli występują)

 

:!:Ustawienie tej opcji jest banalnie proste

 

- VAG

- włączamy stacyjkę

- wchodzimy do opcji komfort [46- Central Comfort] - [Adaptation - 10] - Dopasowanie sterownika funkcji specjalnych centralnego zamka

 

- 03 autolock - 04 autounlock: z (zero to jest OFF czyli funkcja nie aktywna) zmieniamy na 1 (test OK i Save) wychodzimy (done) z zmiany już są wprowadzone wyłączamy stacyjkę i jazda próbna.

 

wariantydziaeniezdalnegosterow2.jpg

 

Diagnostyka - Dopasowanie opcji modułu komfortu

A tu jest dokładny opis i działanie programu VAG-COM

 

Można sobie przeczytać - wykonać - nie zadawać [???]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja bardzo mnie interesuje, ostatnio mojej dziewczynie otworzyli drzwi od strony pasazera i ukradli torebke z siedzenia jak stala w korku. Jechala golfem IV i niestety tez nie ma tej opcji wlaczonej mimo ze samochod ma prawie wszystko w elektryce.

Chce u siebie to wlaczyc bo czesto przewoze laptopa w torbie, najwygodniej polozyc go na siedzeniu ze wzgledu ze to delikatny sprzet i latwo go uszkodzic.

 

Ta opcja by mi sie przydala:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simopobaw się, :583: zobaczysz, że się uda:D

 

Niemcy (brak jakiegokolwiek alarmu), tylko centralny, zero reakcji na wstrząsy...

GB - cichy alarm pojedynczy (mrygnięcie lampami i sekundowy sygnał),

reszta europy (aka 'dzikusy') - wszystko wyje, trąbi, hałasuje, alarm jest 2x wrażliwszy od trybu GB ;P

 

Domykanie drzwi działa wyśmienicie. Impuls do zamykania wędruje za każdym razem gdy wskazówka przekracza 15km/h, więc nawet jeśli ktoś wyskoczy z auta przy zapalonym silniku i odblokuje swoje drzwi, to po ruszeniu, te niedomknięte drzwi znów się domkną.

 

Odblokowanie następuje w chwili wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki (ten sam impuls, który powoduje wyzwolenie lampki oświetlenia wnętrza). Dzieje się to za każdym razem, nawet jeśli tylko wkładamy kluczyk, przekręcamy 'na zapłon' i wyciągamy go spowrotem - usłyszymy nieprzyjemne "bum" centralnego zamka, który chce się otworzyć mimo tego, że jest już otwarty ;). W niczym nie przeszkadza, ale w mercedesie ta opcja byłaby pewnie dopracowana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

W ASO u Chylińskich operacja Diagnostyki kosztuje 120.

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomuchpc

A jeśli nie mogę wejść w opcję centralny zamek", to jak to zrobić?

Mam polski vag 4.9.

Pomozcie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli nie mogę wejść w opcję centralny zamek", to jak to zrobić?
nie masz wchodzić w centralny, masz wejść w moduł komfortu w adaptacje, wszystko masz napisane wyżej.
Mam polski vag 4.9.
zmień na 311,2 i będzie Ci łatwiej ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomuchpc

Witam

wszedłem dzisiaj w modół komfortu zrobiłem "adaptacja", wyskoczyło "wprowadź numer kanału" wprowadziłem 46, poniżej "wprowadź wartość" nic nie wpisałem niebardzo wiedzialem co. kliknąłem przycisk "test" i wyskoczyło "opcja niedozwolona" i przycisk "wyjście".

Co robić, może coś źle robie?

Pomyliłem się we wcześniejszym poście, otóż jak klikne w opcje "zamek centrlany", czy "alarm" wyskakuje "brak komunikacji".

Co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież kolega Marek napisał dokładnie co i jak zrobić,funkcję blokowania masz w kanale 03 a nie 46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbkuc

Ustawiłem ryglowanie przy 15km/h, ale nadal działa ryglowanie po włożeniu kluczyka. Jak to wyłączyć?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawiłem ryglowanie przy 15km/h, ale nadal działa ryglowanie po włożeniu kluczyka. Jak to wyłączyć?

pozdrawiam

 

A nie masz dokładanego jakiegoś alarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomuchpc

Witam, dzisiaj próbowałem ustawić to zamykanie i otwieranie.

Nie mogę tego zrobić zrobiłem tak:

"moduł komfortu", "adaptacja", "kanał" (wpisałem 03), w polu "wartość" wpisałem 1 (było 0".

Zrobiłem test i wyskoczyło:

"Funkcja niedozwolona lub podana liczba nie jest poprawna".

Wpisywałem na różne sposoby (np. 3, 03 w polu "kanał", później w polu "wartość 01" i 3 w polu "kanał").

Zawsze "funkcja niedozwolona".

Czy może tego nie być w Passacie?

Ja już nie wiem, pomóżcie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlaczylem ryglowanie ale teraz nie umiem go wylaczyc :( kiedys mialem ibize 2003 rok i od momentu jak ja kupilem to ryglowanie bylo ale sie nigdy nie zastanawialem czy da sie to wylaczyc, a tutaj z ciekawosci wlaczylem i teraz nmie idzie wylaczyc, podaje wartosc zero i nie chce mi zapisac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz jakiegoś shareware-a, albo pomyliłeś kanał. Przetestuj, jak test wyjdzie pomyślnie, to da radę zapisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam polski vag 2,5 ... i wyglada na to ze wartosci jeden jak wstawiam to sie normalnie zapisuje ale potem nie da sie tego odkrecic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba to wina programu bo zainstalowalem vag 409-1 i dostaje sie do adaptacji i do tych kanalow robie tes wyskakuje ze jest ok ale jak zapisuje to wyskakuje ze trzeba miec wersje zarejestrowana... tylko jak to zrobic bo nie ma takiej opcji ani do wpisania klucza ani do jakies strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy da się otworzyć zaryglowane drzwi po przekroczeniu 15km/h np. prawe bez wyjmowania kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... wystarczy dwa razy pociągnąc za klamkę (w trakcie jazdy?) albo nacisnąć przycisk, który jest obok regulacji szyb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zewnątrz - nie, od wewnątrz - tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie a propos otwierania 2x za klamkę wewnętrzną...

Da się to zmienić, aby drzwi otwierały się za pierwszym pociągnięciem klamki?

 

Czy gdyby nie było ryglowania - czy wtedy tak by się otwierały drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności