Skocz do zawartości
Gość Sylwester

kłopot z otwieraniem drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwester

Od 2 tygodni jestem właścicielem Passata B5 1.9TDI.Mój problem polega na tym, że po zamknięciu drzwi centralnym zamkiem i następnie po otwarciu centralnego zamka, nie można otworzyć drzwi od strony pasażera, gdy ciągnę za klamkę, nie ma reakcji, tak jakby dalej wszystko było zablokowane(a wszystkie są rygielki są prawidłowo w górze) , wystarczy jednak lekko stuknąć pięścią w miejsce gdzie wkłada sie kluczyk aby drzwi się odblokowały.Co mogę z tym zrobić?? :confused: Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecho

a czy dolegliwosc zachodzi przy probie otwarcia od zewnatrz tylko czy od srodka również?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwester

I od zewnątrz i od środka. Dziękuję za zainteresowanie i proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecho

mialem identyczna przygode tuz po kupnie autka, rzecz dziala sie jednak w drzwiach kierowcy i była banalna. Po odchyleniu tapicerki drzwi okazało sie ze cięgno idące od klamki wewn. bimbało sobie swobodnie a powinno byc wczepione w specjalną przelotkę. Ta "przelotka" to trwale mocowany do drzwi element plastikowy w miejscu na wysokosci klamki wewn, tuz za nią w kierunku zamka drzwi.

Inne opcje jakie podchodza do głowy:

- demontaż bebenka i regulacja linki wychodzacej na klamke zewn, dokładniej na ząbki tej klamki, widac je juz po lekkim jej odchyleniu - było juz o tym na forum...

- gdy juz zdejmiesz tapicerke - prześledź dokladnie drogę prowadzenia tego cięgna miedzy klamka wewn. a zamkiem, moze coś z instalacji sie z nim krzyżuje.

Generalnie, sądze że chodzi o opory we wspólpracy klamek z zamkiem, które powodują że zamek niby działa ale nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwester

Dziękuje serdecznie za odpowiedz. Zabieram się za rozbieranie drzwi.:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Robiłem u siebie owy mikrostyk w zamku. Poskładałem wszystko i co sie okazuje. Jak zamknę auto czy z pilota czy kluczykiem to po jego otwarciu (obojetnie czy pilotem czy kluczykiem) nie moge za pierwszym pociągnieciem klamki otworzyc drzwi zarówno z zewnątrz i wewnątrz. puszczam klamke i próbuje jeszcze raz i z drugim razem sie ładnie otwiera. Potem juz wszystko gra. Otwiera sie za pierwszym razem do momentu gdy nie zarygluje drzwi. O co tu chodzi? Moze zle zmontowałem zamek? Proszę o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal27

mialem ten sam problem a pomogl mi WD40.U mnie blokowala sie zapadka ta ktora po zamknieciu drzwi zatrzaskuje sie na tym zagietym precie na slupku.Napsikalem tam sporo tego preparatu,poruszalem zapadka i na drugi dzien jak reka odjal.Bzdura ale tez mnie to wkurzalo szarpanie za klamke kilka razy.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, może i mi pomożecie!!! od zewnątrz ciągnąc za klamkę otwiera się ok,ale od środka trzeba mocno pociągnąć aż klamka odchyli się aż do prawie 90 stopni od drzwi i jeszcze trzeba użyć sporo siły, co to może być? czy jest jakaś regulacja tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=rozbi%F3rka+drzwi pierwszy link, zdjęcia 5 i 6 - są pokazane obydwa końce linki i żadnej regulacji tam nie widać. Nie pamiętam jak wygląda temat przy klamce (nie ma foto), ale chyba też nic tam nie ma.

 

Problem może dotyczyć mocowania pancerza linki - jak wyrwał się z mocowania i się z niego wyciągnął, to będzie właśnie taki efekt. Jeśli natomiast obydwa końce pancerza są na właściwym miejscu i nie widać żadnych nieprawidłowości, to można chałupniczą metodą wydłużyć pancerz, poprzez podłożenie tulejki wydłużającej pancerz. Tulejka najlepiej z twardego plastiku, z przeciętym jednym bokiem wzdłuż otworu.

 

Korzystając z podanego linka, będziesz wiedział jak rozebrać drzwi, a bez tego nie dowiesz się co tak naprawdę zawiodło.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość davido_ppp

Witam,

 

chcialbym podlaczyc sie do tematu poniewaz tez mam problem z drzwiami kierowcy a mianowicie:

 

mam passata 1999 rok kombi i problem polega na tym ze przy zamykaniu z pilota (fabryczny scyzoryk) nie zawsze zapalaja mi sie kierunkowskazy przy zamykaniu (jedno migniecie), natomiast przy otwieraniu jest zawsze wszystko ok zawsze migaja dwa razy. Gdy zamkne auto i nie mam potwierdzenia kierunkowskazami to podczas otwierania pilotem nie otwieraja sie drzwi pasazera od strony kierowcy. Natomiast jesli zamkniecie jest potwierdzone kierunkowskazami to przy otwieraniu pilotem otwieraja sie wszystkie zamki normalnie. Dodam jeszcze ze podczas zamykania kluczykiem z wkladki zamka wszystko jest wporzadku sygnalizacja zamkniecia i otwarcia kierunkowskazami jest poprawna i zamki takze otwieraja sie i zamykaja poprawnie caly czas.

 

jesli ktos juz mial taki problem i wie jak go rozwiazac to prosze o pomoc

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się podłączę. Passat B5 kombi, nie otwierają się tylne drzwi za pasażerem. Przy próbach otwarcia od środka wysuwa się ten bolec do góry ale zaraz sie chowa, tak jakby go coś sciągało w dół. Z centralnego zamka też nie da się otworzyć tych drzwi. Jak zamykam auto z pilota to nie mam potwierdzenia kierunkowskazami. Jak otwieram to wszystko ładnie miga a przy zamykaniu ciemno. Fajnie by było mieć możliwość wsiadania przez te drzwi a nie tylko przez jedne za kierowcą. Z tapicerką też teraz problem żeby zdemontować przy zamkniętych drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

 

Mam problem z zamkiem drzwi kierowcy. Zerwała się linka mechanizmu podnośnika szyby. Kupiłem zestaw naprawczy, wymienilem linkę i ślizgi, złożyłem wszystko i ... przestała działać klamka wewnętrzna.

Wszystko działa pięknie do momentu zaryglowania drzwi. Po zaryglowaniu pociągam raz i blokada się zwalnia, pociągam drugi raz oczekując ze drzwi się otworzą i nie dzieje się nic. Musze opuszczać szybe i otwierać od zewnątrz. I tutaj też nie wszystko działa jak powinno, bo zewnętrzną klamkę musze pociągnąc 2 razy zeby drzwi sie otworzyły.

Dopóki drzwi się nie zaryglują wszystko działa tak jak powinno - lekkie pociągniecie klami zewnętrznej otwiera drzwi, lekkie pociągnięcie klamki wewnętrzej otwiera drzwi. Po zaryglowaniu (i odryglowaniu, czy to klamką czy przełącznikiem na panelu) od środka nie da sie otworzyć, od zewnątrz trzeba 2x pociągnąc.

 

Miał ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze opuszczać szybe i otwierać od zewnątrz. I tutaj też nie wszystko działa jak powinno, bo zewnętrzną klamkę musze pociągnąc 2 razy zeby drzwi sie otworzyły.

Dopóki drzwi się nie zaryglują wszystko działa tak jak powinno - lekkie pociągniecie klami zewnętrznej otwiera drzwi, lekkie pociągnięcie klamki wewnętrzej otwiera drzwi. Po zaryglowaniu (i odryglowaniu, czy to klamką czy przełącznikiem na panelu) od środka nie da sie otworzyć, od zewnątrz trzeba 2x pociągnąc.

 

Miał ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie?

Kolega w klamce zewnetrznej masz umocowana linke ktora odpowiada za otwieranie drzwi. Wes pociagnij klamke zewnetrzna na maxa jak bys chcial otworzyc drzwi (i tak trzymaj ja) miedzy zaslepka (od kluczyka a klamka jest wcisnieta linka) poluzuj ja pare zabkow jakims cienkim srubokretem wcisnij ja do dolu. Dasz rade ja tak poluzowac bo ja tez tak u siebie robilem. Chyba ze chce Ci sie z pod zaslepki z boku drzwi luzowac srube i wtedy wyciagnac cala zaslepke zamka i wtedy masz jeszcze lepszy dostep do tej linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego wcześniej, ale nie pomogło. Poza tym ta linka służy do otwierania drzwi od zewnątrz a u mnie największy problem stanowi otwieranie od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem tego wcześniej, ale nie pomogło. Poza tym ta linka służy do otwierania drzwi od zewnątrz a u mnie największy problem stanowi otwieranie od środka.
Ja u siebie, nie moglem po zlozeniu drzwi i zamka, otworzyc ani od zewnatrz ani od wewnatrz, po poluzowaniu linki o pare zabków za pierwszym razem delikatnie pociaglem a za drugim mocniej az prawie wpadłem w zywopłot bo drzwi sie otworzyły. Wiec postaraj sie jeszcze poluzować linke a jak nie to robic demontaz drzwi. Zobacz watek u kolegi J@ceq on robił taki zabieg na tylnych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zamknę auto czy z pilota czy kluczykiem to po jego otwarciu (obojętnie czy pilotem czy kluczykiem) nie mogę za pierwszym pociągnięciem klamki otworzyć drzwi zarówno z zewnątrz i wewnątrz. puszczam klamkę i próbuje jeszcze raz i z drugim razem się ładnie otwiera. Potem już wszystko gra. Otwiera się za pierwszym razem do momentu gdy nie zarygluje drzwi. O co tu chodzi? Proszę o porady

 

Witam mam identyczny problem lecz dotyczy on prawych tylnich drzwi. Brakuje mi pomysłów,:niekumam

Co proponujecie?

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przy skladaniu drzwi naciagles linke od klamki zew za mocno mocujac ja do klamki to tak sie bedzie dzialo ja np: mialem tak z centralnym ze jak juz zamklem to nie moglem w ogole otworzyc dopoki nie poluźniłem tej linki z zamku co idzie do klamki zew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram kolege robert_s

popuść linkę przy klamce, miałem tak samo i pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ja np: mialem tak z centralnym ze jak juz zamklem to nie moglem w ogole otworzyc dopoki nie poluźniłem tej linki z zamku co idzie do klamki zew

 

 

 

popieram kolege robert_s

popuść linkę przy klamce, miałem tak samo i pomogło

 

Wielkie Dzięki :respect

 

Już po problemie.

 

 

 

Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.”

- Robert Kiyosaki

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że większość usterek jest przez za mocno naciągniętą linkę, która idzie do klamki zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności