Skocz do zawartości
Gość ghazi

Jak wytłumić B5?

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że art bardzo ciekawy, czytałem go wcześniej. Jednak są na forum maniacy car audio i chciałbym wiedzieć, jak oni wygłuszyli swoje drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są tacy, są :)

 

Wyobraz sobie ze z drzwi chcesz zrobić glosnik...

Jak wyglada głośnik? Zamknięty albo przeważnie br.

Glosnik musi być stabilnie zamocowany. Przynajmniej drewniane pierścienie a nie na plastikach. U mnie na przyklad jest mocowane na stalowych pierscieniach.

Tzw. Ściana dźwiękowa (blachy podnośnika szyb) najważniejsza. Tu można ostro jechać, kłaść powiedzmy 2 warstwy dobrego alubutylu na obie strony. Na środek drzwi wystarczające bedą 2 warstwy alubutylu. W wewnatrz drzwi kladziemy mate oca (open cell absorber) i Mając to zrobione jest już dobra baza do dalszych działań. Pierścienie do blachy stabilnie przymocowane najlepiej jeszcze zaszpachtlowac i jest super.

To jest ta łatwa opcja, ta druga to budowa zamkniętej obudowy w drzwiach. Wycinanie tapicerki, obklejanie taśmą i laminowanie gfk.

 

Nie zapomnijmy jeszcze o uciszeniu tapicerki w samochodzie...ale o to nie chodziło tu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jest jednak pewna sprawa, która mnie nurtuje od początku pomysłu poprawy audio. Czy jeśli nałożymy po dwie warstwy maty tłumiącej na każdą stronę blachy działowej, to czy nie będzie to potem przeszkadzało w działaniu mechanizmów (choćby podnoszenia-opuszczania szyb) i czy boczek będzie miał jeszcze na tyle miejsca, żeby domknąć się na wszystkie zatrzaski bez konieczności podcinania czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba tak klasc zeby pasowalo. niestety najslabszym ogniwem sa zatrzaski tapicerki...sam jeszcze optimum nie znalazlem. co do podnoszenia szyb; jest sporo powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy do wygłuszenia drzwi z przodu od środka trzeba wyciągać szybę czy można ją przymocować żeby nie opadła i też da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz śrubki żeby można było prowadnicę na dół opuścić i szyba do góry i potem montaż na taśmę i jest dobrze ja tak zrobiłem jak któryś raz z rzędu rozbierałem drzwi... Dla pewności to bym wyjął tą szybę i odłożył w bezpiecznym miejscu :rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole właśnie jej nie ruszać bo znając moje szczęście szybko musiałbym nowej szukać :P Dzięki za odpowiedź :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a można prosić o linki co polecacie na wygłuszenie drzwi maty jakie do środka i jakie maty na blachę przylegając do drzwi.

 

Bo na alledrogo tego pełno i ciężko stwierdzić co jest dobre a i co się sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a można prosić o linki co polecacie na wygłuszenie drzwi maty jakie do środka i jakie maty na blachę przylegając do drzwi.

 

Bo na alledrogo tego pełno i ciężko stwierdzić co jest dobre a i co się sprawdza

 

Albo polimerowe gładkie TAKIE

Albo z filcem TAKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo ludzi poleca wygłuszyć soudaband tanie dobre co myślicie.

Czy maty http://www.wyciszamy.net/Mata-bitumiczna-standardowa/p11/k23 będą lepsze

 

 

czy ktoś używał tych mat http://www.bitmat.pl/pl/p/GMS-07-xl-GMS-04-WYGLUSZENIE-WYCISZENIE-DRZWI-SAMOCHODU/203

 

czy lepsze bedą http://www.bitmat.pl/pl/p/STP-SILVER-maty-wygluszajace-butylowe-alubutyl-wygluszenie-drzwi/153

Edytowane przez grbrandys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy passat seryjnie posiadał jakieś wygłuszenie w boczkach drzwi?

 

bo przy naprawie mechanizmu prowadnicy szyby tylniej nie zauważyłem kompletnie nic nawet budżetowej foli itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem matę GMS do wygłuszenia pokrywy silnika i jak pisał sprzedawca wytrzyma ona 210* C, a jaka może być temperatura tam pod tą całą plastikową osłoną? by się ta mata nie spaliła jak np będę autem podróżował autem 12h bez wyłączania silnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

210 tam na pewno nie ma, skoro plastikowa osłona wytrzymuje bez problemy to ta mata tym bardziej wytrzyma;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tu ktoś z opolskiego z okolić Opola kto wygłuszał swój samochód i ma w tym jakieś pojęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens kupić jakieś tańsze maty wygłuszające i tylko zdemontować boczki od drzwi i na tą blachę cokolwiek nakleić? czy będzie jakaś różnica

 

myślałem jeszcze o nadkolach ale czy jest sens....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie temat ale znalazłem dobry filmik pokazujący co daje wygłuszenie blach.

To mnie przekonało żeby się wziąć za swoje drzwi... i pewnie na drzwiach się nie skończy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz wyobraź sobie że masz dokładnie całą powierzchnię drzwi wygłuszoną. Inaczej wytłumacz przyszłemu kupcowi że to nie jest centymetr tynku na drzwiach tylko wygłuszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co o przyszłych kupcach nie myślę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odkopie temat ale znalazłem dobry filmik pokazujący co daje wygłuszenie blach.

To mnie przekonało żeby się wziąć za swoje drzwi... i pewnie na drzwiach się nie skończy;)

 

No ale w passku i w kazdym innym aucie takiego podzwieku/rezonansu nie ma, bo jakies tam elementy wygluszenia sa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale w passku i w kazdym innym aucie takiego podzwieku/rezonansu nie ma, bo jakies tam elementy wygluszenia sa

zawsze można poprawić podczas jazdy ma ciszej w aucie niż w autach wyższej klasy . Auto wytłumione matami profesjonalnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności