Skocz do zawartości
Gość robertbabicz

MOTOR nie odpala 1,9 TDI pojawia się komunikat o ciśnieniu oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertbabicz

Witam wszystkich

Mam problem z passatem 1,9TDI z 2003 roku z autem było wszystko ok. dziś rano chciałem go odpalić ale to mi się nie udało kręcił i nie zapalił pojawił się komunikat STOP OLDRUCK MOTOR AUS BETRIEBSAN ANLEITUNG jak udało mi się przetłumaczyć to coś z ciśnieniem lub poziomem oleju sprawdzałem olej jest wszystko ok. wcześniej autko paliło od cyknięcia i silniczek chodził równiutko i wczesniej nie zapalała mi się kontrolka oleju nie wiem co jest grane bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekm

Cześć, mam tą samą sytuację, z tym że u mnie dodatkowo świeci się na żółto kontrolka abs-u. jeśli chodzi o zaistniałą sytuację to wyglądało to tak: weekendowa jazda po lesie, na piachu przy boksowaniu kół włączył się abs (kontrolka) i po chwili auto zgasło. Następnie problem z odpaleniem plus komunikat jak powyżej (kontrolka abs-u nadal się świeci).Po 4 próbach abs gaśnie i auto odpala na dotyk. Po powrocie i godzinnym postoju ponowny wyjazd i przy przyspieszeniu na drodze do zmiany biegów ta sama sytuacja co w lesie: kontrolka abs plus komunikat.Jednak tym razem abs mimo licznych prób i zabiegów nie gaśnie i auto już nie odpala - HOL (dodam, że przy przekręceniu kluczyka auto "kręci" ale nie zapala). to tyle.

 

Jutro wstawiam auto do mechanika, więc może się coś wyjaśnić to napiszę. Dodam, że autko nie robiło mi nigdy takich problemów i sprawowało się ok.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekm

Witam

Usterka w moim przypadku polegała na przerwaniu się przewodu od czujki abs. Komunikat - stop motor aus itd. pojawiał się gdyż zbyt długo kręciłem kluczykiem, jednak mimo wszystko okazało się że olej też wymagał już wymiany. Więc u mnie to na tyle ja już jeżdżę:). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa podcisnienia pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otworz pokrywe filtra paliwa i zobacz czy podaje paliwo pompa w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności