Skocz do zawartości
Gość Domisieks

Spryskiwacze przy ksenonach HELP!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Domisieks

Mam passata 3bg jest to jeden z pierwszych modeli po lifcie

i sa fabryczne ksenony i sa spryskiwacze(bo odchylałem pokrywy w zderzaku) jednak nie działaja.

 

W miejscu gdzie powinien byc bezpiecznik odpowiedzialny za spryskiwacze lapm (jak koledzy pisali Bezpiecznik nr 3) http://img87.imageshack.us/my.php?image=img77746if.jpg ja nie mam nic! Nie mozna tam włożyć bezpiecznika gdyż jest puste miejsce poprostu i sie nie da!

 

Co to za czary? Co zrobić żeby spryskiwacze przy ksenonach dziłały?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma tam bezpiecznika to wcale nie znaczy że musi tam być!

Spryskiwacze reflektorów działają mniej więcej tak

Włączasz spryskiwacz szyby i trzymasz go na tyle długo,aż uruchomią się spryskiwacze świateł.

Jak nadal się nie będą uruchamiały,zdemontuj przedni zderzak i i sprawdź czy spryskiwacze są podłączone do zbiorniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zobacz czy nie leje ci pod spod ja tak mialem w oplu po dzwonku zle go slozyli i wezyk spadl i plyn tryskal pod samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź inne bezpieczniki. Może akurat bezpiecznik od sprysków masz w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik nr 3 to oświetlenie schowka, za spryskiwacze odpowiada bezpiecznik 24. Podaj napiecie na pompke spryskiwaczy reflektorów (tzn. dporowadź + i - do pompki - zasilona bezpośrednio powinna działać) będziesz wiedział czy to wina instalacji, czy pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Domisieks

w miejsce bezpiecznika 3 nic nie mam bezpieczniki 24 i 25 sa dobre zaraz zobacze z ta pompka wyciągne ja i zobacze czy dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Domisieks

Zdjąłem zderzak i wyciagnałem pompke i cala zardzewiała była ale uruchomilem ja i chodzi juz sie wysuwaja spryskiwacze ale nie pryskaja bede musial zamówic nowa pompke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezpiecznik nr 3 to oświetlenie schowka, za spryskiwacze odpowiada bezpiecznik 24. Podaj napiecie na pompke spryskiwaczy reflektorów (tzn. dporowadź + i - do pompki - zasilona bezpośrednio powinna działać) będziesz wiedział czy to wina instalacji, czy pompki.

Nie jest tak wszędzie,u mnie przy oryginalnej instalacji xenon jest właśnie nr.3 bezpiecznik oznaczony na obrazku we wnęce bezpiecznikowej,wiec nie wiem skąd masz swoje informacje:D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje mam ze schematu instalacji elektrycznej, ale odpowiedniej dla modelu kolegi Domisieks, gdzie jak sam zaznaczył miejsce bezpiecznika nr 3 jest puste. Oczywiście można u niego przerobić instalację tak, aby było jak u kolegi Andrzeja, tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Domisieks

Przyszła nowa sprawna pompka zamontowałem i to samo.Wysuwaja sie ale nie pryskaja.Szukając przyczyny znowu zdjalem zderzak by dostac sie do spryskiwaczy.Nie były zapchane , ani płyn nigdzie nie uciekał bokami cały układ od pompki jest szczelny.Odkrecilem jeden spryskiwacz z nadzieja ze da sie go rozebrac i zobaczyc co sie dzieje ale niestety nie da sie .Bynajmniej mi sie nie udało.Zauważyłem natomiast ze płyn moze tylko pryskac przy maksymalnym wysunieciu a niestety nie daje rady pompka wypchnać obu spryskiwaczy na maksa i nie pryska.Nie wiem czy jest to wina słabszej wydajnosci pompki czy moze spreżyn które cofaja z powrotem spryskiwacz(wcale nie tak lekko go wyciagnać recznie).Nie chce mi sie inwestowac 170 zl w pompke aso.Zrobiłem tak że odłączyłem prawy spryskiwacz całkiem od układu.Z jednym daje rade pompka , wysuwa sie i pryska.Ale niestety tylko jeden.

 

Dla przykładu kolega ADAMS ma tą sama pompke która wysłał nam życzliwy kolega ANDRZEJ NAJBERG i u niego wszystko jest ok.Pompka zasila dwa spryskiwacze i dwa pryskaja.Nie wiem tylko czy u niego są takie same jak u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności czy jest to możliwe,ale sprawdż może jeszcze czy napięcie na pompkę ma wymaganą wartość,może coś jest padnięte w zasilaniu i po załączeniu pompki nie utrzymuje napięcia.Tak pomyślałem jak napisałeś,że osobno spryski działają(mniejsze obciążenie=mniejszy prąd potrzebny).Wydajność pompki zależy również od prądu.Nic mądrzejszego narazie nie przychodzi mi do głowy.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Twiters

Witam Was po raz pierwszy :-)

pare dni temu kupiłem paska z zamontowanymi ksenonami-oczywiście ktoś to sam zrobił.

Zbliża mi sie przegląd i zaczynam sie zastanawiać jak zamontować spryski.

Czytałem posty z wyszukiwarki ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odp a mianowicie czy sie da (i czy jest w ogóle sens kombinować) zamontować spryskiwacze w zderzaku. Dodam ze nie ma w nich otworów.

Znalazłem takie coś na allegro http://moto.allegro.pl/item335277517_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_kpl_.html i prosiłbym o rade czy jest sens sie z tym bawić, co do tego musiłbym jeszcze dokupić czy lepiej pomyśleć o demontażu ksenonów i powrotu do zwykłych żarówek.

 

dodam jeszcze ze szkoda mi zmieniac zderzxak bo mam zamontowane światła przeciw mgielne co jest rzadkością ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez wyrazam zapotrzebowanie na ten temat. Tylko mnie bardziej interesuje podpiecie silniczkow i pompek do zasilania oraz sterowania oraz montaz zbiorniczka, bo spryskiwacze mozna wyjac na allegro po 100 pln od sztuki z wezem do zbiorniczka

 

Pozdr.

B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rowniez wyrazam zapotrzebowanie na ten temat. Tylko mnie bardziej interesuje podpiecie silniczkow i pompek do zasilania oraz sterowania oraz montaz zbiorniczka, bo spryskiwacze mozna wyjac na allegro po 100 pln od sztuki z wezem do zbiorniczka

 

Pozdr.

B

 

 

W czym problem? Oryginalnie spryski reflektorów działają wraz ze spryskiwaczem szyby.:confused::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czym problem? Oryginalnie spryski reflektorów działają wraz ze spryskiwaczem szyby.:confused::)

 

Problem w tym, że nie mam spryskiwaczy tak jak kolega wyżej i musze dorobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rowniez wyrazam zapotrzebowanie na ten temat. Tylko mnie bardziej interesuje podpiecie silniczkow i pompek do zasilania oraz sterowania oraz montaz zbiorniczka, bo spryskiwacze mozna wyjac na allegro po 100 pln od sztuki z wezem do zbiorniczka

 

Pozdr.

B

Swoje "zapotrzebowanie" na ten temat możesz zaspokoić w dziale FAQ dotyczącym modelu B5.W spisie tematów jest dział OśWIETLENIE-XENONY i tam w drugim temacie są chyba schematy instalacji xenon,a także inne porady dotyczące tego oświetlenia.Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mam nadzieję, że koledzy wiedzą iż potrzebna jest druga pompa tylko do spryskiwaczy reflektorów? Ta zainstalowana do spryskiwania szyb jest mało wydajna i nawet nie śiknie na reflektory nie mówiąc już o ogólnym spodku cisnienia w układzie przy próbie rozdzielenia toru wodnego.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Twiters

Już wiem że potrzebna jest pompka wysokociśnieniowa, taka niby jest w zestawie na allegro do którego wrzuciłem wcześniej linka.

jest ktoś w stanie mi napisać co oprócz spryskiwaczy, pompki ciśnieniowej, zbiornika 5l jest jeszcze potrzebne, tzn jakie przewody, kable etc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już wiem że potrzebna jest pompka wysokociśnieniowa, taka niby jest w zestawie na allegro do którego wrzuciłem wcześniej linka.

jest ktoś w stanie mi napisać co oprócz spryskiwaczy, pompki ciśnieniowej, zbiornika 5l jest jeszcze potrzebne, tzn jakie przewody, kable etc??

 

Przewód Ly 2,5mm2 oraz końcówki konektorowe , być może będzie potrzebna lutownica i cyna z kalafonią , taśma izolacyjna lub koszulki termokurczliwe. Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Twiters

dzięki,

gadałem ze znajomym mechanikiem, mowi ze mi to podłączy, ja mam tylko części kupić :)

zbiornik płynu mam 2,7 litra, nie bedzie problemu zeby upchnąć tam większy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności