Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się zorientować, czy jeżeli jadąc samochodem i wpadając w delikatne dziury na jezdni słychać tak jakby plastikowy stłumiony stuk z przedniego prawego koła to drążek stabilizatora się kłania (łącznik stabilizatora) do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, jedź na ,,ścieżkę" to wszystko wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu.

W swoim passacie mam drążek stabilizujący w nie typowym (jak się dowiedziałem) rozmiarze średnicy 24mm.

Czy ktoś ma też taki drążek, gdzie oprócz serwisu można kupić łączniki stabilizatora do tej średnicy. Jeśli ktoś wymieniał łączniki na takim drążku to jakiej firmy miał (oprócz tych z serwisu)?

Byłem już w kilku sklepach i wszyscy mówią że łączniki np.: Febi z opisem "drążek fi 24mm" też się nie da założyć (średnica wewnętrzna gumy 20mm).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobi220 są dwa rodzaje łączników 19cm i 21cm średnica wewnętrzna, niedawno to przerabiałem, skoro masz stabilizator 24 tak jak ja to kupujesz łącznik 21 tak samo jak ja to zrobiłem. Ciężko będzie go nałożyć, ale na pewno dasz sobie rade. A swoją drogą Twój stabilizator wcale niej est nietypowy, wiec nie wiem co Ci ludzie w sklepach wkręcają, a FEBI niema 20 tylko 21 bo sam takiej firmy kupiłem. W razie co masz link na allegro http://moto.allegro.pl/item319656263_lacznik_stabilizatora_vw_passat_21mm_88_96.html jakas badziewna firma, ale skoro nie możesz znaleśc nic innego to pociesz sie tym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Ja rowniez mam drazek 24,mam juz nowe stabilizatory w garazu ale czekam az wyzdrowieje i sie biore do roboty.

Pod sklepem mierzyłem suwmiarka jest 24 i wychodzi ze tdi tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na "ścieżce". Zgodnie z przewidywaniami winą jest luz na łączniku stabilizatora. Pytanie czy warto to dokręcać, czy od razu wymienić ten łącznik. No i czy po tej usłudze należy ustawiać geometrię kół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Geometrii robic nie trzeba .

W sumie to wymiana dla kogos kto robi to pierwszy raz pod blokiem nie powinna zająć wiecej niz pol godzinki na obie strony ( browar w trakcie wliczony ;) ) .

 

Zadne dokrecanie nie pomoze ( w sumie to nie bardzo wiem co Ty chcesz tam dokrecac ? ) . Wymien i bedziesz mial spokoj na jakis czas .

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Hej, dzisiaj u siebie w B4 wymieniałem,a B3 to to samo.

Podniosłem jeden bok,zdiołem koło,kluczem do koł odkreciłem nakretke pod wachaczem i łyzka do koł wysunałem drazek razem z koncowka ta,troche trzeba sie pogimnastykowac i pojdzie bez problemu,po zdjeciu starego polecam popsikac choc drazek WD 40 i nowy nasunac,łatwo nie jest trzeba łyzka do koł troche unosic i opuszczac drazek ten i uwazac na manszete by jej nie uszkodzic. Wazna jeszcze jedna rzecz,zauwaz jak był stabilizator-koncowka załozona ta czescia gwintu co wchodzi w wachacz,a potem to juz dogiac nowa koncowke owa łyzka,załapac nakretka teflonowa i dokrecic na maxa z czuciem. druga strone robi sie identycznie.Za obydwie koncowki zapłaciłem niecałe 50zł, wszystkie gumy podkłatki i nakretki sa w komplecie. Takze powodzenia.Geometrji nie trzeba ustawiac.

Mi to zajeło godzinke z racji ze jestem po małej operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim ślicznie za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pytanie czy ktos wymieniał gumy pod stabilizatorem ,czy to trudne i mozna samemu wymienic ,bo pytałem mechanika i mowi ze trzeba opuszczac belke i to zajmnie 3 godz. a cena robocizny 50 zł,prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności