Skocz do zawartości
Gość Pulse

Passat B5 vs Octavia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pulse

Witam,

 

Mam Ocative 1 kombi, 110KM AHF, 283k km i jezdzi super - spalanie na baku nigdy wyzsze niz 5.5l a smigam cos kolo 130km/h na trasie. Za jakis czas bede moze zmienial auto, biore pod uwage Octavie 1, 2 lub passata B5. Oczywiscie tylko kombi :-) Nigdzie tego nie moglem wyszukac jaki B5 kombi ma bagaznik? O1 ma 548l a O2 580l!

Bardzo lubie kiedy auto malo pali chociaz nie lubie jezdzic 90km/h wiec kiedy mozna jechac ale auto mimo to nie pali duzo tak jak teraz. Spotkalem sie z opinia ze Passat zawsze wiecej spali niz Octavia, bo jest ciezszy, spotkalem sie tez z opinia ze passat gorzej sie "buja" przy tej samej mocy bo jest ciezszy. Kolejny zaslyszany fakt passaty kradna i kolejny nie warto przeplacac bo te auta roznia sie znaczkiem.

 

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg katalogu passat variant - objętość bagażnika przy złożonej/rozłożonej tylnej kanapie: 495/1600 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Pierwsze co nasuwa się po przeczytaniu Twego postu to uśmiech na twarzy bo porównujesz zupełnie dwie różne klasy wozów. Octavia czy to 1 czy 2 to się ma trochę nijak do Passata.

Porównaj to do Golfa, Bory lub Octe 2 do Jetty ale raczej nie do Passata.

 

Co do silników i własciwości jezdnych to nie od dziś wiadomo, że auto lżejsze będzie szybsze i dynamiczniejsze od auta cięższego wyposażonego w silnik identyczny, który zastosowany jest w aucie lżejszym. Jednak jak bywa w Octaviach chipowanych im wyższa moc tym gorsza trakcja takiego wozu. Dla przykładu Octavia mojego znajomego podkręcona do 135KM buksuje kołami na 2 biegu. Natomiast seryjny Passat o prawie identycznej mocy bo 136KM przyśpiesza tak samo lecz auto nie notuje żadnego zrywania trakcji. Przyjpiesza i jedzie jak po sznurku. Mówię tu o przednio napędowych Passatach nie mówiąc już o takim jak np. mój gdzie są 4 napędy.

Co do spalania to Passat PD130 pali około 6,5 litra ON ale może spalić spokojnie przynajmniej o ,05 lnitra mniej lecz nie wiecej niż 0,5 litra więcej. Wszystko to zależne oczywiście od stylu jazdy. Passat pali wiecej nie tylko dlatego, że jest cięższy lecz dlatego, że silnik 1,9 TDI-PD130 na większy potencjał mocy itp itd.

Bagażnik Passata kombi to około 480 litrów lecz w 2 napędowym Passku jest chyba minimalnie większy ale dokładnie tego nie wiem.

 

Co do tego "bujania" (chu... wie co to znaczy :614: ) to jesteś w totalnym błedzie. Auto z lat np. 2001-2004 jeździ wspaniale przy silniku o katalogowej mocy 130KM. Dawno nie spotkałem tak dobrze jeżdżącego modelu tej wielkości, w takim nadwoziu. Jeżeli dla przykładu porównamy Passatowe (3B i 3BG) zawieszenie i jego komfort jazdy, pewność prowadzenia, wyczucie drogi, stabilność itp to zawieszenie Octavi ponownie ma się nijak do Passata. Dla mnie Zawieszenie Octavi w porównaniu z wielowahaczowym zawieszeniem Passata to kupa i tyle. Różnica w komfort jazdy jest poprostu gigantyczna !!! A trwałość jednowahaczowego zawieszenia Octavi jest porównywalna z trwałością wielowahacza w Passacie. Różnicę zanotować można tylko w koszcie remontu jednego i drugiego na niekorzyść Passata ale i tak nie polecam zawiasu Octavi :)

 

Czy kradną Passata? Owszem jak każde inne auta. Jak nie zabezpieczysz Octavi przed kredzierzą to ukradną ją podobnie jak Passata. Znam zabezpieczone Passaty, A4, A6, Octavie, Superby, które jakoś nie giną być może dlatego, że właściciele mają nieco oleju w głowie i po zakupie zabezpieczyli sobie swe auta jak należy.

 

 

Jeżeli chcesz zamienić Octavie na Passata czyli przejść na wyższy model i klasę pojazdu to już Twój wybór. :)

W mojej opinii ja bym się na żadną Octavie nie przesiadł nawet gdyby miała oznaczenie Octavia 8.

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit
Kolejny zaslyszany fakt passaty kradna i kolejny nie warto przeplacac bo te auta roznia sie znaczkiem.

Tak samo można stwierdzić z A6 że w znacznym stopniu jest kopią passata i po co przepłacać za znaczek ale tak naprawdę są różnice w przypadku skody i passata i A6 i passata i nie jest to napewno tylko znaczek.Kradną cóż dobrze ubezpiecz i śpij spokojnie.

P.S.

bo jest ciezszy, spotkalem sie tez z opinia ze passat gorzej sie "buja" przy tej samej mocy bo jest ciezszy

bo jest wykonany solidniej tzn. z lepszych jakościowo materiałów i na koniec najważniejsze ODPOWIEDNIKIEM PASSATA JEST SUPERB A NIE OCTAVIA. Pozdrawiam :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
i na koniec najważniejsze ODPOWIEDNIKIEM PASSATA JEST SUPERB A NIE OCTAVIA. Pozdrawiam :611:

 

 

Hah :) Ja to nawet miałem takiego gościa co jak do mnie przyjechał na diagnostykę Skodą Fabią to jak oglądał mego Passata to uparcie twierdził, że jego Fabia to też Passat :629:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulse

coz bede sie musial Paskiem przejechac :-) Mowicie zeby nie porownywac O1 z B5, ale O2 z B5 to chyba mozna porownac czy nie? Tez ma zawias wielowachaczowy, ilosc miejsca w srodku tez spora, wykonczenie lepsze niz w O1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Octavie II mozesz porównywać do Golfa V lub Jetty ale nie do Passata.

 

W Octavi II też nie ma wielowahaczowego zawieszenia jak sie nie bylę. Ten sam zawias co Golf V i Jetta.

 

Powyżej kolega Ci podał z czym możesz porównywać Octavie I i Octavie II a z czym porównać Superba.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego hha no ja bym się z tym spalaniem nie zgodził (w moim przypadku)

 

mam B5 07.2000r 145tyskm silnik 130KM ATJ i żeby 6,5 litra ON czy więcej uzyskać to trzeba się naprawde postarać

 

dopiero wróciłem z egzaminu, przejechałem z 50 km (40km to trasa i 10km miasto) i spalanie wyszło mi 5,6 na trasie prędkość 110-160km/h

 

jeśli jezdze naprawde oszczędnie, ale oczywiście nie katuje paska to spalanie wychodzi 5l/100 (tak pokazuje komp) a nawet mozna zejść do 4,5-4,6 na trasie (z doświadczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A Ty masz serie ATJ (PD115) czy masz tam wgranego do kompa jakiegoś wirusa, że silnik Twój ma moc 130KM.

 

Jezeli masz ATJ/AJM to musisz pamiętać, że AWX/AVF ma pompowtryskiwacze o większej wydajności paliwowej z czego wyminka międzyinnymi większa moc ale i wieksze spalanie

 

Ja nie jestem w stanie moim Passkiem zejść ponizej 5L/100km ale mam 4-Motiona

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulse

czasami w zimie jak bylo slisko to i ponizej 4l na trasie schodzilem, 3.6L to rekord, ale 3.7l to juz nie byl problem.

Gdy zupelnie sie nie staram to 1100km na baku i tak sie zrobi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No to jak mamy się tak bawić to jak kiedyś doszedłem do 1,2 litra na 100km ale było to jak zjeżdżałem z jednej z alpejskich przełęczy na biegu i przez dobrych 20km na MFA chwilowe spalanie wynosiło nonstop 0,0. a zasięg komp pokazywał 1310km :)

 

Ale wiadomo, że nie o to w tym wątku chodzi

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulse

hha powiedz mi jeszcze czy bys zdecydowanie polecal takiego passata jakiego masz tj 4-motion TDI? Czy w naszych warunkach warto inwestowac w 4x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

O tak, jednak dostępność tegu typu wozów jest praktycznie zerowa na naszym rynku.

Natomiast pod dostatkiem jest 4-Motion'ów jest na rynku szwajcarskim.

Jak byłem w zeszłym roku na nartach w Szwajcarii to przy malutkim salonie VW w Davos stało ze 4 używane sztuki 4-Motion;ów na sprzedaż. Wszystko Varianty czarne lub grafitowe w highline'ach w tym tylko jeden był 1,9 TDI-PD130 a reszta to były V6 TDI chyba 150KM i 180KM. Były wręcz idealne i bez ciemnej historii jednak miały podstawową wadę. Były PIEKIELNIE DROGIE !!! Wychodziły minimalnie po 85 tys zł + oplaty oczywiscie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicol
A Ty masz serie ATJ (PD115) czy masz tam wgranego do kompa jakiegoś wirusa, że silnik Twój ma moc 130KM.

 

Jezeli masz ATJ/AJM to musisz pamiętać, że AWX/AVF ma pompowtryskiwacze o większej wydajności paliwowej z czego wyminka międzyinnymi większa moc ale i wieksze spalanie

 

Ja nie jestem w stanie moim Passkiem zejść ponizej 5L/100km ale mam 4-Motiona

 

HHA

 

to i tak super wynik, bo ja nie jestem w stanie zejść poniżej 6,8l/100km :621: w cyklu mieszanym 30miasto/70 trasa - także 4-Motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eliott231

mój rekord to 4.2l/100km.niżej nie dało się zejśc.Ale to przy prędkości 90km/h :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jabol79

Przez pięć lat jeżdziłem Octavią 1,9 TDI 110PS.Od wczoraj mam Passata 2,0.Po tych dwóch dniach jazdy paskiem mogę powiedzieć że dobrze zrobiłem zamieniając samochód.Z Octavią miałem same kłopoty!Byłem jej pierwszym właścicielem i od samego początku się coś krzaczyło.W Passacie też jest kilka żeczy do zrobienia ale to normalne.Natomiast komfort jazdy passatm jest powalający w porównaniu do octavi.

Pozdrawiam Jabol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW

Powiem Ci, ze tata ma octavie od nowosci(2001) a ja passata z 99 roku i chetnie bym sie z tata zamienil, mimi, ze wyposazenie mam lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci,

Nie wiem do kogo to mówisz - odgrzałeś 3-letniego kotleta, autora wątku już nie ma na forum.

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakies nowe wnioski, przemyslenia wam sie nasunely od ostatniego czasu??

Jak porownacie komfort podrozowania,wyciszenie, spalanie i co tam jeszcze Passka B5 Tdi z Octavia 2 TDi 105PS.

Przede wszystkim na wygluszeniu najbardziej mi zalezy, a moc zawsze mozna zwiekszyc ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Z okta 2 juz nie jest tak zle,ta sama plyta podlogowa co B6 ale to zawsze okta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności