Skocz do zawartości
Gość gedeon

Skrzynia automatyczna-szarpnięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gedeon

Dzień dobry.

Jestem na forum pierwszy raz i mam takie pytanie-mam Passata 98 r. 1.9 TDI 81KW AFN ze skrzynią automatyczną i u mnie występuje coś takiego-jeśli silnik nie jest rozgrzany to biegi przechodzą płynnie,a jeśli się rozgrzeje to jeden bieg tak prz 50 km/hchyba z 2 na 3 szarpie a na innych zmianach biegów płynnie.Co może być przyczyną?Nie wiem co jaki czas wymienia się olej w skrzyni automatycznej,poprzedni właściciel mówił,że przy 103.000km wymieniał-teraz jest 116.000km.A może lepiej to sprawdzić.

I jeszcze jedno pytanie-gdzie mogę sprawdzić przebieg i czy nic nie byłoi przy liczniku kombinowane i ile to kosztuje?Książkę ma do 103.000km,ale nie widzę tam zapisu o wymianie oleju,a na rachunku są wymienione następujące pozycje:

1.REP-SATZ

2.SPANNANLAGE

3.KEILRIEMEN

4.FROSTSCHUTZ

5.VA BREMSKLOTZE

6.Zahnriemen,Spannanlage,Frostschutz und VA,Bremsklotze gewechselt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy vw zaleca co 60 tys a ludzie z warsztatow zajmujacych sie dlugo automatami wspominaja ze wypadalo by co okolo 40 to zrobic

 

 

zeby dowiedziec sie o historie auta to do aso musisz podjechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio, wczoraj wymieniłem grubo po 60 tys. Od razu poprawiło się autko do tego stopnia że jak grzałem do domu z powrotem to przy 180 km/h wywaliło mi pierścienie. :mad: Ale prawidłowo wymienia się co 60 tys. razem z filtrem i uszczelką miski olejowej skrzyni ( wymieniałem w T4 )

p.s. miałem podobne objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@cek i wymiana oleju poprawila te objawy?

Ja bym moze w koncu wymienil chociaz jak naczytalem sie na forum o majstrach automat.pl i autoprecyzja.pl to sam nie wiem gdzie to zrobic. Wszyscy ich wychwalaja ale sa tez tacy ze jak im wymienil olej to potem jeszcze zostawili 5000 za naprawe skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy jak gedeon i po wymianie jak ręką odjął. Miałem wczoraj rano kłopot auto wchodziło do drugiego biegu i nie przełączało na 3. Byłem zmuszony wymienic. Ale po zmianie oleju szedł jak burza, do tego stopnia że zarżnąłem pierścienie. No trudno stało się. A olej w automacie trzeba wymieniac co 60 tys. ze względu na zużycie tarczek, które mogą spowodowac zatarcie skrzyni. Dla zainteresowanych kosztowało mnie to ok. 360 zł.+ vat ostatecznie zamknęło sie w sumie 445 zł z rachunkiem.

Ja bym moze w koncu wymienil chociaz jak naczytalem sie na forum o majstrach automat.pl i autoprecyzja.pl to sam nie wiem gdzie to zrobic. Wszyscy ich wychwalaja ale sa tez tacy ze jak im wymienil olej to potem jeszcze zostawili 5000 za naprawe skrzyni

Nie wymienienie tego oleju może cię wpędzic w takie koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gedeon

Dzięki za informacje-wymienię olej,filterek i raczej uszczelkę tez-zobaczę czy wtedy wszystkie zmiany będą płynnie przebiegać.Pozdrawiam wszystkich na forum.A tak na marginesie-to nie dziwi Was to,że tylko nie ma płynności w przełączaniu się na jednym biegu?Pozostałe wchodzą jak w masełko-prawie nie odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@cek poprzedni wlasciciel wymienial olej(troche ponad rok temu, jakies 25tkm temu). Tylko mowil ze nie wymienil uszczelki. Dla mnie teraz calkiem dobrze chodzi, boje sie ze jak jakis majster dotknie to sie wtedy zaczna problemy. A teraz to wszsytko ok, tylko czasami da sie odczuc szarpniecie gdzies przy zmianie 3->2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności