Skocz do zawartości
Gość imnothep

Sonda Lambda w 1.8 ADR

Rekomendowane odpowiedzi

O to moje objawy:

- auto od rana nie chce odpalić (tylko po cało nocnym staniu) kręcę rozrusznikiem dość długo, po dłuższej chwili odpala ale gaśnie i tak ze dwa razy za trzecim przeważnie po odpaleniu już chodzi elegancko

- na wolnych obrotach wskazówka obrotomierza faluje czasem tylko delikatnie przez chwilę i wraca na normalne obroty, a czasem opada nawet do 200 - 250

- wydech pierdzi przy gwałtownym przyspieszaniu.

tez mam takie cos i nie wiem czy to wina pompy paliwa ? bo pozniej juz autko pali normalnie. moze ktos cos wiecej powiedziec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa na początek :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyminialem w jakies 3 miesiace temu. a pozniej jak juz mi odpali to auto chodzi od pierwszego obrotu walu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podłącz na krótko pompę i sprawdź, czy nie zacina się w czasie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale auto chodzi równo jak juz pisalem tylko jest problem przy odpalaniu. jeszcze rano wezme rozkrece przewód przy glowicy i zobacze czy od razu pompuje paliwo czy nie. jezeli nie to bede wiedzial ze jest uszkodzona. wiec jutro dam znac bo tak to chodzi bez zarzutów czy to na wolnych obrotach czy tez na pelnym gazie. jeszcze ten dym z rana mnie troche zastanawia. i problem ze nie dzialają mi wskazniki paliwa oraz wskaznik temperatury poniewaz ostatnio jechalem i jakis dym z pod zegarów mi polecial i od tej pory nie dzialaja a auto normalnie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod błędu 16519 P0135

reszta cały czas jak była tak jest teraz:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mój silnik to APT. Wczoraj wykasowałem błędy, dzisiaj powróciły:

 

17524 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B1 S1: Open Circuit

P1116 - 35-00 - -

16518 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: No Activity

P0134 - 35-00 - -

 

Objawy to: zimny na jałowym faluje, strzela w rurę (katalizator), nie reaguje na pedał gazu, aż czasami zdechnie. Po rozgrzaniu też potrafi nie zareagować na pedał gazu. Przełączenie na gaz i nagle rakieta.

Czy lambda do wymiany?

Dodam, że odłączałem ostatnio aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam następujące objawy:

- na zimnym odpala i się dławi spadając poniżej 500 obrotów, nie reaguje na pedał gazu. Czasami zgaśnie, a czasami jakoś się wybroni.

- na zimnym nie ma mocy do 2000 obrotów. Czasami nie mogę podjechać pod górkę. Na prostej drodze po prostu jakby się dusił/ szarpie. Powyżej 2000 obrotów wydaje się być wszystko ok.

- na ciepłym, mam problem z odpaleniem. Wystarczy, że zatrzymam się na minutę do sklepu, wrócę i silnik nie chcę odpalić. Jakby nie dostawał paliwa. Po 10-15 razem udaje się odpalić. Czuć zapach benzyny i obroty tradycyjnie przez chwilę wariują.

 

Po przełączeniu się na gaz, ma jeszcze mniej mocy niż na benzynie, dlatego dopóki silnik się nie rozgrzeje do 90stopni to nawet nie włączam gazu, bo nie ma sensu.

 

Wymienione: filtry, świece, fajki do cewki, kable zapłonowe, rozrząd, napinacz łańcucha rozrządu i łańcuch.

 

Brak błędów podłączając do komputera.

 

Miałby ktoś coś podobnego lub domyśla się jaki może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Sprawdz sonde lambda czujnik temperatury.Mozna to posprawdzac Vag-com.Jak bys cos potrzebowal do tego silnika to ja mam wszystko sprawne mozna po podmieniac ale najpierw posprawdzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sonda jest umieszczona na układzie wydechowym a nie na silniku :fajny

W ADR jest jedna - przed katalizatorem.

 

Znalazłem na układzie wydechowym za katalizatorem coś co wygląda jak sonda lambda. Kabel byc może jest świeżo urwany - najechałem na reklamówkę śmieciu na autostradzie.

DSCN5216.jpg

Czy to jest sonda działająca od tego modelu? czy ktoś wymienił układ wydechowy z innego paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ci nie powiem, czy to ta sonda. Po prostu musisz dobrać sondę po VINie i kodzie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdzić czy: na pinie 2 kostki sondy jest sygnał masy z ECU po rozgrzaniu? czy nie znika zasilanie z bezpiecznika Nr 29 (20A) na wtyczce sondy pin1. Sygnał masy to PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to ci nie powiem, czy to ta sonda. Po prostu musisz dobrać sondę po VINie i kodzie silnika.

 

Widzisz to jest właśnie druga sonda...pierwsza jest zaraz na kolektorze wylotowym, a ta jest za katalizatorem. Byłem w serwisie Boscha jedynie potwierdzili że jest to sonada ale gdzie może byc podłączona???? Silnik 1,8 ADR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem tą pierwszą, bo zawsze szybciej pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę sie pod temat:)

Straszy mi samochód, nie chce przyśpieszać, totalnie go dławi, jak wyjdzie na obroty, to jeszcze, ale przyśpieszanie tragedia, zarówno na gazie, jak i na benzynie(na benz nieco mniej)

Sprawdziłem kompem i wyskuje mi błąd 17521 i 16684....sonda....ale powiedzcie mi proszę, jest jedna, czy dwie?

Czy ewentualnie coś innego, swego czasu jakieś bydle pogryzło mi kable, m. in od sondy, czy można sprawdzić, czy nie ma gdzieś przewry...jakoś?

 

Admini...wywalcie wątki techniczny czy pomoc, bo pomocy to tu na pewno nie mozna uzyskać:/

Edytowane przez Amigo33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł by ktoś jasno napisać jak włączyć sondę wagiem. Auto wróciło od kowala (mechanika) stwierdziłem ,że jakoś więcej jara. Po podpięciu waga okazało się ,że regulacja lambda wyłączona.Znalazłem taką procedurę ale nie mogę jej dalej włączyć i dalej mam Reg OFF

 

 

W grupie 099 pole 4 możemy podejrzeć jak przebiega regulacja sondy lambda.

O2-Reg.ON- Sonda działa, koryguje skład mieszanki.

O2-Reg.OFF- Sonda jest wyłączona nie koryguje składu mieszanki.

Przy wyborze (04) Basic Settings- nastawy podstawowe możemy wymusić wyłączenie sondy, a następnie wracając do (08) Measuring Blocks- bloki pomiarowe włączyć ją z powrotem.

Funkcja ta może okazać się przydatna kiedy szukamy przyczyny usterki, a chcemy wykluczyć układ regulacji lambda

 

 

 

attachment.php?attachmentid=95634&stc=1&thumb=1&d=1394490010

Edytowane przez gumisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Potrzebuję pomocy w odczycie logów. Problem polega na dużym spalaniu i czasami bardzo mocnymi szrpnieciami. Błedy kore sie pokazują to:

16518 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: No Activity

P0134 - 35-10 - - - Intermittent

17524 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B1 S1: Open Circuit

P1116 - 35-00 - -

17924 - Intake Manifold Valve (N156): Open Circuit

P1516 - 35-10 - - - Intermittent

16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low

P0102 - 35-10 - - - Intermittent

 

Pierwszy błąd pokazuje się po odpaleniu samochodu. Można go skasować lecz po paru/parunastu sekundach znowu sie pojawia. pozostałe błędy pojawiają się dopiero po okolo 7-10 km.

 

Czy przyczyną może być sonda czy jeszcze coś innego ? Pomóżcie.

 

Link do Logów podczas jazdy:

 

https://megawrzuta.pl/filesgroup/153e19743f44f6d78c8102e921955498.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzić dolot i podciśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem. każdy przewodzik po kolei. wymieniłem jeden bo był podejrzany ale niestety to nic nie dało. kolektor ssący cały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie łapie gdzieś lewe powietrze ,przez podciśnienie lub dolot. Sprawdz jeszcze aku może ma za mało voltów. Zajrzyj do przepustnicy może odma zarzygała masłem.Przy kolektorze dolotowym od przodu auta jest taki zawór z klapka (obok takiej okrągłej puszki) idą do niego dwa przewodziki podciśnieniowe przejrzyj przewody i dzwigienkę tego zaworu.Zajrzyj do filtr powietrza i dokładnie obejrzyj rurę od filtra do samej przepustnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności