Skocz do zawartości
Gość mc09

Cofnięte koło

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mc09

Witam!

 

Wymieniełem kpl. wahaczy na oryginalne + końcówki drążków Lemfordera. Pech chaciał że na drugi dzień po wymieniw wpieprzyłem się w dziurę w jezdni. Dzisiaj ustawiłem zbieżność i pojechałem na autostradę na sprawdzenie czy nie ściąga. No i ściąga w prawo. Pojechałem z powrotem na geometrię, zmierzyli mi rozstaw osi i stwierdzili że przednie koło jest trochę cofnięte. Różnica w rozstawie osi ok. 1 cm. Diagnosta poradził żeby podjechać do mechaników i żeby spróbowali cofnąć lekko lewe koło, a prawe pchnąć do przodu. Czy na ławie, bądź zwrotnicy, lub kolumnie amortyzatora jest możliwość jakiejś regulacji. W trakcie wzrokowego sprawdzenia nie widać aby jakiś wahacz bądź zwrotnica była zgięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie ma żadnych elementów regulacyjnych, bynajmniej przy wymianie wahacza takowych nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie ma elementów regulacyjnych. Powinni Ci zmierzyć przy okazji geometrię punktów mocowania wahaczy, jeśli one są ok. to skrzywione wahacze - i to jest najbardziej prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość regulacji na ławie, otwory są dużo większe niż śruby. Wiem bo też miałem przesunięte ale po wypadku i blacharz przesuwał właśnie na ławie. Może u ciebie też sie przesuneło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

No i okazuje się że jest mozliwość regulacji na ławie. Zresztą tak samo robia w sewisie VW, bo romawiałem z diagnostą w serwisie VW. Najpierw mierzą geometrię, jeżeli nie widac wzrokowo, zadnych zgiętych elementów, to kompensuja regulując ławą co zresztą dopuszcza producent pojazdu. Jak dalej nie jest ok. to niestety metoda pób i błedów, wymienia się np wahacz i mierzy, jeżeli dalej nie gra to zwrotnicę wymieniaja i od nowa pomiar. I tak do skutku. U mnie wystarczyły lekka regulacja na ławie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności