Skocz do zawartości
Gość dombi

Air Bag

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dombi

Witam mam problem z prawą poduszką co jakiś czas zapala mi sie kontrolka o wyłączniu poduszek w serwisie jak jestem nie widzą rzadnych usterek wezmą skasują błąd i ok. jest na kilka dni potem podczas jazdy problem powraca dodać że nie manipuluje fotelem podczas odpalania, a problem zawsze pojawia sie podczas jazdy. Pozdrawiam może ktos ma jakiś pomysł.

 

Passat 3C variant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie tak idealnie w tym temacie , lecz na moje oko to chyba wina czujnika. Jesli twoje auto jest na gwarancji to trzeba im w serwisie podpowiedziec azeby wymienili czujnik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

No niestety już nie jest na gwarancji :( Czujnik miał bym prawo tak głupić tzn. że kilka dni jest oki potem nagle głupieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zapytaj czy sprawdzali wtyczkę pod fotelem. Ten problem powinien być im znany, zapytaj o TPL dotyczący tego błędu. W zasadzie trzeba przejrzeć styki wtyczki, bo tam może nie łączyć czasami i wtedy wywala błąd sporadyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

Z wtyczką to wyglądało tak że wsadził ręke pod fotel sprawdził czy jest wpiąta poprawnie i skasował błąd. I powiedział że wina polegała że jak odpalałem samochód to ktoś ruszył fotelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka to nie kura żeby ją macać :)

Trzeba wyjąć styki z wtyczki, zobaczyć czy nie są uszkodzone, sprawdzić czy nie ma nadmiernego luzu pomiędzy końcówką żeńską i męską - w tych sytuacjach dochodzi do zwiększenia oporu i wywalenia błędu. TPL jest po to by ułatwić analizę i wskazać sposób rozwiązania problemu, tylko trzeba znać niemiecki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

No cóż jutro udaje się jeszcze raz do serwisu z reklamacją zobaczymy co tym razem zrobią czy pomacają czy rozbiorą i sprawdzą połączenia pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za dupacki serwis.w instrukcji jasno jest napisane ze w razie bledow poduszek w fotelach wtyczek nawet sie nie sprawdza tylko je wywala.powiedz zeby lepiej czytali zalecenia VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lutego 2007 nie ma już wtyczek pod fotelami właśnie z tego powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

Witam

A więc wycięta została wtyczka pod siedzeniem pasażera, jak narazie brak problemu z poduchami, dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

Witam ponownie dzisiaj jadąc samochodem problem powrócił znowu pokazał się błąd poduszek. :/ szczerze mówiąc nie wiem już co jest w serwisie stwierdzili tym razem że jest to połączenie w fotelu pasażera i w przyszłym tygodniu będą pruć fotel :/. jak by ktoś miał jeszcze jakis pomysł proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma to samo w Megane, co pare miesiecy jezdzi do serwisu i kur...cy dostaje...

 

wymieniaja rzekomo ta wtyczke pod fotelem i jest ok... na pare m-cy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, lampka moze sie palic chyba to nie przeszkadza :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem, lampka moze sie palic chyba to nie przeszkadza :) ?

Tyle ze jak zrobisz bum to w razie czego poduszki moga niezadzialac;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

Witam,

 

kolega ma racje w momencie gdy kontrolka się świeci twoje poduszki wszystkie są nie aktywne u mnie problem polegał we wtyczce w siedzeniu pasażera po wycięciu i polutowaniu przewodów problem ustąpił pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musial bym miec u siebie zeby faktycznie sprawdzic ich robote.jaki tym razem blad wyskoczyl?moze zwarcie poduszki lub napinacza do minusa?jest jedno newlargiczne miejsce wiazki w passacie ale to juz tajemnica:) w serwisie raczej nie wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

zapytaj czy sprawdzali wtyczkę pod fotelem. Ten problem powinien być im znany, zapytaj o TPL dotyczący tego błędu. W zasadzie trzeba przejrzeć styki wtyczki, bo tam może nie łączyć czasami i wtedy wywala błąd sporadyczny.

zapytaj czy sprawdzali wtyczkę pod fotelem.

Witam, pojawił się u mnie ten sam problem. Mam pytanie czy chodzi o wtyczki pod klapką obok fotela , czy są jeszcze inne - pod fotelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze pod fotelem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a przypadkiem nie masz słabego akumulatora, albo ledwo Tobie zakręcił na tych mrozmach że aż wszystko przygasło? kontrolka może zapalić się z powodu skoków napięcia, ja miałem podobnie, a teraz już nowa varta siedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przypadkiem nie masz słabego akumulatora

Akumulator jest ok, problem pojawił się jeszcze przed mrozami.

 

są jeszcze pod fotelem

 

Wiem, ale które są awaryjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności