Skocz do zawartości
Gość arti55

Dwumasa, aż taka droga ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arti55

Posiadam passata 1.9 TDI, 110KM, 1999r.Byłem w warsztacie gdzie wymieniono mi świece żarowe i dowiedziałem się, że czeka mnie niedługo niemiła niespodzianka. Mianowicie dowiedziałem się, że kończy mi się dwumasa. Mechanik mi powiedział, że z czasem będzie gorzej i gorzej a najbardziej to widoczne jest gdy robi się ciepło na dworze tak powyżej 10 stopni. Na wolnych obrotach gdy samochód jest już rozgrzany zaczyna coś huczyć jakby łożysko i przy tym wyczuwalne są wibrację w okolicach fotela kierowcy.

Mechanik powiedział mi, że jak pada dwumasa to od razu trzeba sprzęgło robić. Nie wiem czy to prawda czy poprostu ktoś chce mnie naciągnąć na koszty. Jak dowiedziałem się kosztu naprawy to myślałem, że zawału dostanę. Koszt samych części to 2700 a robocizna 300. Wychodzi ruwniutko 3000.

Prosze powiedzcie mi, czy to jakoś da się ominąć, czy to prawda, że to tyle kosztuje. Poprostu sen mi to z oczu spędza.

 

// coś Ci nie poszło z edycją tematu, poprawiłem - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę zmienić temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad ten mechanik wzial cene? z kosmosu? komplet zamach+sprzeglo do afn to koszt ok. 1300-1500zl, a na tobie chce zarobic 2x tyle. fajny mechanik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Do przyjęcia jest tylko koszt robocizny,czyli te 300zł

Koszt części to chyba powiedział Ci cenę za dwa komplety:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dziwnie jakoś tak dużo tych złotówek nawet jeżeli to prawda. Ja w grudniu wymieniałem sprzęgło, plus symering na wale i czyszczenie czujnika poziomu oleju i zapłaciłem 1700 zł. Z tego 1040 zł kosztowało mnie kompletne sprzęgło. Robocizna policzona była na ok. 400 zł. Z tego wychodzi, że dwumasa jako część to ponad 2000 zł :eek:, bo robocizna powinna być jedna. Proponuję abyś zajrzał do tematów polecanych warsztatów. Jesteś z Warszawy, a tam parę osób chwaliło jeden czy dwa zakłady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti55

Właśnie, że to polecany warsztat był. Dzwoniłem po wielu churtowniach z częściami i niestety samo koło 1700 + kompletne sprzęgło 1000 pln. + robocizna 300. Nie chce wyjść mniej. Powiedzcie może u was jest gdzieś taniej to zamówił bym w innym mieście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

1500-1600zł sprzęgło LUK-a lub Sachs'a z orginalnym kołem 2-masowym.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim 1.8T 20 V wymieniałem dwumase (986zł) i kompletne sprzęgło(579zł) + łożysko wału sprzęgłowego (18zł) w Intercarsie :) .Oczywiście po wymianie okazało się ,że docisk jest tylko wygnieciony i dwumasówka nie dużym stopniu zużyta :( Większe przenoszenie drgań i buczenia była wina po stronie poduszek. Jezeli ktoś chętny na zakup moich części zapraszam http://www.allegro.pl/item320736680_passat_b5_kolo_dwumasowe_kompletne_sprzeglo_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie zestaw sprzegla+dwumas ok 1500zl (allegro), co prawda dzis pan w intercarsie powiedzial mi ze ww komplet to 1230zl ale cos mu nie wierze ze az tak tanio. Mechanik powiedzial mi ze wymiana 300zl, a dwumas 2000zl wiec troche niedoinformowani sa co do cen czsci, albo frajera szukaja.....co prawda u mnie jest podobna sutuacja jak u kolegii dlugi tzn zadnych drgan od dwumasy sprzeglo sie nie slizga tylko lozysko oporowe "miauczy" od czasu do czasu....:(

Na marginesie, czy lozysko iglowe to to samo co oporowe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W swoim 1.8T 20 V wymieniałem dwumase (986zł) i kompletne sprzęgło(579zł) + łożysko wału sprzęgłowego (18zł) w Intercarsie :) .Oczywiście po wymianie okazało się ,że docisk jest tylko wygnieciony i dwumasówka nie dużym stopniu zużyta :( Większe przenoszenie drgań i buczenia była wina po stronie poduszek. Jezeli ktoś chętny na zakup moich części zapraszam http://www.allegro.pl/item320736680_passat_b5_kolo_dwumasowe_kompletne_sprzeglo_.html

 

dlugiii, gdzie to wszystko zmieniales, masz jakiegos dobrego/zaufanego mechanika w Katowicach?? Ile placiles za wymiane?? Acha no i jak mozna stwierdzic ze dwumasuwka nie jest w duzym stopniu zuzyta??:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem we własnym garażu...roboty mialem na 2 dni :) Poprostu nie ufam mechanikom,a wiem to co samemu zrobie to będzie dobrze poskładane chodź pomału(czego niewiedziałem,kolega mechanik mi troche pomógł).Łożysko igiełkowe jest z drugiej strony oporowego.Oporowe jest od stony skrzyni,a igiełkowe wchodzi w blok silnika gdzie centruje się wał ze skrzyni.

Uszkodzenie dwumasówki wnioskowałem z forum.Jak mówie po wymianie myślałem że będzie cisza,a troszeczke ciszej tylko zaczął chodzić.Poprawiło się przy obrotach biegu jałowego i przy 2,2 tys kiedy sie dużo wzbudzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś ciekawa sprawa. Mnie też mechanik polecany na forum z wawy powiedział że mam do wymiany dwumasa (dziwne pukanie przy ruszaniu) i też powiedział ok 3000.

Ot ciekawostka - czas chyba przeprosić się ze starym mechanikiem.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to robiłem we własnym garażu...roboty mialem na 2 dni :) Poprostu nie ufam mechanikom,a wiem to co samemu zrobie to będzie dobrze poskładane chodź pomału(czego niewiedziałem,kolega mechanik mi troche pomógł).Łożysko igiełkowe jest z drugiej strony oporowego.Oporowe jest od stony skrzyni,a igiełkowe wchodzi w blok silnika gdzie centruje się wał ze skrzyni.

Uszkodzenie dwumasówki wnioskowałem z forum.

 

dzieki, mam tylko rysunek od strony skrzyni dlatego nie moglem namierzyc tego igielkowego. Tez nie mam zaufania do mechanikow, ale niestety nie mam garazu z kanalem, wiec jesli juz bede zmienial to bede mechaniorowi na lapy patrzyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komplecik z LUKA 1200 zł, a SACHS - ale samo koło - 850 zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komplecik z LUKA 1200 zł, a SACHS - ale samo koło - 850 zł ...

wojjtecki ale to 1200 zł co podajesz to zapłaciłeś za samo sprżęgło czy sprżegło razem z dwumasą. Bo jak dobrze rozumiem to dwumasa nie wchodzi w komplet sprżęgła, chyba że sie myle to mnie poprawcie.

1) Kompletne sprżęgło = tarcza, docisk, łożysko

2) Koło dwumasowe = oddziekny elemęt ???

i jakby ktoś mógł przypożądkować realne ceny detaliczne do punktu 1 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to moja praca i czasem jakies koło dwumasowe sprzedam :) cena 1200 obejmuje caly komplecik czyli razem ze sprzeglem. i jest to oczywiscie cena "promocyjna" bo normalnie jest duuzo drozsze ;) a z racji tego ze pracuje gdzie pracuje to przysługuja mi jakies rabaty :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... to moja praca i czasem jakies koło dwumasowe sprzedam :) cena 1200 obejmuje caly komplecik czyli razem ze sprzeglem. i jest to oczywiscie cena "promocyjna" bo normalnie jest duuzo drozsze ;) a z racji tego ze pracuje gdzie pracuje to przysługuja mi jakies rabaty :) pozdrawiam

 

niezla cena, nie wiem gdzie pracujesz i jaki masz rabat :D, ale jak to jest nowe kolo dwumasowe z zestawem sprzegla za 1200zl to jak tylko sie zdecyduje na wymiane i uzbieram kase to biore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, jutro jeszcze raz dla pewnosci sprawdze :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoko, jutro jeszcze raz dla pewnosci sprawdze :) pozdro

 

pytam bo ostatnio pan w intercars powiedzial mi, ze zestaw sprzegla LUK z kolem dwumasowym 1200zl, jak spytalem czy napewno cena 1200zl z kolem dwumasowym, to troche zaczal sie matac w zeznaniach po czym powiedzial ze ma opis niedokladny...:D Wiec tak zaczepilem Ciebie, bo moze korzystasz z podobnej bazy, ale wcale nie neguje ze twoja cena nie zawiera sie z kolem dwumasowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone :) taki komplet z LUKA to u mnie w firmie koszt ok 2100z ( cena detaliczna)ł i jest to sprzęglo razem z 2masą, moja cena to jakies 1250zl (z moim rabatem) :) , zapomnialem spisac numeru kompletu bo bym napisal tutaj. Jesli gosciu w Inter Carsie podal cene detaliczna 1200 to raczej napewno sie pomylil, no ale katalogi swoja droga bywaja niedokladne ;) . komplet pasuje do 1.9 AFN. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności