Skocz do zawartości
Megster

Pytania odnośnie lusterek po lifcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa pytanka: 1) Czy lusterka w Paskach 3BG z kierunkowskazami w obudowach są jednakowych rozmiarów (lewe = prawe), czy jest tak jak we wcześniejszych modelach, gdy prawe było mniejsze? 2) Czy można zamontować ww. lusterka do Paska sprzed liftingu? Chodzi również o podłączenie. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam, Megster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy, jeżeli mają kierunki w lusterkach to lewe=prawe, a jeżeli nie mają to lewe>prawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kierunki w lusterkach to był standard od któregoś rocznika modelowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli się nie mylę to od 2004 roku były kierunki w lusterkach :671:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak..w modelach od 2004 roku lusterka z wbudowanymi kierunkowskazami były seryjnie montowane w Passatach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jak jest z podłączeniem? Pewnie jest różnica w porównaniu z 3B z uwagi chociażby na kierunki, ale cze ktoś się orientuje jak jest z wtyczkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2003 r są lusterka z kierunkami i są oba jednakowe,w variancie mają tylną wycieraczkę na prawej stronie,wejdź na passatplus i tam masz opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
od 2003 r są lusterka z kierunkami i są oba jednakowe,w variancie mają tylną wycieraczkę na prawej stronie,wejdź na passatplus i tam masz opisane

Owszem, modele z samego konca 2003 mialy juz kierunki w lusterkach :ok:, ale nie jest to jednoznaczne z polozeniem piora tylnej wycieraczki po prawej stronie-na dowod mozna sprawdzic w opisie mojego samochodu... Rocznik 2003, lusterka starego typu, wycieraczka po prawej...

Tak samo prosze nie sugerowac sie tym, ze modelowy rocznik 2004 (w VIN: WVWZZZ3BZ4Exxxxxx) mialy juz kierunkowskazy w lusterkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Krawcol i lusterka z kierunkami mają taką samą wielkość bardzo rzadko można spotkać jednak passia z 03 z kierunkami w lustrach za to 04 to praktycznie każdy jeden to tak samo jak z B6 można już spotkać w 05 ale mona też w tym roczniku spotkać B5! Jeżeli jest taka możliwość by zamontować te od 3BG do 3B to na prawdę polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno właśnie zamontowałem takie lusterka w swoim passacie 3b. Pasują idealnie , wtyczki też . Tylko trzeba podłączyć po jednym kablu do każdego lusterka. Kabli nie trzeba ciągnąć aż do bezpieczników, tylko podłączyć w miejscu ( Pod zaślepką zakończenia progu sa wtyczki pod które można podłączyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość filon

Witam

Jestem na kupnie passata B5fl jest z grudnia 2003r i jest po lekkim dzwonku mial wymieniona maske przednia oba ndkola i zderzak i odnosnie tego wlasnie mam pytanie poniewaz sprzedjący twierdzi ze lusterka z kierunkowskazami byly w nim seryjne ale ma tez kierunki w blotnikach czy jest to mozliwe zeby kierunkowsakzy sie powtarzaly bo w wiekszosci egzemplarzy ktore ogladalem to sie nie zdarzalo. Jest to mozliwe ze na poczatku produkcji tak bylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
est to mozliwe ze na poczatku produkcji tak bylo?

nie jest mozliwe aby wyjechał tak z fabryki. Jak jest z grudnia 2003 to lusterka miał z kierunkami, ale załozyli mu stare błotniki.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę, to jaszczomp ma takiego dziwoląga w rodzinie, spotkałem też kiedyś właściciela (jako drugiego właściciela) pewnego passka w takiej konfiguracji, twierdził, że nie znalazł śladów ingerencji w naprawę blacharską tego auta, ale 100% pewności nigdy nie ma. Może czyscili magazyny i robili takie cudaki.

 

PS Obydwa są czerwone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mial wymieniona maske przednia oba ndkola i zderzak i odnosnie tego wlasnie mam pytanie poniewaz sprzedjący twierdzi ze lusterka z kierunkowskazami byly w nim seryjne ale ma tez kierunki w blotnikach czy jest to mozliwe zeby kierunkowsakzy sie powtarzaly

 

Nie, nie jest to możliwe. Po prostu gość mówiąc Ci, że wymienili nadkola miał na myśli (ukrył nieudolnie?) cale błotniki, które znacznie łatwiej znaleźć z lat 2000-2004 (właśnie z kierunkami) niż 2004 do 2005 roku (już bez kierunków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu gość mówiąc Ci, że wymienili nadkola miał na myśli (ukrył nieudolnie?) cale błotniki,

Pomijając fakt, że niektórzy mówiąc nadkole sądzą że jest to błotnik. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie odnośnie passata b5fl mianowicie mam w nim lusterko fotochromatyczne i czy mając takie lusterko jest też odrazu sensor deszczu czy niekoniecznie ?? jeżeli niekoniecznie to jak sprawdzić czy jest ?? Zdaje sobie sparwe, że moje pytanie troszke nie pasuje do tematu, ale nie wiedziałam gdzie je umiwścić. Czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prosty sposób sprawdzisz, daj na pierwsze położenie manetkę i jak nie będą chodzić to masz czujnik, jak będą to nie masz i zwykła czasówka. Lub drugi sposób, dajesz na 1 bieg i zraszaczem walisz na szybę. Jak jest to powinny się włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam pytanie odnośnie passata b5fl mianowicie mam w nim lusterko fotochromatyczne i czy mając takie lusterko jest też odrazu sensor deszczu czy niekoniecznie ?? jeżeli niekoniecznie to jak sprawdzić czy jest ?? Zdaje sobie sparwe, że moje pytanie troszke nie pasuje do tematu, ale nie wiedziałam gdzie je umiwścić. Czekam na odpowiedzi

 

Włącz zapłon, manetke włącz na pozycje czasowych wycieraczek jeżeli będą działać jeżeli będą działąć to nie masz czujnika a jeżeli nie będą to popsikaj wodą w okolice lusterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W prosty sposób sprawdzisz, daj na pierwsze położenie manetkę i jak nie będą chodzić to masz czujnik,

 

Z jedną uwagą. Po przełączeniu na 1.stopień (aktywowany sensor deszczu) wycieraczki wykonają jeden ruch "kontrolny". Jeśli przez kilka sekund nie wykonają kolejnego obiegu, to jeszcze dla pewności tak jak sugeruje kolega jakimś spryskiwaczem, lub kubkiem polać w rejonie lusterka przednią szybę. Jeśli wycieraczki dalej nie dadzą oznak ruchu to znaczy że sensor jest, ale nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności