Skocz do zawartości
antjacek

Fabryczny autoalarm Passat b4 - gdzie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy może ktoś mi pomoże. Kupiłem Passata b4 TDI 94 r. i chciałbym go bardziej zabezpieczyć jakimś autoalarmem. Ma on coś takiego jak montowali w fabryce ale działa on tylko do momentu przekręcenia kluczyka a wiadomo jakie są zamki w samochodach 13 letnich.

Podpowiedzcie gdzie znajdę ten fabryczny autoalarm w samochodzie.

Znalazłem centralne zamek pod podłogą z tyłu w kombi, ale gdzie ten alarm żeby go odłączyć i założyć coś innego

Myślałem o czymś takim

http://moto.allegro.pl/item314591141_alarm_ster_c_zam_antynapad_czujniki_gwar_7lat.html

Cena dobra i pilot z kluczykiem ale muszę zlokalizować alarm fabryczny.

Poszę o pomoc zaznajomionych z problemem.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Jacek A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co Ci znajdować alarm?

Do tego co masz dołóż niefabryczne zabezpieczenie, dodaj odcięcie zapłonu.

 

Z przednich klamek odłącz przewody oraz zdejmij zawleczki i skrzydełka - auto będzie można otworzyć tylko z pilota a kluczem tylko bagażnik. I po kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralka alarmu jest na wysokości nawiewu na szybę drzwi kierowcy ( lewa strona kokpitu ), za włącznikiem świateł, widoczna po wyjęciu zaślepki bezpieczników i odkręceniu tej osłony plastikowej ( 4 śrubki )w której była wyjęta zaślepka, patrząc od dołu od bezpieczników w górę widać centralkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Kolega ma w części racje żeby do tego co mam alarmu dołożyć coś nie fabrycznego ale jak już napisałem otwieranie z kluczyka nie budzi we mnie zachwytu a i bezpieczenstwo takiego zamka drzwiowego po 13 latach jest znikoma. Byle wkrętak go otworzy. Dlatego wolałbym zabezpieczenie na pilota.

Dziekuje koledze "toldek1" za namiary na miejsce alarmu. Jak przestanie padać zabiore się za szukanie.

:)

A co sądzicie o tym alarmie z alegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu niezły, warto by poznać opinię tego kto to już zamontował, to wiarygodna opinia. Ostatnio kupiłem kilka sztuk sterownika, można konfigurować wyjścia sterujące -, +, +-. --, zmianą zworek, po otwarciu puszki okazało się że nie ma zwór a trzeba lutować, nie jest to wielkim problemem, ale zdarza się że po dopasowaniu 10 sztuk z niewiadomych przyczyn padło 2 (zwarcie ? ), cena faktycznie niska mając na uwadze opisane możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się co zrobić i chciałem dołożyć tylko sterownik zamka centralnego na pilota do tego fabrycznego alarmu, ale cena sterownika jest taka sama jak całego alarmu. Nie wiem czy jestem na takim poziomie że sobie poradze ze zmianą fabrycznego na ten z allegro. Ale wiem na pewno że za taki alarm z założenim i to nawet z pilotem nie w kluczyku gostek mi zaśpiewał 320 zł. Chyba przegiął ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to tego fabr. alarmu nie odepniesz, jak wyjmiesz wtyczki z centralki ( 2 wtyczki ) to auta nie odpalisz, nie pamiętam dokładnie musiał bym popatrzyć na schematy, wyjęcie wtyczek powoduje brak zasilania cewki, zegarów itp to wiem na 100% a i domykanie szyb sterowane jest własnie z tego alarmu, oczywiście idzie to obejść. Najprostszą metodą którą bym Ci polecił ( i najtańszą ) to wykonanie odcięcia zapłonu wyłącznikiem ukrytym (mechanicznie) lub na sygnał radiowy ale to drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ! Jestem za, a co z pilotem do centralnego masz może jakiś pomysł no i oczywiście żebym nie wydał fortuny ?

A o odcięciu zapłonu myślałem o czymś takim :

http://moto.allegro.pl/item318432452_full_wypas_blokada_zaplonu_antyporwanie_serwis.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik owszem można założyć co prawda warto kupić taki aby nic nie kombinować( do pneumatyka i sterowanie plusem ) jeśli sterownik ma funkcję alarmu, można jej nie podpinać, chociaż mogą pracować dwa alarmy niezależnie od siebie.

Przy kupnie zwracać uwagę na sterowanie plusem, czas impulsu, jeśli szyby sterowane elektrycznie a auto ma fabr. alarm, przy otwieraniu uchyla nieco szyby, przy zamykaniu oczywiście je domknie, i to jest ten mankament uproszczonego rozwiązania, jeśli alarmu nie ma mimo że szyby sterowane elektrycznie problem nie występuje. Czyli aby zrealizować funkcję domykania szyb ( przy zwykłym sterowniku ) należy zastosować system alarmowy umozliwiający ustawienie długiego czasu impulsu zamykającego ewentualnie zastosować moduł FOX M2 ( moduł sterujący zamkiem centralnym ) i ustawić przy użyciu trymera maksymalny czas trwania impulsu zamykającego.

Jak widać możliwości i rozwiązań wiele, wszystko zalezne od tego w co wyposażone jest auto a to z kolei wymusza zakup odpowiedniego urządzenia

co w przypadku funkcji Komfort kosztuje więcej.

To jest O.K a i sprzedawca wiarygodny, kupiłem od niego kilka sterowników, zero kombinacji tylko samo wpięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUEPR !

 

Dzięki za świetną pomoc.

Chyba zdecyduje sie na to zabezpieczenie zapłonu za te 39,90 zł a do tego poszukam sterownika pneumatycznego zamka centralnego i odetne możliwośc otwarcia zamka poprzez kluczyk.

I powinno być dobrze.

Troche mnie zmartwiła cena tych sterowników do zamka centralnego na pilota, są droższe niż cały alarm z pilotem w kluczyku, ale szkoda grzebać w fabrycznym alarmie.

A podpowiedz mi jeszcze jeśli możesz czy mógłbym ten alarm kupić za te 79 zł

http://moto.allegro.pl/item314591141_alarm_ster_c_zam_antynapad_czujniki_gwar_7lat.html

i podłączyć do niego tylko centralny co przy jego otwarciu wyłączałoby alarm fabryczny.

A do tego ta blokada zapłonu za te 39,90.

Acha nie mam elektrycznych szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się zwykły sterownik zamka za grosze który steruje plusem na zamykanie i plusem na otwieranie. Jeżeli chcesz dokładać z alarmem to ta sama zasada sterowania tylko cena większa, ten z linku powinien podejść pod warunkiem że steruje plusami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na ten alarm jako sterownik zamka centralnego. Myślę o podłączeniu dwóch alarmów, zobaczymy czy sie uda.

http://moto.allegro.pl/item317997770_alarm_ster_c_zam_antynapad_czujniki_gwar_7lat.html

Ten kluczyk z pilotem i ta cena a dotego komentarze alegrowicza, zobaczymy.

Jak coś mi się uda zdziałać to napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem alarm jako drugi w samochodzie.

Działą świetnie, niestety nie pasowały groty dołączone do kluczyka (pilota) ale znalazłem sposób dorobiłem zwykły kluczyk za 15 zł i uciąłem grot i wpasowałem go do kluczyko-pilota.

Fajnie jest nie martwić się o szukanie kluczyków z rękami zajętymi zakupami :-)

Kupiłem alarm od kolegi z Allegro o nicu "-NEWSTYLE-" i muszę go bardzo polecić bardzo pomocny i konkretny sprzedawca.

 

Za 90 zł mam alarm z pilotem w kluczyku powiadamianie o nie zamkniętych drzwiach itp. SUPER !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności