Skocz do zawartości
Gość slayaa

Problem z chłodnica / układem chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slayaa

Witam. Mam taki problem, po przejechaniu ok 500km musze dolewac caly zbiorniczek wyrownawczy plynu ucieka prawdopodobnie przez ten upust na dole zbiorniczka, chłodnica sprawdzona, zbiorniczek i korek wymieniony oraz instalacja sprawdzona wlewałem też ten klej do tamowania małych wycieków, a ten do małych nie nalezy.

I tu wasze pomysły co może byc nie tak?

Moje to termostat, pompa wodna, i tu najgorsze - uszczelka pod glowica i robi sie duze cisnienie ktore wybija plyn tam gdzie moze.... co wy na to?

 

 

hlp bo na plyn wydaje bardzo duzo ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj poszukac w linkach na dole strony, albo w szukajce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj uszczelka pod głowicą ...

w najlepszym wypadku korek zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego do wymiany - jest tam zawór regulujący ciśnienie i powinien się otwierać przy 1,3-1,5 atmosfery - może sie nie otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pabblo

...ja ostatnio mialem identyczne ubytki plynu chlodzacego.......i wymienielm zbiorniczek,,,,,oczywiscie tez i korek,,,,,,i przy tym zbyt intensywnie kopcil......maz pod korkiem ,,,,,,,twarde,,,sztywne weze,,,,,,wymienilem uszczelke ,.....i wszytsko gra.....jak cos to pisz na gg11250339

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kass

mialem dokładnie tak samo - u mnie wyciek przy chłodnicy oleju - wężyk do wymiany 35 zł (środek komory silnika - trochę po prawej od bloku - jak zdejmiesz osłonę będzie widać świecący syf na chłodzicy oleju)

 

masz tak że długo długo nic (tj mówisz ok 500 km) i nagle jak stoisz w korku to zapala ci się kontrolka/komunikat kompa i ok litr trzeba dolać? (cały zbiornik wyrównawczy tzn to co widać) - mnie aso naciągnelo wtedy na wymiane chłodnicy :( ale po ok 1000 znowu objawy wróciłypotem sam zacząłem podejrzewać chłodnice oleju i nieautoryzowany warsztat to potwierdził. napraw to jak najszybciej bo jeśli to to co mówię to koszt naprawy jest mniejszy niż płyn który zmarnujesz zwlekając a pdejrzewam ze wody teraz nie lejesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności