Skocz do zawartości
Krzysztof Załęcki

Piszczenie pod maską Passat B4 1,9TD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czaro 35i

plakac niema czego tylko trzeba usunac usterke. wal moim zdaniem jest ok bo jak dawalem do szlifu to wlozyli do specjalnej maszynki ktora sprawdzala czy prosty i ile zebrac. moim zdaniem zamochod kiedys tam dostal prawym dolem bo uchwyty od pompy wspomagania sa spawane i lekko przekoszona siedzi wiec moze i kolo pasowe troche dostalo. ilemoze takie kolo kosztowac?? oplaca sie uzywki szukac czy nowke odrazu?? jak ono jest tam przykrecone bo nie pamietam,na kilka imbusow tak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie kropki przesunęły się względem siebie. Z tego co rozumiem do wymiany jest koło pasowe większe.

Dzięki koledzy prawdopodobnie usterka została zlokalizowana.:)

Winien wam jestem ostateczne wyjaśnienie mojego problemu z piszczeniem pod maską.

Ormowiec i hotair mieli rację całą winę za piszczenie ponosiło koło pasowe wału.Wymieniłem na używane nie wiem czy dobrze zrobiłem ale dostałem za 100zł w całkiem dobrym stanie. Po wymianie piszczenie ustąpiło. W starym kole wyglądało to tak jakby guma się odkleiła od metalu choć była w dobrym stanie to przesunęła się względem metalowych sąsiadów.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam za odnowienie starego tematu, ale moje pytanie wiąże się z tym. Też mam problem z piszczeniem. Kupiłem już koło pasowe na pasek wielorowkowy i powoli przymierzam się do wymiany. Mam parę pytań:

1. Za piszcznie odpowiedzialne jest tylko to największe koło i przy wymianie przykręcam do nowego mniejsze koło (stare) od paska napędzającego pompę?

2. Czytałem, że dobrze jest wymienić 4 śruby mocujące. Czy chodzi o te śruby mocujące to największe koło do koła zębatego?

3. Czy to samo tyczy się śrub łączących razem 2 koła pasowe?

4. Przy wymianie nie trzeba ściągać paska rozrządu ani odkręcać koła zębatego?

Trochę się tych pytań uzbierało ... Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paska rozrządu nie trzeba sciągać, ani odkręcać koła zębatego. Co do wymiany śrub, warto je wymienić, gdyż ułatwi to w przyszłości demontaż koła pasowego np. przy wymianie paska rorządu. U mnie łby były tak obrobione, że mechanikowi ledwo udało się je odkręcić. O ile się dobrze kojarze, to nie ma żadnych śrub łączących koło paska wielorowkowego i paska klinowego. Po prostu składasz koła razem i przykręcasz czterema śrubami do koła zębatego paska rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na schemacie widziałem tu na forum w innym temacie, że są 2 rodzaje śrub do tych kół (oprócz śruby centralnej do koła rozrządu), a w kole jest 8 otworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Mam pytanie u mnie też niestety piszczy pod maską:wymieniłem pasek, ale również niedawno wymieniłem koło pasowe(używane ale z wyglądu jak nówka) bo mechanik zauważył że guma się rozwarstwia. Niestety piszczy mi pod maska dalej i dopiero przy nagrzaniu sie samochodu do ponad 90 stopni(na wskaźniku)przestaje piszczeć. W związku z tym moje pytanie czy jest mozliwość żeby tak piszczała pompa wodna. Od pewnego czasu bardzo wysoko mi podchodzi temperatura, wg. wskaźnika ok.95-97 stopni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Do swojego poprzedniego pytania dodam jeszcze że na obrotomierzu "warjują" mi obroty!!!Tzn. odkąd piszczy wskazówka zwłaszcza od małych obrotów nie "idzie" regularnie tylko tak jakby skakała. Na wyższych obrotach też się tak dzieje??Prosze o pomoc bo znaczyłem kropki ale mi sie nie rozjeżdzają!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu sprężyna alternatora za słaba i trzeba jej pomóc przed skręceniem albo koło alternatora padło

--- scalone ---

a obroty silnika sa wlasnie z altka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam problem piszczy pasek tak cyklicznie koło sprzągła klimy(sprężarki) dałem troszke oleju na pasek i przestało. Ale potem bardziej było słychać jakby z alternatora takie chrubotanie jakby kuleczki nie wiem przeskakiwały ile kosztuje wymiana łożysk w alternatorze dodam że troszke słabo ładuje na wolnych i po dodaniu gazu. wymiana łożysk ile i czy spżęgło alternatora bo chyba coś takiego tam jest też trzeba wymienić i jakie koszt ?

 

silnik AZX 2,3 benzyna 170 KM

jaki wymiary łożysk posiada ten alternator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie mam problem piszczy pasek tak cyklicznie koło sprzągła klimy(sprężarki) dałem troszke oleju na pasek i przestało. Ale potem bardziej było słychać jakby z alternatora takie chrubotanie jakby kuleczki nie wiem przeskakiwały ile kosztuje wymiana łożysk w alternatorze dodam że troszke słabo ładuje na wolnych i po dodaniu gazu. wymiana łożysk ile i czy spżęgło alternatora bo chyba coś takiego tam jest też trzeba wymienić i jakie koszt ?

 

silnik AZX 2,3 benzyna 170 KM

jaki wymiary łożysk posiada ten alternator?

zapytaj w odpowiednim dziale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z intensywnym ćwierkaniem w b4 1z. Samochód przed wymianą rolki od napinacza ćwierkał ale jak się rozgrzał to cichł a po wymianie drze ryja bez ustanku. Rozchodzi się o ten bolec, zauważyłem, że jest on w jednym miejscu trochę wyrobiony i teraz pytanie czy wymiana samego bolca pomoże? Pytam bo słyszałem opinię, że wyrabia się podstawa alternatora i, że wymiana samego bolca na nic sie nie zda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z intensywnym ćwierkaniem w b4 1z. Samochód przed wymianą rolki od napinacza ćwierkał ale jak się rozgrzał to cichł a po wymianie drze ryja bez ustanku. Rozchodzi się o ten bolec, zauważyłem, że jest on w jednym miejscu trochę wyrobiony i teraz pytanie czy wymiana samego bolca pomoże? Pytam bo słyszałem opinię, że wyrabia się podstawa alternatora i, że wymiana samego bolca na nic sie nie zda.

 

masz klime? jeśli tak to zerknij do rolki na alternatorze, tam jest koło pasowe z sprzegielkiem i ono często lubi się zapiekać i pasek popiskuje. to Sprzegiełko w jedną stronę ciągnie a w drugą powinno przeskakiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temat bo potrzebuje pomocy. Mam passata b4 1.9 td bez klimy silnik AAZ. Z tego co się dowiedziałem nowy pasek potrzebny to ten nr 5 84221e89ae394b88.jpg . Piszczy na pewno alternator, bo najpierw sprawdziłem koło pasowe i było ik i dziś rozciąłem pasek stary i tak do wymiany wyjąłem alternator i to on piszczy. Może ktoś dokładnie powiedzieć co to może być i jak to rozebrać sprawdzić wymienić ? Potrzebna szybka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności