Skocz do zawartości
Gość pablonzo

B5 2.8 Zbiornik Paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablonzo

Witam, szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

 

Panowie, kupiłem paska 3B silnik 2.8 z napedem syncro. Po zatankowaniu auta do pełna zaczęła wyciekać mi benzyna. Czekałem ze 2 godziny na stacji, zleciało jakaś 1/6 paliwa i doopiero mogłem jechać. Skąd może być ten przeciek i jak mu zapobiec? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciek jest na pewno z DZIURY i nalezy go ZALEPIC!!!

nie moglem sie powstrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

No co Ty?

Nie wydaje mi się aby to było z dziury ponieważ cieknie gdzieś z góry baku. Gdyby byłą dziura lało by się ciągle. Zapewne jest to jakaś obejma gumowa, bądz rura odpowietrzająca. Pytam bo być może ktoś już miał taki przypadek i wie co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza go wyjac i obejrzec inaczej nidy rydy

prawdziwa historia . moj ojciec wymienil bak, bo niby byl dziurawy(tak polecil mu jakis mechanior) no wiec po wymianie zaczelo sie lac z niego jak ze swini w rzezni. wyleciala polowa paliwa, wszystkie krocce byly pozaginane a wezyki mialy powsadzane srubki. zupa sie lala z trzech miejsc naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

No właśnie chcę to zrobić bez wyjmowania z samochodu bo jest tam z tyłu sprzęgło od napędu i całę zawieszenie a bak jest montowany nad tym, musiał bym cały spód demontować... czekam na dalsze sugestie... może jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wylala sie 1/6 paliwa to musi to byc jakies uszkodzenie i to nie liche...

 

Jezeli pocieklo by symbolicznie to jest jeden z objawow wlania za duzej ilosci paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

Nie odpowietrzałem baku, odbił pistolet i od razu go wyjąłem. Patrze w Etce na ten bak i jego budowa jest taka, że wlewając przelewa sie na obydwie strony. Paliwo się wlewa i od góry leci do baku może tam gdzięś... Zobaczcie sami:

 

57a8262615d60fe4m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtf23

a ile ma litrow ten zbiornik paliwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

62 litry

Może jednak ktoś ma jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsc może byc 3. Według ETKi masz osobny pierścień uszczelniający przy pompie paliwa, osobny przy smoku i osobny przy czujniku poziomu paliwa. Może byc dojście do zbiornika pod tylnymi fotelami, bądź w bagażniku. To są tylko moje sugestie ale popróbowac zawsze warto. Tak że ściągaj w tych miejscach wykładzinę i szukaj dojścia od góry do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

Wiem gdzie są dojścia bo już je widziałem. Są one pod kanapą tylnią po lewej i po prawej oraz pompa paliwa w bagażniku na końcu po środku. Teraz nie mogę do autka zajrzeć bo stoi na warsztacie, więc szukam rozwiązania. Sprawdzę te pierścienie. Moze to ten przy pompie..

 

 

 

Sorki, że post pod postem.

Tak więc sprawa rozwiązana, więc piszę może komuś się przyda.

Ciekło na pierścieniu uszczelniającym

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/57a8262615d60fe4.html

 

Na screenie z ETKI pozycja 5 czyli pierścień uszczelniający pływak paliwa. Po zalaniu wachy ciekło jak z sita (do pełna) uciekało jakieś 12 litrów. Wymiana peirścienia i jak ręką odjął. Sprawa rozwiązana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lalusx

jaka wielkosc ma bak paliwa do passata kombi 1,9tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka wielkosc ma bak paliwa do passata kombi 1,9tdi

62 literki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 12adam

Witam

Ja Miałem Ten Sam Problem I Przyczyną Tego Własnie Był Pierścień Uszczelniający Przy Czujniku Poziomu Paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności