Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

Strone wczesniej jest o tych wkretach ale konkretnej dlugosci nie ma ani jednych ani drugich. Te do blachy maja byc wkrety do metalu a te aby przykrecic glosnik do MDFu wkrety do drewna ? Prosze o konkretne dlugosci lub najlepiej jak ktos moze niech napisze co powiedziec sprzedawcy aby dal mi to co potrzeba. Jeszcze odnosnie kabla, jak wiadomo do seryjnego glosnika dochodza 4 kable z radia, chce podlaczyc swopja zwrotnice wiec wystarczy jak z tych 4 fabrycznych wezme 2 kable - i + i podlacze je do swojej zwrotnicy? Ktory kablel w seryjenj kostce jest - a ktory + z tego co wyczytalem swa kable wewnetrzne w kostce przy glosniku to - i +?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos pomoze w temacie. utknelem w martwym punkcie, ta kosta co podlaczona byla do seryjnego glosnika ma 4 kable 2 plusy i dwa minusy. Podlaczam jeden plus i minus do zwrotnicy i na jej koncu zamiast dwoch plusow i dwoch minusow mam jeden plus i jeden minus. Robilem juz rozne kombinacje z zamiana kabli i nic. Zawsze na koncu zwrotnicy mam tylko jeden plus i jeden minius. Wyglada jak by te 4 kable seryjne bylu juz rozdzielone zwrotnica ale nigdzie jej nie ma. W ktorym miejscu sa 2 kable odpowiadajace za glosniki z przodu?Bo zamiast dwoch sa 4.Prosze o pomoc bo juz mam dosyc kombinowania.Niech ktos opisze jaki kolor kabli mam szukacj i jak je polaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak ciężko ściągnąć sobie "Passat B5 Sam naprawiam? ? Są tam schematy.

 

W głośniku w drzwiach są 4 kable, 2 zasilają WF pozostałe 2 wychodzą do TW. TW jest filtrowany przez kond a WF właściwie sam obcina wysokie od pewnego zakresu (prawa fizyki).

Tak więc na 2 przewodach będzie sygnał z radia (muzyka) a na 2 nie, bo są od TW.

 

Podłączasz te 2 przewody pod swoją zwrotkę (z sygnałem z radia), 2 przewody od TW pod wejście TW w zwrotce, do głośnika WF ciągniesz od zwrotki 2 kable i wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze czyli rozumiem ze do mojej zwrotnicy na wejsciu mam podlaczyc 2 z 4 kabli ktore sa oryginalnie? Czy te dwa kable ktore sa plusowe?I jaki sygnal powiniem uzyskac sygnal na koncu zwrotnicy tzn. na tych 4 kablach z dolozonej zwrotnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chłopie, chłopie...

 

dwa kable (PLUS i MINUS) bierzesz z wtyczki głośnika i podłączasz do zwrotki zachowując biegunowość. Pozostałe dwa kable z tej wtyczki (od glośnika wysokotonowego) wpinasz w zwrotnicy gdzie masz ozn.TWEETER ( zachowaj biegunowość PLUS i MINUS) a od śrub WOOFER ciągniesz dwa nowe kable do głośnika w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FL-ce nie było głośników 25 cm. Napisz sprostowanie albo wyjaśnij dokładniej o co chodzi. "obudowa" czyli co : maskownica czy kosz do głośnika i czy aby na pewno 25 cm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, kupiłem sobie chłopaki głosniki Sony Xplode takie same jak mam radio. Głośniki wyglądają tak:

http://www.sony.pl/support/pl/product/XS-GT1728F

Mam kilka pytań i mam nadzieję, że ktoś znający się na montażu i głośnikach pomoże mi ogarnąć ten temat :)

1 pytanko to czy wgl one będą pasowały w miejsce oryginalnych czy czasem nie są za małe lub za duże, żeby nie rozwiercić nitów, a potem się okaże klapa, że nie pasują.

2 pytanko to jak mam podłaczyć z kablami? Z oryginalnego wychodzą 4 a u mnie w głośniku jest są tylko 2, więc jak to podłaczyć, aby ich nie spalić i uzyskać jak najlepszą jakość. Kilka postów wyżej jest to opisane ale nie rozumiem za bardzo nic z tego, mógłby ktoś mi to patologicznie wyłumaczyć byłbym bardzo wdzięczny za wyrozumiałość :)

Tutaj mam fotke jak to wygląda w orgynale20140321_132716.jpg

 

A w tych nowych tak20140321_132730.jpg

Nie wiem jak mam to wszystko ogarnąć ;/

 

 

Dodam jeszcze że mam mocny wzmacniacz 4 kanałowy i najlepiej jakbym je podłaczyć jakoś tak, aby czysty dźwięk wychodził z głośnika bez basu a bas mógłbym regulować pod wzmacniacz gdyż radio posiada funkcję od wzmacniacza do regulacji basów. A muszę się tuby pozbyć z bagażnika gdyż potomek rodziny w drodzę już :))

 

 

Istnieje jakaś taka możliwość aby to podłaczyć tak, abym basem i mocą sterował z radia ale np maxymalną siłę basu ustawił sobie na wzmacniaczu, a podczas jazdy z dzieckiem wyłączał basy, bo mógłbym podłączyć je również bezpośrednio pod radio zapominając o wzmacniaczu, ale wtedy straciłbym dużo na jakości...

Jak to wszystko ogarnąć?

Edytowane przez buri2604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum mam pytanie dostałem od kolegi głośniki z passata b5 przednie i chcę wpiąć je na tył mojego, tylko jak wymocować TW z tej całej obudowy przy szybie. Obudowę ściągnąłem i głośniki są jakby przyklejone 3 plastikowymi śrubkami jak to wyjąć rozwiercać trochę się boję że popękają, bo wiadomo to małe jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc tak, kupiłem sobie chłopaki głosniki Sony Xplode takie same jak mam radio. Głośniki wyglądają tak:

http://www.sony.pl/support/pl/product/XS-GT1728F

Mam kilka pytań i mam nadzieję, że ktoś znający się na montażu i głośnikach pomoże mi ogarnąć ten temat :)

1 pytanko to czy wgl one będą pasowały w miejsce oryginalnych czy czasem nie są za małe lub za duże, żeby nie rozwiercić nitów, a potem się okaże klapa, że nie pasują.

2 pytanko to jak mam podłaczyć z kablami? Z oryginalnego wychodzą 4 a u mnie w głośniku jest są tylko 2, więc jak to podłaczyć, aby ich nie spalić i uzyskać jak najlepszą jakość. Kilka postów wyżej jest to opisane ale nie rozumiem za bardzo nic z tego, mógłby ktoś mi to patologicznie wyłumaczyć byłbym bardzo wdzięczny za wyrozumiałość :)

Tutaj mam fotke jak to wygląda w orgynale[ATTACH=CONFIG]116364[/ATTACH]

 

A w tych nowych tak[ATTACH=CONFIG]116365[/ATTACH]

Nie wiem jak mam to wszystko ogarnąć ;/

 

 

Dodam jeszcze że mam mocny wzmacniacz 4 kanałowy i najlepiej jakbym je podłaczyć jakoś tak, aby czysty dźwięk wychodził z głośnika bez basu a bas mógłbym regulować pod wzmacniacz gdyż radio posiada funkcję od wzmacniacza do regulacji basów. A muszę się tuby pozbyć z bagażnika gdyż potomek rodziny w drodzę już :))

 

 

Istnieje jakaś taka możliwość aby to podłaczyć tak, abym basem i mocą sterował z radia ale np maxymalną siłę basu ustawił sobie na wzmacniaczu, a podczas jazdy z dzieckiem wyłączał basy, bo mógłbym podłączyć je również bezpośrednio pod radio zapominając o wzmacniaczu, ale wtedy straciłbym dużo na jakości...

Jak to wszystko ogarnąć?

 

Witaj. Nie chce cie martwić ale muszę to stwierdzić że o audio nie masz zielonego pojęcia. Ładując wzmacniacze i inne takie tam nie znaczy że będzie ładnie i czysto grać. Nie montuję się głośnika dwu, trzy drożnego do auta to po pierwsze a po drugie tym bardziej pod wzmacniacz. Kup zestaw odseparowany i odłącz a jeśli masz wzmak firmy krzak to go na pamiątkę zostaw. Pod te czy inne głośniki musisz dać dystanse najlepiej z MDF-u. Najpierw trzeba było pytać a później kupować a nie odwrotnie. :) Dodam ze nie jestem monterem Audio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że wzmacniacz posiadam Firmy bluepunkt 1200 Watowy i coś około 600RMS, posiadam w bagażniku tubę mającą 2 głośniki basowe coś około 1000 WAt jeden, wszystko gra ładnie tyle, że muszę się pozbyć tuby żeby mieć miejsce na wózek jak dziecko się urodzi, jesli głośniki mają 250wat i 40 rms to podłaczę je pod wzmacniacz a jakość i wszystko sobie dopasuje na wzmacniaczu, jeśli będzie kicha to podłącze pod radio a jeśli i tam będzie kicha to wmontuje głośnik basowy w pułke tylkną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dodam, że wzmacniacz posiadam Firmy bluepunkt 1200 Watowy i coś około 600RMS, posiadam w bagażniku tubę mającą 2 głośniki basowe coś około 1000 WAt jeden, wszystko gra ładnie tyle, że muszę się pozbyć tuby żeby mieć miejsce na wózek jak dziecko się urodzi, jesli głośniki mają 250wat i 40 rms to podłaczę je pod wzmacniacz a jakość i wszystko sobie dopasuje na wzmacniaczu, jeśli będzie kicha to podłącze pod radio a jeśli i tam będzie kicha to wmontuje głośnik basowy w pułke tylkną.

 

Kilka postów wyżej pisałeś że masz mocny 4 kanałowy wzmacniacz ... Z tego co tu napisałeś wynika, że masz 4 kanałowca mocy 600W rms-u !!! Pisząc o tych wattach to chyba elektrownię atomową masz w samochodzie !!!

 

Napiszę krótko: skończ pisać te brednie i się nie ośmieszaj. A jak już chcesz cokolwiek napisać, to poczytaj trochę o sprzęcie, który posiadasz i wówczas się wypowiadaj. Dziwne, że nikt jeszcze nie powyrzucał twoich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam głupie pytanie. Szykuję się do wymiany dwóch głośników w B5. Jakiego rozmiaru nity kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Ja również jestem od niedawna posiadaczem passata. Posiadam głośniki hertz ECX 165 są to niestety głośniki dwudrożne. Jak będą grały podłączone pod samo radio bez wzmacniacza? Planuje połaczyć go tą przejściówką (redukcją) żeby nie ciąć kabli. Przy okazji demontażu boczku musze ogarnąć czemu nie gra lewy przedni głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegów. Ja również jestem od niedawna posiadaczem passata. Posiadam głośniki hertz ECX 165 są to niestety głośniki dwudrożne. Jak będą grały podłączone pod samo radio bez wzmacniacza? Planuje połaczyć go tą przejściówką (redukcją) żeby nie ciąć kabli. Przy okazji demontażu boczku musze ogarnąć czemu nie gra lewy przedni głośnik.

 

Będą grały dobrze ale pod wzmakiem mogły by grać dużo lepiej, one mają 70W rms a radio tylko 20-25W rms więc niskie tony będą działać gorzej, a lewy głośnik nie gra bo pewnie już dokonał żywota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za odpowiedz:) okazalo sie ze lewy glosnik nie gral bo kostka byla wypieta od glosnika;) niedlugo moze zamontuje te hertze i zobaczymy jak zagraja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie. Chce kupic radio pioneer FH-X700BT. Pod jeden kanal podlacze subwoofer a pod drugi chcialbym te glosniki hertz esk 165. Teraz moje pytanie. We wczesniejszym aucie mialem te glosniki podlaczone z tylu. Bezposrednio kable od glosnikow szly do wzmacniacza. Nie mialem z tylu tweeterow wiec nie nasuwalo sie pytanie, jak podlaczyc kable od wzmacniacza pod glosnik z przodu skoro sa tam jeszcze kable od tweeterow? Czy wystarczy ze podlacze sie za kostka pod plus i minus glosnikowy a tweeter bedzie mial dalej sygnal z radia? Nie wiem jak to ugryzc. Bo jak poprowadze bezposrednio z glosnika pod wzmacniacz to tweeter przeciez nie bedzie gral. Chyba ze moge zrobic taj jak we wczesniejszym aucie(tam sam zamontowalem tweetery z przodu do seryjnych glsnikow podlaczonych pod samo radio dokladajac plus tweetera do plusa glosnika i minusa do minusa poczym zaizolowalem i gralo, oczywiscie do tych tweeterow byla przetwornica i to z niej kable podlaczylem z kablami głosnika) z tym ze bylo to podlaczone pod samo radio. A teraz nie wiem czy calosc z przodu glosnik plus tweeter podlaczyc pod wzmacniacz I JAK? Czy wystarczy sam glosnik pod wzmacniacz a tweeter pod samo radio I JAK?

Koledzy sorry za tak duzy wywod, ale bede wdzieczny jak ktos mi to wytlumaczy jak dziecku:)

Edytowane przez Barnejson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barnejson cuś takiego ;)

96_1173811199.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin66389122 wlasnie o taki schemat mi chodzilo :-) dzieki bardzo! Czyli dokupic zwrotnice i dopiero od zwrotnic do wzmacniacza? W takim wypadku ta kostka tzw. redukcja do podlaczenia do tej oryginalnej kostki nie bedzie mi potrzebna bo kable i tak bedzie trzeba ciac aby poprowadzic do zwrotnicy? Jeszcze jedno pytanko, kupić jakies konkretne zwrotnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym zamontować w moim Passacie zestaw 4 głośników odseparowanych. Finanse na same 4 głośniki bez mat wygłuszających to 1200-1500 zl. Moje pytanie kieruje do "ZNAWCÓW". Jaki zestaw kupić, jakie maty i jakie dystanse ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności