Skocz do zawartości
Gość bukaldj

Włącznik świateł cofania Passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bukaldj

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi powiedzieć gdzie dokładnie jest umiejscowiony ten włącznik świateł cofania :?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skrzyni masz taki mechanizm.Popros kogos o wrzucenie wstecznego i obserwuj.Bedzie sie ruszal.Na jego koncu masz wlacznik,wychodza od niego dwa przewody!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaldj
Na jego koncu masz wlacznik,wychodza od niego dwa przewody!

 

Czy chodzi o to co na zdjęciu zaznaczyłem??

pb08501616oe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Dziwnawo to wyglada ale jezeli wypne z tego wtyczke to swiatela wstecznego nie mam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaldj

Dzięki sl@wek :564: jutro "to" odkręce i oblukam. Dam znać jaki efekt :smile:

 

[ Dodano: Sro Lis 09, 2005 8:48 pm ]

Jednak to nie wina przełacznika :( , świateł cofania nadal brak :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafjas

Witam,

Ja mialem spalony wyłącznik świateł cofania, po założeniu nowego zaczęło się z niego dymić.

Okazało sie że mam zwarcie pod skrzynką bezpieczników.

 

Pozdrawiam

 

- Passat '91 1,8 benzyna -

 

Zapomnialem dodac ze teraz wszystko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak to nie wina przełacznika n , świateł cofania nadal brak Evil or Very Mad

 

W poniedzialek bede na kanale,popatrze dokladnie co gdzie i jak idzie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaldj

sl@wek już wszystko "gra", okazało się że to nie wina przełącznika a bezpiecznika. Bezpiecznik nie był przepalony ale coś było z nim nie tak, po wymianie na nowy światełka cofania znowu świecą :grin: :grin: :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Bezpiecznik nie był przepalony ale coś było z nim nie tak

Najciemniej jest... pod latarnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mi też wysiadły światła cofania i okazało się, że przewód biegnący w tylnej klapie bagażnika od wtyczki od świateł cofania nie łączy. Najpierw zrobiłem tak: wypiąłem wtyczkę od czujnika świateł umiejscowionego na skrzyni biegów i kostkę połączyłem krótkim kabelkiem, aby upewnić się, że to jest wina czujnika. Otwarłem tylnią klapę bagażnika do góry i światła działają. Jak tę klapę opuszczałem to światł zgasły. Okazało się, że przewody nie łączą idące w bagażniku i dodatkowo nie działa mi czujnik włączania świateł cofania. Bezpiecznik w skrzynce bezpieczników był dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, aby nie kupować nie potrzebnie czujnika znajdującego się w mechaniźmie zmiany biegów: ja po odłączeniu kostki od czujnika zdemontowałem drugą kostkę /czujnik/ znajdujący się w obudowie przykręcanej dwoma śrubkami. Przczyściłem styki od strony wejścia kostki z przewodami i kasa została w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanownych Forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na forum.

 

Zdecydowałem się trochę odkopać temat. Po zakupie mojego Passata B3 zauważyłem brak światła cofania. Okazało się, że w obudowie włącznika - tej montowanej na dwie śruby do wybieraka - nie ma całego gniazdka a wtyczka luźno sobie zwisa obok :-) Zwarcie przewodów we wtyczce włącza światło cofania, więc spokojny kupiłem nowy włącznik i przystąpiłem do wymiany. Niestety po zdjęciu starego włącznika doszedłem do wniosku, ze w samym mechaniźmie wybieraka nie ma jednego elementu. Jakiegoś "dynksu", który powinien dotknąć małą metalową kulkę we włączniku podczas wrzucania biegu wstecznego. Jest tylko kawałek gwintu. Widać ktoś tam już kiedyś coś zmajstrował.

 

Bardzo proszę o pomoc. Pytanie brzmi : jak ten "dynks" sie nazywa? Czy można go dorobić / kupić czy raczej czeka mnie wymiana wybieraka?

 

Załączam zdjęcie. IMG_1821.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustalić, że jest to metalowa tuleja z prostopadłą wypustką, która robi styk z kulką włącznika. Nie wiem czy można to dostać oddzielnie. Koszt oryginalnego wybieraka - używki jest niewielki. Chyba po prostu kupię cały ze szrotu i przełożę wspomniany element.

 

mechanizm zmiany biegów.jpg

beakujący dynks wybieraka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już wiadomo i zrobione. Posyłam zdjęcia, które wszystko wyjaśnają bo może komuś kiedyś się ta informacja przyda. Pozdrawiam.

 

IMG_2833.jpg

 

IMG_2836.jpg

 

IMG_2845.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności