Skocz do zawartości
Gość flasch

czy system ESP występował w 97r''??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość flasch

Witam

Ostatnio wyświetlał mi się błąd ESP i ABS pojechałem, więc do panów Mądrych w Olsztynie i dowiedziałem się, że czujnik hamowania padł, więc zakupiłem owy czujnik i teraz moje pytanko czy czujnik hamowania różni, jeśli autko jest wyposażone w ESP czy nie i drugie, od którego roku jest montowany system ESP w passatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESP było już montowane w passatach B5 3B z końcówki produkcji, mój się załapał i w 07.2000 roku go wyposażyli w to boskie urządzenie :D

 

czujnik był na pewno padnięty? czy może tylko zabrudzony (ja tak miałem) i też pokazywało błąd ESP/ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flasch

No to kurcze ciekawe :) bo ja mam paska b5 z 97 i ESP mam :):), a w ogóle to mam dziwny ten samochodzik, cholera wie jakie ma tam niespodzianki pomontowane Jale to już inna bajka. A czujnik jest padnięty, bo kiedyś mi wyskoczył i światła mi się ciągle świeciły, więc byłem zmuszony się do niego dobrać no i nie wyglądał zbyt dobrze z, zewnątrz więc przypuszczam, że środek terma lekko zużyty J

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to kurcze ciekawe :) bo ja mam paska b5 z 97 i ESP mam :):), a w ogóle to mam dziwny ten samochodzik, cholera wie jakie ma tam niespodzianki pomontowane Jale to już inna bajka. A czujnik jest padnięty, bo kiedyś mi wyskoczył i światła mi się ciągle świeciły, więc byłem zmuszony się do niego dobrać no i nie wyglądał zbyt dobrze z, zewnątrz więc przypuszczam, że środek terma lekko zużyty J

 

a pewny jesteś ze masz?? może masz tylko przycisk z ESP;)

 

aż się poświecę i sie dowiem jutro czy w 97 było montowane ESP choćby za dopłata :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESP weszło do produkcji seryjnej w 1995r ,na początku montowane było w najdroższych markach ,czy Passat 97r to posiadał,możliwe choć nie bardzo w to wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasch w ogóle to ma jakieś prototypowe autko ,bo w profilu ma 1997r a silnik PD 131km ,pewno ma też fabryczny parktronick ,kolorową nawigację i inne bajery(bez zlośliwości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flasch

oj tam ostrzeżenie :) wymskło się bo kolega się wypowiedział nie w temacie :) a w ogóle to koledzy spokojnie mówię wam że mam ESP kurcze a silnik to jest wpisany na pałkę niestety bo nie wiem co to za maszyna w nim siedzi :) passat rok 97 wersja limuzyna silnik 130 koni na pompowtryskiwaczach skrzynia 6 biegów żółte sprężyny z tyłu naklejka motorsport a i właśnie wklejka w kole na nic :) niestety nie wskazuje inny silnik :( tak czy siak chodzi o to czy jeśli to jest autko z ESP to czy czujnik świateł stop jest taki sam jak w autku z 97 bez ESP dzięki za pomoc i bez nerwów nie chciałem być złośliwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 w 1997 roku nie było nawet za dopłatą ESP:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flasch
:) no to dawaj do olsztyna to zobaczysz na własne oczy chyba że miał dzwon i pół samochodu mu dospawali od innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze ,że pompowtryski dotarły do Passka po FL. Jak tak bardzo chcesz wiedzieć co masz to odczytaj oznaczenie z pompy ABS-u: inne były montowane tylko z ABS , inne z ABS+ASR, itd.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Flasch tak przy okazji to Palmowski w Olsztynie się zna. Znajomemu przez telefon próbowali wmówić aby wyremontował cały silnik oczywiście u nich bo jego 1,8T pali około 100ml na 1000km. gdzie w książce serwisowej jest informacja, że autko może spalić nawet to 1l (chyba jak sie nie mylę).Dodam, że jego autko jest cały czas serwisowane u nich. U niego w tym samym autko borykają się od roku z problemem zapalonego silnika na desce rozdzielczej. Serwis do niego aby wymienił sondę lambda i będzie ok. Wymienił a tu to samo. Więc nie polecam serwisu w Olsztynie. Ja tam byłem raz na sprawdzeniu pojazdu i nie pojadę tam nigdy więcej. Nie zauważyli nawet wycieku z turbiny w aucie nie wspominając o spalonym światłe stopu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie polecam Palmowskiego. Kumpel kupił u niego Audi A3. Paru napraw gwarancyjnych nie umieli naprawic wię robił je gdzie indziej a jak sie skonczyła gwarancja to auto zaczeło ciężko palic, postawił do serwisu, auto stało miesiąc i nie naprawili bo nie wiedzą co to !!! Nie rozumiem jak autoryzowany serwis nie umie naprawić auta kupionegbo u nich ?

 

Aha i nagwarancji padła mu pompa paliwa i chciel mu wmówić że to wina złego paliwa jakie lał (faktury na każdy litr maliwa ma z orlenu ipt. ) w końcu po ostrym sprzeciwie nie skasowali go choć chcieli 3000 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flasch

dobra dzięki za pomoc już wszystko wiem :) po pierwsze primo passaty z 97 były wyposażone w ESP po drugie primo nie ma różnicy między autami z ESP a bez włącznik świateł stop jest taki sam i po trzecie primo ultimo Panie DUŻY następnym razem postaram się poprawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra dzięki za pomoc już wszystko wiem :) po pierwsze primo passaty z 97 były wyposażone w ESP po drugie primo nie ma różnicy między autami z ESP a bez włącznik świateł stop jest taki sam i po trzecie primo ultimo Panie DUŻY następnym razem postaram się poprawić :)

skąd masz takie info, że w roczniku 97" występował system ESP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra dzięki za pomoc już wszystko wiem :) po pierwsze primo passaty z 97 były wyposażone w ESP po drugie primo nie ma różnicy między autami z ESP a bez włącznik świateł stop jest taki sam i po trzecie primo ultimo Panie DUŻY następnym razem postaram się poprawić :)

...a co ma włącznik świateł stop do ESP???:confused::eek:

 

W/g danych VW w marcu '97 seryjnie był dostępny ABS (rynek DE i PL), za dopłatą EDS we wszystkich wersjach wyposażenia- z wyjątkiem od 110 kW(seryjnie) ; W lipcu '98 seria ABS (DE i PL ) dopłata EDS we wszystkich wersjach wyposażenia - z wyjątkiem od 110 kW ( seryjnie DE i PL) . To wszystko w kwestii bezpieczeństwa w tych rocznikach.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a co ma włącznik świateł stop do ESP???:confused::eek:

 

Włącznik nic, ale czujnik światła stopu już tak...pada to nagle szał ciał i świecą sie kontrolki ESP+ABS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flasch
Włącznik nic, ale czujnik światła stopu już tak...pada to nagle szał ciał i świecą sie kontrolki ESP+ABS :)

dokładnie tak jak mówisz kolego świeci się ABS i ESP a informacje mam z serwisu VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasch podaj na forum fotę pompy ABS i motoru z twojej bryki i wtedy przekonasz nas niedowiarków .Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś pofatygowałem sie telefonicznie do dwóch ASO Szczecin i Koszalin i w 97 roku nie było opcji ESP nawet za dopłatą;) no chyba że ty tył masz od 3B a przód od 3BG inaczej nie widzę tego rozwiązania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma AVFa z 1997 roku to pewnie ma i ESP :wstyd:

Swap po dzwonie jak nic :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności