Skocz do zawartości
Gość majkb

Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkb

Witam

 

od dwóch dni moj passat ciezko pali

to znaczy muszee pokrecic rozrusznikiem 2 - 4 sekundy zanim odpali

wczesniej odpalał od pierwszego razu

 

co moze być przyczyną ?

filtr paliwa wymieniłem w sierpniu zeszłego roku i przejechałem od tej pory 22 tys km.

 

passat 3BG 1.9 tdi na pompowtryskiwaczach 101 KM

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majkb,

filtr paliwa wymieniłem w sierpniu zeszłego roku i przejechałem od tej pory 22 tys km.

To chyba juz mu wymianka podchodzi :611: ale teoretycznie powinien jeszcze na nim pochacac, moze zalales trefny ON i teraz sa skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość majkb

zalewam tylko na shellu

ale teraz zalałem na BP to ich bp premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytales posta o BP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość majkb

Nie gdzie jest ten post ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie gdzie jest ten post ?

w wyszukiwarce jest wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się tu bo już tracę nerwy:

 

Auto bardzo ciężko odpala, muszę kręcić rozrusznikiem z 30 sekund i nie zawsze załapie. Co to możę być już wymieniłem: Rozrząd, Filtry, Napinacze, Paski wielorowkowe 4PK i 5PK, Czujnik Temperatury, Świece, Uszczelkę pod głowicą, Uszczelkę pod pokrywą zaworów, termostat, a auto dalej nie chcę odpalać od razu :-/

 

Już chciałem pompę paliwa w baku wymienić, ale AJM nie ma takowej w baku ma zwykły ssak... (a pompę już kupiłem...)

 

Do tego utrzymuje obroty 798-840 i telepie się na niskich obrotach jak jest rozgrzany do 90*

 

LOGI 000,001,003,004

http://pizzeriamilano.pl/_rafit/logi/

Edytowane przez Rafit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się tu bo już tracę nerwy:

 

Auto bardzo ciężko odpala, muszę kręcić rozrusznikiem z 30 sekund i nie zawsze załapie. Co to możę być już wymieniłem: Rozrząd, Filtry, Napinacze, Paski wielorowkowe 4PK i 5PK, Czujnik Temperatury, Świece, Uszczelkę pod głowicą, Uszczelkę pod pokrywą zaworów, termostat, a auto dalej nie chcę odpalać :-/

 

Już chciałem pompę paliwa w baku wymienić, ale AJM nie ma takowej w baku ma zwykły ssak... (a pompę już kupiłem...)

 

Do tego utrzymuje obroty 798-840 i telepie się na niskich obrotach jak jest rozgrzany do 90*

 

LOGI 000,001,003,004

http://pizzeriamilano.pl/_rafit/logi/

Po kolei co pierwsze wymieniałeś? Bo jeśli filtr paliwa to może zapowietrzać ci się układ paliwowy. Czy gdzieś przewody nie łapią powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@ceq autko jak odpalę po 30 sekundach to normalnie jeździ jak szalone. Układ nie jest zapowietrzony. Problem jest tylko z tym całym rozruchem, bo jak już zapali to poza tymi obrotami jest igła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kiepsko odpala na ciepłym, czy na zimnym też?

Ogólnie należałoby sprawdzić dawkę paliwa i kąt wtrysku (mówię tu o VP) i ostatecznie poprzez delikatne przestawienie nastawnika skorygować kąt. Oczywiście przed tym działaniem należy wykluczyć wszystko inne, od filtrów i kiepskiego paliwa począwszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Źle odpala na zimnym jak i na ciepłym (czasami ma dobre chwile i załapie od razu)

- Paliwo to nie jest bo jak auto odpali to lata super (poza tymi obrotami na biegu jałowym)

- Filtry też wykluczam, bo wszystkie są nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJM jest chyba na PD? PrzeVAGuj auto pod kątem czujników, może masz padnięty i ECU podaje złą dawkę przy rozruchu, np. za małą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto było pod VAGiem, 0 błędów. W warsztacie mechanik mówił, że podniósł mi dawkę paliwa i dalej to samo.

 

A silnik jest PD

 

 

 

Ciekawi mnie jedno w grupie 013 wyglądało to mniej więcej tak:

1: -0,3mg

2: -0,5mg

3: 0,2mg

4: 3,0mg (ta wartość znacznie odbiega, przy wciśnięciu pedału w deskę i puszczeniu spadała do 0,3 po czym po kilku sekundach wracała do 3,0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o błędy które widać jako uszkodzenia, tylko w Meas Blocks, gdzie widać dokładne wartości z poszczególnych czujników. Trzeba je sprawdzić rano na zimnym oraz później przy rozgrzanym, czy wartości odpowiadają rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które bloki mam sprawdzić (kilka postów wyżej dałem logi z 000,001,003,004)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ale to cieżko pali na zimnym czy na ciepłym też?

 

dobra nieważne :) niewiem jak sie nagle znalazlo tyle postow pomiedzy :) doczytalem juz

Edytowane przez radzio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym odłaczył wtyczke z czujnika temp i zobaczyl jak odpala, wtedy komp widzi ok -40 st.

kat synchronizacji w 4 grupie jest ok, ale ta jedna pompka nie wiem czy nie pierdzili sprawy, norma chyba 2,8 a tobie pokazuje 3. Moze to to przyczyna ale to niech sie mądrzejsi wypowiedzą

o tym co ci wczesniej pisze Andy to w grupie 007 sprawdzasz na ostudzonym silniku i tak

w bloku 1 masz temp paliwa -ma byc zblizona do temp otoczenia

blok 2 status chłodzenia paliwa- wlaczony 100% , wyłaczony 0%

blok 3 temp zasysanego powietrza- zblizona do temp otoczenia

blok 4 temp plynu chlodzacego- zblizona do tem otoczenia

 

jesli w bloku 1 pokazuje 40,5 stC - zwarcie lub uszkodzony czujnik G81

blok 3 - 135,9 st C - to uszkodzony czujnik G72 temp kolektora ssacego

blok 4 - duze odchylenie od temp otoczenia - zwarcie lub uszkodzony czujnik G62 temp płynu chłodzącego. w przypadku usterki wskazana zostaje zastepcza temp paliwa, jesli wskaznik temp paliwa jest rowniez uszkodzony , zostanie wskazana wartosc -5,4st C

 

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem przerwany kabelek od czujnika temp paliwa i pokazywało mi -40,5 i błąd na VAGu, ale to już naprawione. Wszystkie temperatury są w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności