Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Vogtland to holenderska (albo belgijska) firma która istnieje na rynku już kilka dobrych lat, robi produkty raczej budżetowe tak jak TA, JOM i tym podobne

 

Ja do swojego B6 kupię albo AP albo właśnie VOGTLAND'a. Amorki dla Vogtlanda robi KONI, a sprężyny są ich produkcji. A od 2007 roku Vogtland dostarcza sprężyny do NASCAR. Więc chyba nie jest to aż taki szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam uwierzcie! przebrnąłem przez wszystkie posty od początku . Na początku powiem jaki jest stan wyjsciowy potem jaki ma być efekt koncowy. Passat kombi przed liftem stoi na alu falgach 17" j7.5 et 57 oponki 205/50/17 .ET- wysokie, ale felga weszła bez dystansów i nie obciera chociaż jest bardzo blisko :) Po pomiarach :wysokość do błotnika przód 69 cm tył 68 cm . Powiem tak po zmianie z 16" na 17 " zdecydowna poprawa prowadzenia auta odczuwalne pogorszenie konfortu i dynamiki . Jak dla mnie na razie ok . Szpara miedzy górą opony a błotnikiem na 3 palce męskie haha :)Chcę go teraz opuscić ale nie ma być gleby totalnej tylko tak na 1 palec prześwit.Myslę ze tak -40 to max.Nie szukam gwintu tylko kit. podajcie mi proszę propozycję zestawów mogą być kombinowane (inna firma spręzyny inna amory) które nie utwardzą już bardzo całości ale spowodują jeszcze lepsze prowadzenie .Piszecie niepochlebne posty o amorach mts .Dlatego troche boję sie gotowego kitu tej firmy.Może spręzyny mts+ springi ale jakie?,możę???? zaproponujcie coś do budzetu max 1500 zł Czy obniżenie całości nie spowoduje ze coś zacznie mi obcierać .Bo jak pisałem luzu tam już specjalnie nie ma :)

. Mam ofertę tych spręzyn do mojego passata b5 kombi 1.9 tdi. Spręzyny H&R kba 91036 razem z seryjnymi amorami zestaw jest na audi a6 c5 też avant 1.9 tdi . Czy brać cały zestaw z amorami seryjnymi czy kupić amory sportowe a jesli to jakie .Do wieczora mam czas na decyzję czyli jak ktoś by mógł mi doradzic byłbym wdzięczny

Edytowane przez mgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do swojego B6 kupię albo AP albo właśnie VOGTLAND'a. Amorki dla Vogtlanda robi KONI, a sprężyny są ich produkcji. A od 2007 roku Vogtland dostarcza sprężyny do NASCAR. Więc chyba nie jest to aż taki szmelc.

jak juz zalozysz to sie pochwal jak to wyglada i co kupiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jakie kupić amorki do passka b5fl kombi że springami Eibacha pro kit sportline -40. Chciał bym aby były najbardziej miekie jak się da, chodzi mi o komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak juz zalozysz to sie pochwal jak to wyglada i co kupiles

 

witam no właśnie lipa na podnośniku 2 autka a4b6 i moje passeratti i mechanik mówi że tył nie podejdzie bo audi ma tył na wielowahaczu chciałem całość przerzucic czerwone amory od s-line + spręzyny ale nie pasują niestety .Teraz kupiłem spręzyny K.A.W- za dużo nie wiem o tej firmie tyle co na stronie Mapeta wyczytałem tylko. Używki latały w B5 1.9 tdi kombi .Ale może ktoś poleci mi jakieś dobre amory sportowe .Na początek zobaczę jak się zachowuje na seryjnych amortyzatorach ale docelowo szukam sportowych coś lepszego od MTS-a ale żeby mnie nie zrujnowały :) Ja nie mam doświadczenia żadnego z obnizonym zawieszeniem. widziałem zdjęcia tego paska w którym były te springi KAW i miedzy nadkole a górną krawęz opony może jeden palec by się zmiescił. Tak że myśle obniżyły auto ok 5-6cm. Dokładnie powiem jak będzie umnie jak je założę. Ale jak będzie tak samo to super. Może być twardo ale nie tak jak gokard :) Dajcie propozycję proszę fajnych amorów, może jakieś linki podrzucicie:

Edytowane przez mgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze tu można ruski rok czekac na odpowiedz :)) wakacje czy co:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bilstein B8 może jakieś amory Koni, H&R itp.... wszytko zależy od budżetu. Jak możesz sobie pozwolić na wydanie 700zł za amortyzatory tył to kupuj jak nie to pozostaje MTS jak chcesz nowe :gwizdze

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bilstein B8 może jakieś amory Koni, H&R itp.... wszytko zależy od budżetu. Jak możesz sobie pozwolić na wydanie 700zł za amortyzatory tył to kupuj jak nie to pozostaje MTS jak chcesz nowe :gwizdze

 

Pozdro

 

bilsteiny b6 to już ponad 2000zl komplet a b8 to juz nie wspomnę:) ,KONI komplet sportowy to ponad 1000 .Nie muszą być nowe mogą być używki w dobrym stanie .A dla czego proponujesz mi tylko tył? wydaje mi się ze jak zakładać to komplet przó i tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko przykład że tyle kosztuje tył (zwracając uwagę że za 900zł masz gwint MTSa). Z używkami to ciężki temat żeby dostać. Kiedyś na alledrogo widziałem przód Koni ale to było jakiś czas temu...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki macie sposob na negatyw na niskiej glebie i ciecie opon na rantach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

camber + rolowanie nadkoli, możesz jeszcze zrobić większy naciąg na feldze. Innej metody nie ma, chyba że zmienisz koła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi mi ot o ze kola sie zdzieraja od strony wewnetrznej

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=119655&d=1401277272http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=119655&d=1401277272

Edytowane przez Madzeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przód czy tył? bo np u mnie nie zauważyłem żeby takie coś się działo... ustawiłem gwint na wysokość którą chciałem przejechałem parę km ułożył się potem mała korekta.. Dla pewności na zbieżność czy przód jest dobrze ustawiony i zero takich akcji....

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
camber + rolowanie nadkoli, możesz jeszcze zrobić większy naciąg na feldze. Innej metody nie ma, chyba że zmienisz koła...

 

Koledze nie chodzi o obcieranie kół o nadkole tylko o negatywny kąt pochylenia koła.

 

a jaki macie sposob na negatyw na niskiej glebie i ciecie opon na rantach?

 

Nic nie poradzisz, przy dużym obniżeniu tak już niestety jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co lepiej zamontowac gwint i dac troche wyzej czy sportowe sprezyny tzn caly kit? teraz mam gwint ale juz mam dosyc, za nisko i niewygodnie i chce zmienic na nowy tylko nie wiem czy jak go dam 2 cm wyzej niz mam teraz ten stary to czy podupie on nie dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W najblizszym czasie muszę wymienić zawieszenie dlatego chce mojego paska trochę położyć na glebie, mam alufelgi 17 225/45 jak bardzo mogę to obniżyć (chciałbym jakieś 5cm ok ) co proponujecie, nic z górnej półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwint mts / ta technix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia sprężyny i amortzatory do przodu i tyłu za 300zł. Pochodzą z Audi A6 C5 kombi, leżały około 5 lat. Audi po założeniu oryginalnego zawieszenia podniosło się o jakieś 5cm.

1. Brać?

2. Chcę założyć tylne sprężyny(bo amory mam nowe sachsy) od tego audi do swojego B5 3B sedan, no i amorki + sprężyny z przodu. Podejdzie to? Na allegro niby sprzedają amory + springi i piszą że podejdzie i do paska i do audi, ale nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję kupić sprężyny -30 i założyć na oryginalne amorki. Jest sens zapłacić prawie 2x więcej za Einbachy, czy kupić sprężyny MTS? Einbach ~700, MTS ~400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności