Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie w sprawie sprężyn co prawda są od audi a4 b5 avant 1,8T ale może coś ktoś będzie wiedział.

A mianowicie nie wiem czy są to seryjne sprężyny czy obniżające ? Wrzucam fot.

 

DSC_7429_zps53881d42.jpg

 

DSC_7428_zps5a70c2bf.jpg

 

DSC_7426_zps3da722dc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam takie pytanko, sprezyny od passata b5 od wersji z napedem na przednia os podejda do passata b5 wersja 4motion? chcem auto obnizyc , lecz nie wiem czy sprezyny beda pasowały od passata z napedem na przód . prosze o porady, bo mówia ze sa takie same, a inni mówia ze do auta z napedem na 4 koła nie beda pasowały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylne nie beda pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, a moze ktos wie gdzie do wersji 4motion mozna takowe sprezyny dostac? chcem obizyc o -40 przynajmniej bo mam koze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda, a moze ktos wie gdzie do wersji 4motion mozna takowe sprezyny dostac? chcem obizyc o -40 przynajmniej bo mam koze

allegro, ebay, itd. itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się jakie spręzynki podjedą do ATJ ? chcę obniżyć max 30mm.

podrzucicie jakieś linki mogą być używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orientujecie się jakie spręzynki podjedą do ATJ ? chcę obniżyć max 30mm.

podrzucicie jakieś linki mogą być używki.

szukaj Eibach'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Mam sprężyny obniżające bodajże MTS -40 albo -60. Sam już dokładnie nie wiem ale na nich passacik ładnie siadł. Miałem okazję kupić aluski 17 z oponami 225/50 no i autko musiało iść ponownie w górę bo obcierały mi opony o nadkola. Powiem szczerze, że denerwowało mnie to , że jak był niżej to na jakichś nierównościach auto tak podskakiwało. Po włożeniu seryjnych spręzyn nie mogłem sie nacieszyc tym jak jest miękki :) i tu moje pytanie. Co sądzicie o delikatnym sprasowaniu oryginalnych sprężyn. Tak żeby był ciut niżej i zachować komfort tej jazdy? Oczywiście teraz jak będę kupował opony to z profilem 40 bądz 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie. Mam sprężyny obniżające bodajże MTS -40 albo -60. Sam już dokładnie nie wiem ale na nich passacik ładnie siadł. Miałem okazję kupić aluski 17 z oponami 225/50 no i autko musiało iść ponownie w górę bo obcierały mi opony o nadkola. Powiem szczerze, że denerwowało mnie to , że jak był niżej to na jakichś nierównościach auto tak podskakiwało. Po włożeniu seryjnych spręzyn nie mogłem sie nacieszyc tym jak jest miękki :) i tu moje pytanie. Co sądzicie o delikatnym sprasowaniu oryginalnych sprężyn. Tak żeby był ciut niżej i zachować komfort tej jazdy? Oczywiście teraz jak będę kupował opony to z profilem 40 bądz 45.

możesz jeszcze zastosować regulacje do sprężyn jakie są stosowane przy gwincie http://www.mapet-tuning.com/sklep/regulacje-gwintu-technik-passat-b5fl-p-158928.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te regulacje daje na seryjne sprężyny i tym mogę je obniżać?

Ale to jest koszt ponad 200 zł a w mojej okolicy gościu bierze za sprasowanie jednej fedry 20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale te regulacje daje na seryjne sprężyny i tym mogę je obniżać?

Ale to jest koszt ponad 200 zł a w mojej okolicy gościu bierze za sprasowanie jednej fedry 20 zł

to na sprężyny sportowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! taki problem ! Posiadam sprężyny mts -40 na samochodzie i mam takie pytanko jak kupię sam gwint bez sprężyn to sprężyny moje te co mam podejdą czy nie ? czy te co są na gwincie odrazu różnią się czymś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aro nie do konca

bo te regulacje mu nie beda pasowac... one pasuja tylko i wylacznie do sprezyn od gwintu... i to jeszcze moga nie do wszyskich... innych sprezyn sie nie zalozy seryjnych sportowych itp...

 

 

Panowie ! taki problem ! Posiadam sprężyny mts -40 na samochodzie i mam takie pytanko jak kupię sam gwint bez sprężyn to sprężyny moje te co mam podejdą czy nie ? czy te co są na gwincie odrazu różnią się czymś ?

nic nie podejdzie

musisz wywalic te sprezyny i zalozyc caly gwint i sprezyny od gwintu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAPET sprzedają się może kity -40 do B5? Jak ludzie oceniają charakterystykę jazdy? Coś w stylu 1BE czy twardsze? Uprzedzając pytania gwint odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, kto zakłada MTS-y do Passata? W golfie z lat 90tych OK ;)

 

Wiem że to jest tanie zawieszenie, przystępne cenowo, no ale to PASSAT ...

 

Powiem szczerze, że denerwowało mnie to , że jak był niżej to na jakichś nierównościach auto tak podskakiwało.

 

odpowiedź powyżej.. załóż coś markowego chociażby z serii EIBACH (Pro Kit przy twoim obniżeniu by nie zadowoliło ale jest jeszcze SPORTLINE) i efektu takiego nie będzie.

 

Bardzo fajnie sprawuje się zestaw H&R, miałem takie sprężyny w B5 2.5 V6 TDI i spisywały się świetnie..

 

Teraz czas na 1BE ale mam problem by znaleźć przody w przystępnej cenie pod 1.8T 170 KM ;) gdyby ktoś coś wiedział ...

 

MAPET sprzedają się może kity -40 do B5? Jak ludzie oceniają charakterystykę jazdy? Coś w stylu 1BE czy twardsze?

 

-40 będzie twardsze ale nie do przesady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co z tego ze passat jak te auta juz po 10 tys kosztuja wiec dobry golf z lat 90 po lekkich modach jest w tej cenie... rozumiem ze do b7 to jak kogos stac to kupuje cos za 3-5 tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego co z tego ze passat jak te auta juz po 10 tys kosztuja wiec dobry golf z lat 90 po lekkich modach jest w tej cenie...

 

Rozumiem, że jesteś sprzedawcą, takie zestawy oferujesz no ale do MTS'a nie jesteś w stanie w żaden sposób mnie przekonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jestem sprzedawca ale przeciez mam i w ofercie KW H&R Eibach bilstein ST AP itd wiec ja chetnie sprzedam kazdemu cos z wyzszej polki... ale mowie jak jest... jesli jestes w stanie i stac cie na cos drozszego to jak najbardziej ale nie dla kazdego 3 tys zl to jest maly wydatek a ze ma passata to ma bo juz nie jest to drogi woz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na MTSach gwintowanych jest jakieś oznaczenie po niżej którego jak się zejdzie to gwarancja przepada? Pytam bo piszą róznie jedni 7cm drudzy 8cm że można obniżyć. Ogólnie chcąc u mnie zejść do 60cm od ziemi do nadkola muszę obniżyć 8cm a to już taka granica jak widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności