Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Krzych mój kombi awx na serii miał ok 68-69 cm od błotników do ziemii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

U mnie podobnie, teraz 62, a marcin u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, tak po prostu pytałem :) Serio, już nie wiedziałem jak googlować i **** zbita z szukaniem. Dam znać później co i jak z 63 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie podobnie, teraz 62, a marcin u ciebie?

 

Też 62-62,5 tera... ale jak wrócę z delegacji to wywalam na tyle gumy spod regulacji i przodem wyrównam, to z centymetr jeszcze pewnie zejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile moge zejść w dół jak wywale przednie gumy pod spręzyną, i czy nic się nie będzie działo przez to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile moge zejść w dół jak wywale przednie gumy pod spręzyną, i czy nic się nie będzie działo przez to ?

po to są te gumy żeby tam były.... w innym wypadku sprężyna nie będzie miała oparcia i może powodować to jej obracanie, skrzypienie, trzaskanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sam zrezygnowałem z tego pomysłu. Więc trzeba będzie próbować z innymy sprężynami.

O co chodzi z tym napisami na tabliczce dotyczące obciążenia osi u mnie jest 1060 a u brata w passacie przy silniku 2,3 ma 1080, to znaczy że u mniego przód jest cięższy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

To jest max obciążenie na os, 1 to przod, 2 to tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie są najkrótsze sprężyny dostępne na rynku (podkreślam dostępne, czyli takie które można kupić :) ) do Passata B5 1.8T sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwo zmienić sprężyny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj wpadł komplet zawiechy od mts'a -40mm. Różnica w prowadzeniu masakra tym bardziej że miałem amorki na granicy jakiegokolwiek działania. Bałem się że będzie wóz drabiniasty ale jestem pozytywnie zaskoczony, zupełnie inna charakterystyka amortyzacji ale nie jest sztywno bardzo.

Wyglądowo nie mogę nie napatrzyć na paska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jakie są najkrótsze sprężyny dostępne na rynku (podkreślam dostępne, czyli takie które można kupić :) ) do Passata B5 1.8T sedan.

 

również jestem tym zainteresowany, głównie chodzi mi o tył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dowiadywałem się u Mapeta -40mm to największe możliwe obniżenie samymi sprężynami (bynajmniej tylko takie ma dostępne w sklepie do B5). Od kilku dni śledzę też aukcje na allegro/olx z używkami i też nie ma nic... na ebayu są ale przód -60mm, tył -40mm (o ile mnie pamięć nie myli). Gdyby ktoś gdzieś miał namiar na sprężyny dające większe obniżenie niż -40mm (dostępne u nas w PL) to proszę o kontakt. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy gwinty z allegro ( MTS i pochodne ) sprawdzą się w 2.5 TDI ( mam na myśli inna masę silnika ), bo o ile są wzmianki o rodzaju napędu i nadwozia, to o silniku nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osób które wywaliły gumy od sprężyn z tyłu i zostawili samą regulacje, a mianowicie chodzi mi o to że u mnie regulacja od AP nie chce wejść na ten 'bolec' na który nakłada się gumę. Jak to rozwiązaliście? Bo chciałbym wywalić u siebie gumy i założyć samą regulacje żeby po sezonie móc tylko podkręcić do góry, a nie rozbierać zawiechy żeby wsadzić regulacje. Ktoś ma taki problem czy to u mnie znowu coś nie tak:P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w katalogu ST Suspension nie ma nic niższego jak 50 mm ???

Chyba widziałem 30/30 i 40/60 do paska ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Passat moj fajnie lezy z przodu ale z tylu jest zbyt wysoko wedlug mnie. Mam zawieszenie sportowe. Stad pytanie: moge wyjac te gumy spod sprezyn czy lepiej zeby je zostawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz je śmiało wyjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5 mm przód tył 3mm sprężyny firmy H&R chyba ze z upływem czasu bardziej siadł ... ale nie ma różnicy w prowadzeniu itp wiec może były takie sprezyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności