Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to za sprężyny i ile obniżają?9823e25d2f6664e7f51b6a66b856b7f2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google nie gryzie.... Wszystkie oznaczenia podane jak na tacy

 

-35mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Google nie gryzie.... Wszystkie oznaczenia podane jak na tacy

 

-35mm

Właśnie od wczoraj szukam na Google i nie mogę dokładnie znaleźć. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem b5. W sobotę sprzątałem w garażu i znalazłem te sprężyny także się zastanawiałem skąd je mam i do jakiego auta podejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, długo już jestem na forum i w końcu wypada coś napisać.

Mam pytanie do osób które obniżały syncro bądź 4 motion. Ile można obniżyć maksymalnie obniżyć tył sprężyną? U mnie jest z tym problem. Auto na serii miało wysokość od ziemi do błotnika 68 cm przód, 70 cm. Po wrzuceniu eibach - 30 mm przód siadł na 64,5 - 65 ale tył poszedł tylko 2 cm w dół czyli na 68 cm. W czym jest problem? Dodam że na przodzie są amory bilstein b4 sport a na tyle seria KYB gaz. Sprawdzałem czy nie siadł na odbojnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w 4x4 ale jak ja do FWD brałem zestaw mts'a -40 to było tak samo że tył został wyżej około 2cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej szukam przyczyny czemu tył nie chce opaść i doszukałem się po numerach na amorach że są one z AUDI A6, V8, 100, 200 1.8-4.2 08.83-12.97. Może tu jest przyczyna. Nr na amorze to KYB 341205. Jest ktoś na forum kto może mi zmierzyć wysokość podpory sprężyny na amortyzatorze do dolnego końca? Byłbym bardzo wdzięczny za taką imformacje. Passat syncro 99r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem sprężyny firmy APEX -40 mm i autko ładnie siadło tylko lewa strona z przodu stoi 10 mm wyżej niż prawa.

 

Fakt że amortyzatory zostały fabryczne.

 

Niewiem czy to wina właśnie zmęczonego amortyzatora czy może coś sknociłem składając wszystko w całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jedna ze sprężyn ci nie siadła do końca ograniczenia na podporze gumowej i będzie wyżej. Też tak miałem po założeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe że jedna ze sprężyn ci nie siadła do końca ograniczenia na podporze gumowej i będzie wyżej. Też tak miałem po założeniu.

 

Dzięki za podpowiedź matikk.

 

Rozebrałbym dziada i złożył jeszcze raz tylko ta pogoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tu jest przyczyna.

 

Wg katalogu jaki posiadam były montowane tylko w audi. Do passata nawet nie widzę KYB tylko sachsa, monroe czy bilsteina.

 

 

Jest ktoś na forum kto może mi zmierzyć wysokość podpory sprężyny na amortyzatorze do dolnego końca?

 

Jak odkopię w kotłowni to jutro zmierzę. Wyjmowałem fabryczne i leżą w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na jakieś info. Z góry dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam na jakieś info. Z góry dzięki za zainteresowanie.

 

Przykro mi ale mimo chęci nie dam rady. Mam to na końcu korytarza pod schodami a wcześniej tonę węgla w workach... Nie wytargam tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem amory koni sport to jak przyjdą to zobaczę różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,potrzebuje zdjecia z obnizeniem -35 albo -40 (obnizony sprezynami nie gwintem) na 19' z oponami 225/35 najlepiej w kombi.

Z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się dołączę może ktoś przymierzał i ma foto 19 przy 1be też bym prosił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. jest problem.

przod lezy juz dosc fajnie. mogloby zostac. lecz ten tyl. wyjalem juz nawet jedna gume spod sprezyny. dodam ze z przodu jest cale sportowe wraz z amortyzatorami a z tylu niestety same sprezyny a amortyzatory seryjne. moze to miec jakis wplyw?

co dalej robic zeby usiadlo tak jak przod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amorki nie mają nic do wysokości zawieszenia. Przy większym obniżeniu pasowało by coś o krótszym skoku tłoka i przy okazji są one sztywniejsze niż w serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Chłopaki poradźcie coś. Jeżdżę na zawieszeniu gwintowanym Waitec, od jakiegoś czasu tłucze mi przód, najprawdopodobniej amor prawy. Szykuje się wymiana, tylko na co? Nie chce sobie narobić kosztów, przeszła mi obsesja na tuning :D Chodzi o to, że przyzwyczaiłem się do twardego zawieszenia i raczej nie chciałbym tego zmieniać. Myślałem o zestawie, sportowe, obniżające sprężyny i jakieś porządne amorki, ale jakie i czy da radę się zmieścić w ok. 500 zeta? Teraz mam ustawiony gwint idealnie, nisko, ale nie musze omijać progów zwalniających. Jak to pomierzyć żeby dopasować pod to sprężyny? Proszę doradźcie coś, w tym tygodniu musiałbym ogarnąć temat. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności