Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako ze w angielskim Serwisie VW nie chcieli mi zaprogramować kluczyka zwracam się z prośba o pomoc do forumowiczów.

 

Mianowicie niedawno kupiłem kluczyk na ebayu za 27 funtów z forum dowiedziałem się jak zaprogramować pilota ( wiec to zrobiłem i śmiga bez problemów) grot wycieli mi w firmie Timpson za darmo i tez chodzi bez problemów, niestety nie mogli mi zaprogramować immo. Wiec udałem się do serwisu Vw a tam powiedziano mi ze tego nie zrobią.Wiec zostało mi samemu pobawić się w programowanie immo. Zakupiłem wiec VAG::::

USB KKL Vag-Com Cable/Interface VW Audi Scanner VAG COM

 

Podłączyłem do laptopa I auta wszystko śmiga, ale potrzebuje tego przeklętego pinu do zaprogramowania immo.

 

„następnie z opcji wybieramy [Logowanie],

jako kod wpisujemy numer zaczynający się od 0 i następnych 4 cyfr, które znajdują się na blaszce dołączonej do kluczyków. Jeśli te 4 cyfry nie są dostępne można posłużyć się numerem identyfikacyjnym sterownika (u dołu ekranu programu, DeltaScan) i za jego pomocą wpisać brakujące 4 cyfry potrzebne do procedury logowania.”

 

Adres strony:::: http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20782

 

Moje pytanie jest gdzie mogę znaleźć ten program deltascan wiem ze jest jedna strona, ale tam cały zestaw to kosztuje jakieś 1500 zł ( a ja potrzebuje tylko program)????? Może ktoś go ma i może udostępnić?????

 

A może znacie jakiś inny program do odczytu immo?????

 

Albo kogoś, kto może zaprogramować mi ten kluczyk w Anglii????

 

Posiadam passata z 2001 roku 2.0 L benzyna

 

P.s. wiem ze ten temat był wiele razy poruszany, ale nie znalazłem na forum nic, co mogłoby mi pomóc wiec postanowiłem poprosić was o pomoc..

 

Dziękuje bardzo i pozdrawiam Arek ….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak moga odmowic kodowania klucza?sostawiasz auto i kluczyk i po sprawie.chyba ze chciaales tylko ;pin to faktycznie nie podadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli mi ze nie mogą zaprogramować transpondera który jest z ebaya.... mi sie zdaje ze mogli ale chcą porostu okraść mnie z kasy albo faktycznie transponder zwalony jest... jeśli to transponder gdzie mogę takie coś kupić???? Prawdopodobnie jest to transponder crypto 48 czy coś takiego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arekmalisz z której części UK jesteś? Mam sprzęt do odczytu pinu immo, jak byś podjechał to mogę ci to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Yassek no niestety jestem z Cumbrii jakieś 279 mil od Ciebie .... a nie masz może tego sprzętu do odczytu pinu na sprzedanie ???? a może jest ktoś bliżej z takim sprzętem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na PW wiadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Yassek ... tego czego nie chcieli mi zrobić w serwisie VW zrobiłem sam .... dzięki twojemu Vagowi :) banalnie proste to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mellermm

koledzy tez mam Vaga ale nie mam Deltascana prosilbym o pomoc i pare progsow !!! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mellermm

moj @ [email protected] bede naprawde wdzieczny jestem studentem i za zaprogramowanie u mnie chca 180zl bo nie mam tej cholernej blaszki, a jak mialbym deltascana i wasza pomoc albo inny programik do szczytania eepromu. to naprawde bylbym wdzieczny koledzy pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak masz Vag Tacho to softem cię mogę poratować, ale jak masz normalnego Vag Com-a to sobie eepromu nie zczytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mareto

witam yassek, mecze sie z tym kodem do mojego paska i nic.. nie moge nic znalezc w necie. mam tylko jeden kluczyk ktory nie chodzi, vagcom pokazuje ze kluczyk nie jest akceptowany. jezeli jest taka mozliwosc to pomoz mi z tym softem do zczytu loginu, dzieki serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mareto

Panowie ma ktos jakis soft do zczytania kodu od immo? Mam kabel OBD / USB smiga na VAGCOM super..niestety tym nie zdzialam nic wiecej. Samochod VW Passat 3B 99 V6 2.8 nie zapala, tylko kreci. Lampka od immo miga i nie gasnie. Dzieki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tym vagiem to nic nie zrobisz kolega jasek może mieć tacho-vag którym możesz zczytac pin do immo tak jak ja to zrobiłem i teraz ciesze sie 2 kluczykami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja pytanie jaka wersja tachopro łyknie mojego passka po 2001?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda, którą znam czyli 1.5 do 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy bo ty piszesz o Vag Tacho 1.5 lub 2.2 - ja tego nie mam bo nie mam interfejsu do tego (swoją drogą może masz jakiś schemat??)

Ja myślałem o tach TachoPro bo do tego mam schematy i wsady wiec mogę sobie zrobić, ale z tego co się doczytuje w moiom Passacie siedzi pamięć 93LC66, a tą można przecież wsadzić w programator i odczytać, tylko w którym miejscu jest pin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vray

Witam Szanownych forumowiczy

Czy ktoś mi może pomóc przy programowaniu nowego klucza do immo? Trochę to jest nie jasne dla mnie jesli chodzi o programowanie vag - comem. Tzn taką o to procedurę znalazłem w poradach:

Procedure for matching keys to vehicles with Immobilizer in the Instrument Cluster:

(includes many 1999+ Golf/GTI/Jetta/New Beetle/Passat, also Audi)

 

1. [select]

[17 - Instruments]

[Login - 11]

Enter zero followed by the 4-digit SKC.

For example, if your SKC is 1234, enter 01234.

[Do It!]

 

 

2.[Adaptation - 10]

Enter 21 in "Channel Number"

[Read]

The "Stored Value" is the number of keys currently matched.

Enter "new value" of 0

[Test]

[save]

This clears out the old key-matchings.

Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys

[Test]

[save]

 

 

3. [Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Switch ignition off and remove key

 

 

Insert next key to ignition and switch ignition on again

The warning light for the Immobilizer will light up for ~2 seconds, then go out

4. Switch ignition off and remove key

 

 

5. Repeat step 4 with each key until all keys have been matched.

 

================================================

I teraz moje pierwsze pytanie: skoro mam już jeden sprawny kluczyk i chce tylko doprogramować drugi to dlaczego w punkcie drugim piszą żeby wpisać zero co jest równoznaczne ze skasowaniem obecnego kluczyka. Co mam wpisać żeby nie stracić tego sprawnego kluczyka, tylko doprogramować bezpiecznie ten drugi.

Pytanie drugie: Czy posiadając interfejs Vag Tacho i oprogramowanie do tego , mogę również doprogramować ten drugi kluczyk. Jeśli tak to zrobić. Nigdzie na forum nie znalazłem wzmianki, żeby ktoś doprogramowywał klucze za pomącą Tacho - Vaga.

 

proszę o wszelkie porady jak doprogramować ten kluczyk bezpiecznie tzn bez ryzyka unieruchomienia auta.

 

Moje auto to

Passat 3BG 2002 r diesel 130TDI, Auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak to jest z tym programowaniem immo, mialem ibize 2003 i dorabialem oryginalny kluczyk ale nie maielm kodu pin immo i w seacie za duzo chcieli a taki jeden koles zrobil mi to za stowke razem z programowaniem, widzialem jak o robi: podlaczyl sie pod kompa w aucie cos tam otworzyl i bylo pelno cyferek potem przeliczal je z binarnych czy hexo na dziesietne czy jakos tak w kalkulatorze i wychodzil pin potem tylko programowal kluczyk... jednak podobno w passacie z 98 roku zeby immo odczytac trzeba rozebrac licznik? czy to prawda? jak mozna zaprogramowac transponder "domowym sposobem" przez vaga da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi jak to jest z tym programowaniem immo, mialem ibize 2003 i dorabialem oryginalny kluczyk ale nie maielm kodu pin immo i w seacie za duzo chcieli a taki jeden koles zrobil mi to za stowke razem z programowaniem, widzialem jak o robi: podlaczyl sie pod kompa w aucie cos tam otworzyl i bylo pelno cyferek potem przeliczal je z binarnych czy hexo na dziesietne czy jakos tak w kalkulatorze i wychodzil pin potem tylko programowal kluczyk... jednak podobno w passacie z 98 roku zeby immo odczytac trzeba rozebrac licznik? czy to prawda? jak mozna zaprogramowac transponder "domowym sposobem" przez vaga da rade?

heh połączył się z komputerem w aucie, za pomocą jakiegoś programu zczytał zawartość pamięci eeprom, potem jak wiedział gdzie szukać przeliczył sobie odpowiednie wartości z hex na dziesiętne i wyszedł mu kod pin, a potem to już standartowo - adaptacja immo i kluczyka vagiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Szanownych forumowiczy

Czy ktoś mi może pomóc przy programowaniu nowego klucza do immo? Trochę to jest nie jasne dla mnie jesli chodzi o programowanie vag - comem. Tzn taką o to procedurę znalazłem w poradach:

Procedure for matching keys to vehicles with Immobilizer in the Instrument Cluster:

(includes many 1999+ Golf/GTI/Jetta/New Beetle/Passat, also Audi)

 

1. [select]

[17 - Instruments]

[Login - 11]

Enter zero followed by the 4-digit SKC.

For example, if your SKC is 1234, enter 01234.

[Do It!]

 

 

2.[Adaptation - 10]

Enter 21 in "Channel Number"

[Read]

The "Stored Value" is the number of keys currently matched.

Enter "new value" of 0

[Test]

[save]

This clears out the old key-matchings.

Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys

[Test]

[save]

 

 

3. [Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Switch ignition off and remove key

 

 

Insert next key to ignition and switch ignition on again

The warning light for the Immobilizer will light up for ~2 seconds, then go out

4. Switch ignition off and remove key

 

 

5. Repeat step 4 with each key until all keys have been matched.

 

================================================

I teraz moje pierwsze pytanie: skoro mam już jeden sprawny kluczyk i chce tylko doprogramować drugi to dlaczego w punkcie drugim piszą żeby wpisać zero co jest równoznaczne ze skasowaniem obecnego kluczyka. Co mam wpisać żeby nie stracić tego sprawnego kluczyka, tylko doprogramować bezpiecznie ten drugi.

Pytanie drugie: Czy posiadając interfejs Vag Tacho i oprogramowanie do tego , mogę również doprogramować ten drugi kluczyk. Jeśli tak to zrobić. Nigdzie na forum nie znalazłem wzmianki, żeby ktoś doprogramowywał klucze za pomącą Tacho - Vaga.

 

proszę o wszelkie porady jak doprogramować ten kluczyk bezpiecznie tzn bez ryzyka unieruchomienia auta.

 

Moje auto to

Passat 3BG 2002 r diesel 130TDI, Auto

 

Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

 

[Wybór]

 

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

 

[Adaptacja - 10]

 

Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")

 

[Odczytaj]

 

W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

 

W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

 

[Testuj]

 

Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

 

[Zapisz]

 

Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).

 

Jeżeli powyższa procedura nie działa - tzn. zarówno kanał "01" jak i "21" nie są dostępne - postępuj następująco:

 

Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

 

[Wybór]

 

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

 

[bloki pomiarowe - 08]

 

Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

 

[idź!]

 

Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

 

Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

 

Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne -

 

na trzeciej itd.

 

Przykład:

 

Jeżeli chcesz zaprogramować nowy pilot zdalnego sterowania, a przed rozpoczęciem procedury dopisania pilotów w polu nr 2 w grupie "003" (lub "007") bloków pomiarowych widniała wartość "0001", powinieneś nacisnąć przycisk UNLOCK dwa razy. Rezultatem tej czynności powinna być wartość "0011" w polu nr 2.

 

Po zakończeniu ustalania pozycji programowanego w danej chwili pilota, zaczekaj 5 sekund po czym naciśnij przycisk UNLOCK (na nowo zakodowanym pilocie).

 

Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk ze stacyjki. Sprawdź działanie pilota: naciśnij przycisk LOCK aby zamknąć pojazd. Naciśnij UNLOCK - aby otworzyć.

 

Umieść w stacyjce pojazdu kluczyk z nowo zakodowanym pilotem. Włącz zapłon ale nie uruchamiaj pojzadu.

 

[Wybór]

 

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

 

[bloki pomiarowe - 08]

 

Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

 

[idź!]

 

Nawiązując do podanego wyżej przykładu, pole nr 2 powinno wskazywać np. wartość "0011".

 

 

Dopisując nowe nadajniki pamiętaj, że przydzielając im zajęte już miejsca w pamięci sterownika (reprezentowane przez "1" w polu nr 2) wykasujesz tym samym - działające już - stare piloty zdalnego sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności