Skocz do zawartości
Gość collega

Czujnik położenia przepustnicy Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość collega

Czesc

 

Szukam jakis informacij na temat ustawiania czuinika polozenia przepustnicy, od paru tygodni jestem posiadaczem passata b5 1.8 20v kod silnika adr. Auto po miescie spala mi okolo 14-15l i jest troszke jakby przymulony a powyzej 4000 obr zaczyna juz fainie isc, sprawdzalem bledy wagiem i wyszlo 17916 czujnik polozenia przepustnicy przekroczono gurna granice regulacij. Sprawdzalem tez ten czujnik miernikiem tak jak jest to opisane w autodata na pinie 1&2 powinno byc 3-200 om a umnie jest 5.80 i gdy otwieram przepusnice na mierniku nic sie nie zmienia.

Moze ma ktos jakies informacje na ten temat, moze sie to reguluje, jezeli ma ktos jakies info na ten temat bede bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wpisał w wyszukiwarke słowo adaptacja przepustnicy to by ci się wyświetliło parę tematów do poczytania :kwasny: Najszybciej to znajdziesz w dziale WARSZTAT. A jeśli czujnik ci nie reaguje to jest po prostu do wymiany.

PZDR.....:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczysc i zrob adaptacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość collega

Dzieki za info tylko co czyscic do przepustnicy wchodzi tylko kostka a sam czujnik jest w niej wbudowany gdy rozebralem taka sama przepustnice na zlomie w poszukiwaniu tego czuinika okazalo sie ze tam jest tylko pare kabelkow od kostki i jakies kola zembate w srodku, i nie wiecie moze skad wziasc jakiegos dobrego cracka do vaga 409.1 lub nie wiecie czy kabelek ktory kupilem na internecie za Ł10 pozwoli na zrobienie adaptacij?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość collega

Czyszczenie i ponowna adaptacja przepustnicy pomogła

Dzieki Za PoMoC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie ten sam błąd u siebie. Wymieniłem już ten cieniutki przewodzik od podciśnienia i wymieniłem filtr powietrza. A ze dwa miesiące temu miałem czyszczony sprayem przepływomierz. Więc chyba kolej na czyszczenie przepustnicy. Tylko jak widzę jak ona jest zamontowana to mi się odechciewa wszelkich napraw. Może ktoś podpowie jak się do tego zabrać w silniku ADR. Co najpierw poodkręcać i na co szczególnie uważać. Czy wystarczy psiknięcie sprayem, czy może trzeba ją całą wyjąć i dopiero się brać za czyszczenie...

 

Sama adaptacja nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja całej nie wyjmowałem, bo trochę kiepsko to idzie z racji braku miejsca. Więc idąc na "lekką łatwiznę" zdjąlem tylko rurę dolotową powietrza i psikałem w przepustnice spirytusem. Następnie delikatnie wkładałem szmatkę i wycierałem wszelkie możliwe, dostępne miejsca. Należy zwrócić uwagę na powierzchnie, gdzie talerzyk wewnetrzny w przepustnicy styka sie z jej ściankami, czyli wyczyścić wszystkie powierzchnie "kontaktowe. No i potem przy składaniu zwróc uwagę na opaskę zaciskową przewodu dolotu powietrza. Bo możesz ją ustawić w taki sposób, że śruba regulacyjna opaski, będzie zawadzać o wystający "dzyndzel", znajdujący się na zewnetrznym talerzyku przepustnicy i wtedy nawet minimalne stykanie się tych obu przedmiotów - uniemożliwi ci adaptację przepustnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności