Skocz do zawartości
dwaxp

szumienie, dźwięczenie - 5 bieg

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

no to mam zagadkę - passek z 2004, AVF (TDI, 131KM), 6stopniowa skrzynia manualna

Zauważyłem, że w czasie jazdy, zaraz po włączeniu 5biegu, coś zaczyna bardzo lekko i cicho dźwięczeć/szumieć (przy włączonym radiu tego nie słychać - więc dość cicho). Jadąc na piątce ten dźwięk stale się utrzymuje - zmiana na 4 lub 6 powoduje zniknięcie tego dźwięku. Słychać to coś tylko z włączoną piątką - nie ma znaczenia położenie sprzęgła, czy mam wciśnięte sprzęgło, czy jest "wyciśnęte". Najciekawsze jest to, że wystarczy lekko dotknąć (jednym palcem) drążek zmiany biegów, aby ten dźwięk zniknął. Lekko dotykając - nie ma nic. Bez względu na położenie pedału sprzęgła.

Ciekawe? Macie jakieś pomysły?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie

no to mam zagadkę - passek z 2004, AVF (TDI, 131KM), 6stopniowa skrzynia manualna

Zauważyłem, że w czasie jazdy, zaraz po włączeniu 5biegu, coś zaczyna bardzo lekko i cicho dźwięczeć/szumieć ....

a jaki masz przebieg? pewnie lozysko w skrzyni halasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Mysle ze powinienes sprawdzic mechanizm zmiany biegow (ew. weregulowac) - wskazuje na to fakt ze kiedy lekko przesuniesz drazek dzwiek ustaje i to ze wystepuje tylko na 5m biegu. Sprawdz drazki (zmiany biegow i wybieraka), polaczenia. Nie zwlekaj, samo sie nie naprawi - oszczedzisz sobie wymiany skrzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze powinienes sprawdzic mechanizm zmiany biegow (ew. weregulowac) - wskazuje na to fakt ze kiedy lekko przesuniesz drazek dzwiek ustaje i to ze wystepuje tylko na 5m biegu. Sprawdz drazki (zmiany biegow i wybieraka), polaczenia. Nie zwlekaj, samo sie nie naprawi - oszczedzisz sobie wymiany skrzynki.

...ale gdyby mechanizm zmiany biegow byl rozregulowany, to chyba bylyby problemy rowniez z przelaczaniem biegow....:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
...ale gdyby mechanizm zmiany biegow byl rozregulowany, to chyba bylyby problemy rowniez z przelaczaniem biegow....:confused:

 

Na poczatku nie, momentalnie nie bedziesz mial problemow ze wszystkimi biegami - to jest poczatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki masz przebieg? pewnie lozysko w skrzyni halasuje...

 

100% trafna odpowiedz - niestety :|

 

główne łożysko w skrzyni do wymiany, co spowodowało uszkodzenia kolejnych kół w skrzyni (tak się to chyba nazywa) - koszty wymiany zupełnie z kosmosu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to czeka teraz we wtorek,a to koła zostały bardzo uszkodzone,napisz coś więcej jakie miałeś obiawy po uszkoszeniu kół zębatych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten szum, o którym napisałem na poczatku posyu był coraz bardziej głośny - zrobiłem 3000km (narty :)) i po powrocie było już mocno głośno - radio nie pomagało - jak wrzucałem luz przy np. 80km/h pięknie było ten mocny szum słychać

prócz tego - przy mocniejszym przyspieszaniu - gdzieś w okolicach 2300obrotów, miałem dźwięczenie - już nie szum, ale jakby coś metalowego drżało

skończyło się na wymianie skrzyni - wyszło taniej niż wymiana części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności